Uprednostnujete HiRes hudbu pred CD / lossy kvalitou?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Uprednostnujete HiRes hudbu pred CD / lossy kvalitou?
Vzdy uprednostnujem HiRes (SACD, DVD-A, HiRes studio master . . .) 6 %  33%  [ 6 ]
Ak mam na vyber, porovnam si CD a HiRes - vyberiem to, co lepsie znie 7 %  38%  [ 7 ]
Staci mi maximalne CD kvalita, prinos HiRes nepocujem 3 %  16%  [ 3 ]
Neviem, co sa ma pytate 2 %  11%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 18

Odeslat příspěvekod Odar 17. 10. 2012 12:22

Anketa jednoducha: Uprednostnujete HiRes hudbu pred CD / lossy kvalitou?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 17. 10. 2012 12:57

Na mna ani jedna z ponukanych moznosti celkom nesedi.

Pre mna ma zmysel sa po HiRes nahravke pozerat len v pripade albumov, ktore si najviac cenim.

Pre ostatne, najma tie, co uz davno v zbierke mam, mi staci CD kvalita, vo forme FLAC zaberaju menej miesta. Rozdiel medzi CD a HiRes nahravkami na mojom retazci pocujem.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 17. 10. 2012 13:44

Pokouším se v hd shánět vše co jde. Ale nejdu za tím slepě, protože někdy je hd horší než nějaký povedenější CD master.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Audiofiller 17. 10. 2012 15:08

Mám stejný názor jako Bína.
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 17. 10. 2012 15:44

Presne tohto nazoru som i ja a nedavno som to i kdesi nadhodil. Jednoducho obcas sa stane ,ze v CD kvalite mi to lepsie znie ako v HiRes.
A obcas mam pocit ,ze HiRes su prebasovane. Takto to vnimam a svoj nazor na vec nikomu nevnucujem....
Takze v ankete pre mna jednoznacne volba 2
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Audiofiller 17. 10. 2012 16:54

Rozhodně, někdy zní lepší obyč. CD, ale určitě to nijak extra neporovnávám, když zní Hires dobře.
Škoda, že Hires albumů není tolik, alespoň co se líbí mě.
Sám mám pouze 10 alb v téhle kvalitě, která jsou výborný zvukově i hudebně, ale jsou to ty klasiky, které jsou tak profláklé a ohrané a neposlouchám je často jako jiné věci.
Takže u mě takto: Když je hudba kterou mám rád k dispozici v Hires jdu touhle cestou. Za předpokladu že nejsem spokojen se zvukem, zkouším a porovnávám s CD kvalitou.
Taky mi přijde že Hires jsou občas více nabasované (ikdyž dobře), ale v porovnání s CD mohou někdy scházet výšky.
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronnies 22. 10. 2012 19:23

Myslím si že HIres má budúcnost ako nástupca CD. S toho čo som pocul sa mi pacili len dva kusky a to posledne dosky od DREAM THEATER a LINKIN PARK.
S ostatneho mam pocit ze to producenti dost podcenuju. Urcite s toho fortmatu by sa dalo vytianhut viac ako sa momentalne prezentuje...Ja by som bol rad keby sa v nuducnosti islo dvoma smermi, LP a 24b Flacom....
ronnies
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 22. 10. 2012 19:40

no neviem, zrovna Linkin Park mi prišiel ako zlý pokus o vtip (HDTracks)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Audiofiller 22. 10. 2012 19:50

ronnies :arrow: Máš na mysli poslední album od Dream theater A Dramatic Turn of Events na LP, nebo co? Zajímá mě to. To co je na HD tracks je rip z čeho?
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 22. 10. 2012 22:48

Sranda je, ze DTS je lossy, ale mnohokrat znie lepsie, nez cokolvek ine.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caleb_cz 23. 10. 2012 06:36

To je vetsinou dane tim, ze u multichannel DTS tracku dela mastering nekdo jinej, a proto se na nem neuplatnuje loudness war. Znam mnoho audio DVDcek, kde je stereo stopa clipuje temer neustale a DTS ma normalni dynamiku.
Caleb_cz
Junior

Odeslat příspěvekod ronnies 23. 10. 2012 15:14

Audiofiller---Mam ho stiahnute s HDTracks. neviem ci je to rip s LP. Podla mna nie. Ale aj tak sa mi ten zvuk paci viac ako s CD i ked rozdieli su minimalne len v detailoch...

Odar--- Zvuk LInkinov sa mi pacil co sa neda povedat o hudbe ta je hrozna oproti starsim albumom.
Podla mna je riaden pruser ked sa na SACD ci DVD-A remastruju stare nahravky od Boba Dylana ci Rolling Stones atd... to je jak hadzanie hrachu o stenu.
Najlepsi zvuk sa podla mna tvoril od roku 85 az 01 ale to len tak na OT..
ronnies
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 23. 10. 2012 16:42

Ohladom starych nahravok to tak nevidim ... ok, sum a nedokonalosti povodneho zaznamu to nemoze odstranit, mozno sa to skor zvyrazni, ale maksie a s vacsim dynamickym rozsahom zmastrovane DVD-A ci SACD stareho rocku 70tych rokov mi zneju cistejsie, detailnejsie, vzdusnejsie, nez origo CD. Tak to vnimam na Amfitonoch a Beyeroch, ktore su skor maksie nez ostrejsie a nie su svetle.

Nahravky Rolling Stones ci Dylana zo 60tych rokov mozu byt ina kava, do tohoto obdobia nazeram menej casto.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Audiofiller 23. 10. 2012 17:15

Na HD tracks nejde platit norm. přes kartu? Pod vyplnění do položky "Country" je napsáno, že v současný době se prodává pouze po USA. Je to tak, nebo dělám něco špatně?
Audiofiller
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 23. 10. 2012 17:16

KArtou jde jen z USA, ze zbytku světa musíš paypalem.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků