Návrh na změnu části pravidel

Rady, náměty, připomínky, ...

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kuba4 5. 10. 2007 12:08

Škoda, že jsou tady tak přísná pravidla, promazávat se to nemuselo. Bohužel na pravidla mohou reagovat jen admini, pár detailů bych tam změnil. Pak by bylo například možné napsat v postu, že s někým naprosto nesouhlasím nebo souhlasím. Rázem by pak bylo jasné, že třeba EQ, jak je tady prezentováno, je opravdu úplně k ničemu.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 5. 10. 2007 12:13

Ano, na pravidla mohou reagovat jen admini, takže klidně sděl své návrhy a já si je nechám projít hlavou. :wink:

A Kubo4, mám takový pocit, že jsi tu pár dní a již soudíš, jak to tady funguje. Já se snažím názory naopak nepotlačovat. Jen není dobré, když se poté strhne diskuze do osobní roviny, začne vysmíváním a končí hádkami.

Smazal jsem pouze dva příspěvky a to ty Tvé. V jednom z nich byl pouhý smajlík a to, jak jistě uznáš, nemá informační hodnotu. V druhém jsi pak informoval o tom, že se téma o zvuku portaPro vyvíjí nesprávným směrem. Řekni mi tedy, kde jsem potlačil něčí názory?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 5. 10. 2007 12:26

Nic nesoudím.
Neřekl jsem, že potlačuješ něčí názory, nebuď vztahovačný.
Žádného vysmívání jsem si nevšiml, ani žádné hádky, ale obecně to tak bývá.
Neuznávámm, že smajlík nemá informační hodnotu, právě protože ji má, byl vymyšlen.
Správně jsi uhádl, které pravidlo se mi nezdá úplně korektní. Nešlo by upravit?
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 5. 10. 2007 12:41

V tomto případě jsem to opravdu vztáhl na sebe, neboť se mě to bezprostředně týká.

K žádnému vysmívání ani hádání tu opravdu nedošlo. Již mám jisté zkušenosti, a tak jsem se tomu raději snažil předejít mým příspěvkem, ve kterém žádám o smysluplné argumenty. Ber to jen jakýsi systém prevence. Nemyslel jsem tím ale, aby se přestalo diskutovat.

Pravidlo by upravit samozřejmě šlo, ale napřed se společně zamysleme nad důsledky. Uvažme tento příklad: Tazatel položí otázku, na kterou dostane jednu odpověď a přijde další uživatel, který vloží pouhého smajlíka :shock:. Pokud ho doprovodí komentářem, co se mu nezdá, je to v naprostém pořádku. V případě opačném může být smajlík pochopen různými způsoby. Navíc samotný smajlík sám o sobě často neřekne vůbec nic. Myslíš, že má informační hodnotu?

Jsem benevolentní vůči občasnému přitakání, že člověk s něčím souhlasí. Pokud ale napíše jenom nesouhlasím, s takovou odpovědí nesouhlasím ani já... Ano, teď bych "mohl" myšlenku ukončit, ale jak bys k tomu pak přišel ty. Vždyť bys nepochopil proč nesouhlasím a právě proto je nutné argumenty doložit své tvrzení a ještě lépe napsat s čím konkrétně nesouhlasí. Je to z toho důvodu, aby tazatel pochopil, co se Tobě nezdá, s čím a především proč nejsi téhož názoru. Na co bude mně, jemu, Tobě a dalším, že budu znát Tvůj postoj k problematice, když nám nenapíšeš z jakého důvodu ho zastáváš. Diskuzní fórum je především o ochotě sdělovat své zkušenosti a znalosti dál.
Naposledy upravil Jersey II. dne 5. 10. 2007 12:49, celkově upraveno 1
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 5. 10. 2007 12:49

OK. Tak to se neshodmeme.

Když chci něco vědět, tak se přece ptám.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 5. 10. 2007 12:58

Já se snažím být co nejvíc vstřícný. Myslím, že být svolný k diskuzi je v této pozici to nejdůležitější. Vždy ale nejde vyhovět všem přáním. Stále se nad Tvým návrhem zamýšlím, ale pořád mě nenapadá, proč bychom měli tolerovat příspěvky, ve kterých bude jen smajlík. Pokud mě přesvědčíš racionálními argumenty o opaku, pravidla rád změním.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 5. 10. 2007 13:45

Nech to být, v každém postu máš tolik nesrovnalostí, že prostě nejde jednoduše reagovat. Já přece netlačím na nutnost tolerance postů jen se smajlíkem. Mě se nezdá formulace toho pravidla.

Napsal si "Jsem benevolentní vůči občasnému přitakání, že člověk s něčím souhlasí" A když třeba nerozumí, tak nejsi benevolentní? Byť by svůj názor prezentoval třeba :?
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 5. 10. 2007 13:55

Ukaž mi, prosím, nějaké mé nesrovnalosti. Já si naopak myslím, že to mám srovnané velice dobře, ale je možné, že jsem někde svoji myšlenku prezentoval nešťastně. A nemožnost reagovat? Tomu jsem zřejmě neporozuměl.

Tím přitakáním jsem měl na mysli jednoslovné příspěvky typu: Souhlasím/Nesouhlasím. Tedy pokud někdo vysloví názor a druhý člověk pod něj napíše Souhlasím a dále svůj příspěvek nerozvede, tak jsem ochoten toto přitakání (byť je v současnosti v rozporu s pravidly - následně je poupravím) v únosné míře tolerovat. Je to především z toho důvodu, že souhlas může být ve 100% a není ho třeba dále rozvádět. Pokud ale někdo napíše Nesouhlasím, je NUTNOST svůj nesouhlas dále rozvést. Tedy napsat v čem konkrétně nesouhlasím a proč. Jinak jsem nikde nenapsal, že nejsem benevolentní vůči člověku, který něčemu nerozumí. Právě naopak! Vždyť pro takové uživatele je fórum primárně určeno.

Pořád mám pocit, že nečteš, co píšu. :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 5. 10. 2007 14:11

Prostě si nerozumíme, pěkný víkend.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 5. 10. 2007 14:21

Možná si jenom nerozumíme, pravda. A co mi to tedy místo postoje, který jsi právě zaujal, raději vysvětlit? To je přesně to, o čem tu celou dobu mluvím. Tento Tvůj příspěvek měl stejnou hodnotu jako pouhý "smajlík" nebo slovo "nesouhlasím". Jinak samozřejmě přeji hezký víkend i Tobě. Vše dobré.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.ish 5. 10. 2007 15:18

Moc nechápu, co se tady vlastně řeší. Admin smazal něco, co uznal za vhodné, na což má právo a teoreticky se k tomu nemusí vůbec vyjadřovat. To že tak učinil a snažil se své rozhodnutí obhájit, už je jenom jeho plus.
To že někdo nesouhlasí s rozhodnutím admina je věc celkem běžná a pokud tady budeme rozvádět každý takový případ, pak nebudeme dělat nic jiného.

Kubo4
Nemusíš tomu rozumět, ale pokud chceš být uživatelem tohoto fóra, měl bys to respektovat.
A btw: smajlík opravdu sám o sobě nemá vypovídající ani informační hodnotu nebo snad chápeš, co jsem chtěl říct tímhle - :shock: :? :lol: 8) :mrgreen: ?
al.ish
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 5. 10. 2007 15:26

al.ish
ze si hodne naladovy :D
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 5. 10. 2007 15:32

Kuba4 asi má co říct, ale nemusí to říkat za každou cenu, a každému vnucovat to své. Navíc teď by rád měnil pravidla fóra.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 5. 10. 2007 19:18

To Kuba4: Na co bude fórum, když bude plné samotných smajíků a komentářů typu "nesouhlasím"? Co se pak člověk dozví? Smyslem tohoto fóra je získat informaci, vyřešit problém atd.
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod MgX 5. 10. 2007 20:07

Dobrý večer,

k tomuto tématu bych si dovolil pár slov.

Pakliže se člověk vcítí do pocitů jedince toužícího si něco pořídit a ptá se ostatních na jejich názor a dostává jen odpovědi ,,smajlíkového" typu, či odpovědi ,,NEBRAT", ,,ŠMEJD" apod. nemůže být přeci spokojen.

Ano, mně také vadí, když někdo napíše jen výše uvedené a nepřidá (pro mě) důležité vysvětlení proč - důvod, upřesnění, konkrétní poznatek. Teprve po detailnější informaci mohu při zkoumání výrobku zjistit, že ten který reagoval a napsal to, či ono - mluvil pravdu, nebo ne. Teprve potom se mohu zaměřit na klady a zápory výrobku a zodpovědět si otázku, jestli je pro mě zajímavý, a to tak, že jsem ochoten ho zakoupit.

BTW: Jersey II. je spíše rebel, jak inkvizitor ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků