Transporty vs. placebo

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 10. 4. 2013 21:03

Jouda: Co to meleš? Používat dac jako transport pro dac? Ta karta má více funkcí, mezi ně bude patřit i spdif výstup, kvalitnější než nějaký základní obvod na desce. DAC té karty tam nikde nefiguruje.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 10. 4. 2013 21:18

já ale nějak nechápu smysl toho řešení, však každý dac je současně transport, tak proč tam vkládat ještě další dac jako transport? prostě nechápu smysl dávání dvou stejně fungujících zařízení za sebe.

to bychom se pak mohli dostat ke tvrzení že 3 dacy za sebou jsou lepší než dva a čtyři lepší než tři a tak dále až někam do nekonečna:-))
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 10. 4. 2013 21:24

Vždyť nefungují stejně, jeden je jen transport! Dacu na té kartě se ten signál ani nedotkne.

Kašlu na to, buď jak píše Slayers jsi jen troll nebo naopak důchodce, co vůbec nechápe jak funguje digitální audio. Ať tak nebo onak, hádat se s tebou či dokonce uznávat tvoje názory nemá smysl
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 10. 4. 2013 21:33

ty argumentuješ podobně asi jako, že má smysl například dát za sebe dva CDplayery za předpokladu, že ten jeden má digitální vstup, u toho se taky dac u toho prvního ani nedotkne, ale jaký je pak rozdíl mezi tím, když to budu přehrávat rovnou v tom druhém playeru, místo abych to do něj cpal z jiného digitálně?

teoretický smysl to může mít v případě, že ten první dac je lepším transportem, než ten druhý dac a současně je ten druhý dac lepším dekodérem než ten první dac, což je ale otázka jestli vůbec může nastat, podle mne spíše ne.

ale celkově je to uplná hovadina, vždycky je lepší jeden komponent kvalitnější, než dva hoší za sebou.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 4. 2013 22:15

Bina kasli na to, to vedenie je strasne dlheee :mrgreen:
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 10. 4. 2013 22:17

Tomu říkám ukázka diletantství v praxi ... "každý dac je současně transport" to chce zarámovat, než se to tu smaže. :lol:
Zkus se "trochu" dovzdělat, nějak se's zapomněl v době děrných štítků. ;-)
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 10. 4. 2013 22:50

joudá, aby tie jednotky a nuly prichadzali presne nacasovane na vstup DACu, o to sa DAC nestara. Niečo musi tie jednotky a nuly zo suboru alebo CD nosica vyberat a casovane velmi presne ich DACu podsuvat. Toto nie je uloha DACu, ale transportu.

Kazdy player - MP3 player, CD player ma v sebe transport. Ked preberas tie jednotky a nuly z pocitaca a podsuvas ich DACu - je jedno ci ten DAC je na zvukovke, alebo je externy, pred DACom je vzdy transport. Nech je uz vstupne rozhranie DACu akekolvek (I2S, USB, coax, optika).

V pripade tzv. USB DACu sa USB transport nachadza v tej istej krabicke ako DAC. Taketo zariadenie volame sice DAC (alebo USB DAC), ale technicky vzate, okrem DACu obsahuje este USB transport.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 10. 4. 2013 22:54

no vždiť to si akorát napsal, co já se tady těm troubům snažím celou dobu vysvětlit. že každý dac obsahuje současně transport a proto je k ničemu, zapojit lepší dac za horší dac, můžeš ten lepší dac zapojit rovnou do kompu přece asynchroně USB a budeš mít logicky uplně stejný nebo lepší výsledek, než když to poženeš skrze ještě jeden dac (asi těžko lepší, jinak by si ho dal nakonec řetězce) a z toho digitálně, tam je akorát jeden prvek zbytečně navíc.

ačkoli na transport nevěřím, tak z logiky věci plyne, že aby měl smysl, tak musí být lepší než ten dac nakonci, ale pokud je to současně dac, tak asi bude těžko lepší, protože proč by si ho jinak nepoužil na konci?

prostě místo aby jsi využíval ten lepší dac naplno, tak tam budeš cpát horší jako transport, což nemá žádný smysl.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 10. 4. 2013 23:05

Vo zvukovom retazci pouzivas jeden transport a jeden DAC, nie viac DACov. Je jedno, ci ten transport a DAC su v spolocnej krabici alebo v krabiciach roznych zariadeni, ale vzdy je to tak.

Ak nie si ochotny rozmyslat nad citanym textom a adaptovat svoje zatvrdle nazory, uz ti na nic neodpoviem. ;)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudá 10. 4. 2013 23:15

Ano použil jsem je jako transporty do DACu samozřejmě, to dá rozum.


tak mne nenapadlo, že někdo kdo používá jako transport zvukovku za 3 tisíce má nějaký audiofilní DAC bez transportu no, taky mi to mohl někdo říct, místo aby mi dokola omílali že jsem debil, myslím že to bylo celou dobu zřejmé, že jsem myslel, že má nakonci dac s transportem. ostatně se termín dac pro dac s transportem používá zcela běžně, i ta ESI july je dac s transportem.
joudá
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 11. 4. 2013 06:16

bogino píše:Je jedno, ci ten transport a DAC su v spolocnej krabici alebo v krabiciach roznych zariadeni, ale vzdy je to tak.
Rozhodně to jedno není. ;-) To jen tak na okraj.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 11. 4. 2013 09:27

xmarek: Slo o vysvetlenie jeden transport - jeden DAC pre joudá
To co ste mu nevedeli vysvetlit.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 11. 4. 2013 18:32

Sorry že se do toho montuju, s děleným řešením transport-DAC nemám tolik zkušeností, abych z toho mohl samostatně něco vyvodit, ale napadla mě jedna myšlenka, na kterou bych se rád zeptal. Přijde mi, že hardwarově na transportu není mnoho co zkazit, to by se musel člověk jo moc snažit aby to fungovalo blbě. Jestli tedy není případný vliv na zvuk otázkou spíše kvality ovladačů a jeho souhry se zbytkem SW/HW? Přeci jen co si budeme povídat - vývojáři drahého a kvalitního HW pravděpodobně věnovali více péče softwarové stránce než vývojáři levného šmejdu určeného jako základní audio pro integraci na základní desku. Není toto možné? Však jsme se o tom v minulosti přesvědčili už vícekrát v rámci alternativních ovladačů pro různé zvukové karty.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 11. 4. 2013 19:51

Já jsem přesvědčen o opaku - po HW stránce se toho dá pos*at hodně...
Navíc např. USB transporty často používají univerzální ovladače (UAC class I například).
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 11. 4. 2013 20:35

Na PCI ne, na USB ano. Jenže USB považuji za dosti nešťastné rozhraní pro takové aplikace. Hlavně to však není to co jsem chtěl původně řešit. Měl jsem na mysli srovnání nějaké integrované zvukovky s digitálním výstupem versus ten samý digitální výstup na slušné zvukovce.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků