člen Tyson? + dotaz Petuldy = ban pro Petuldu?

Rady, náměty, připomínky, ...

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kychtax 16. 8. 2017 22:37

Co to probůh je?
viewtopic.php?f=1715&t=1265725&p=11650882#p11650882

Dotaz proč někdo dostal ban je "zcela zbytečným příspěvkem". a pokračování, které jsem si musel třikrát přečíst, protože jsem nevěřil vlastním očím... "Neboť mu byl již dříve ponechán trest „Poslední varování“ nyní přichází „Trvalý BAN“.
... trvalý ban za "zcela zbytečný příspěvek"..
to že jsem se teď zeptal, taky dostanu trvalý ban? Nebo za ještě jeden nebo dva dotazy? Než odpovědět.. raději zabanovat?... takhle se odpovídá na slušný dotaz?
Panu Lutonskému jsem napsal zprávu rovněž.
PC - USB - Singxer SU-1 - I2S(HDMI) - DAC19 - ACSS - AGD Precision 2 - ATC SCM 40,
filtrace NA Sunrise, kabely Zephyr, Zephyr T, OCOS, Inakustik, Supra
sluchátka DT150, T50RP MK3
kychtax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pamela 16. 8. 2017 23:11

Tady velí EKKAR a každý kdo si dovolí mu oponovat je tvrdě potrestán :-(
Spousta mladých "hifistů" díky jeho "radám" :roll: půjde 2x delší cestu :hm
A teď to vidím i na ban pro sebe :D
Ale jsem jsem už starší kolík a mám něco za sebou, takže mi to nevadí 8-)
Pro případnou radu jak vylepšit svou sestavu rozhodně nepůjdu na AVmania :D
Pamela
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pamela 17. 8. 2017 00:31

No a Petulda dostal preventivně ban taky :-))
Jeden z mála zde co měl nějaké ponětí o hifi, ti se ale tady netrpí!!!
Pamela
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 8. 2017 03:44

Pamela píše:Tady velí EKKAR a každý kdo si dovolí mu oponovat je tvrdě potrestán :-(
....
Nějak jsem nepostřehnul, že bych JÁ vyvíjel nějakou aktivitu směrem k udělení BANu Petuldovi za jeho dotaz - jakej máš důvod tady o někom takhle nestydatě lhát? Já netvrdím, že Petulda svým dotazem porušil Pravidla, zatímco ty je svou lží porušuješ dost na to, aby byl minimálně navrženej na trest. Ale až ho dostaneš, bude veeelice nabubřele halasit, že jsi ho dostal za to, že ses zastával Petuldy - připomínáš mi tím Federmanna, ten taky všecko překroutí jak to jemu vyhovuje - nebo se o to minimálně snaží tam, kde ho ještě neprokoukli a neučunili proti jeho trollení příslušný opatření. Jenže ty se nezastáváš Petuldy, ty se tady navážíš do moderátora, kterej proti Petuldovi neučunil ani tečku za větou. Co mi řekneš na tenhle fakt? Zase budeš zkoušet lhát?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petulda2 17. 8. 2017 11:40

kychtax:
Neboj, žádný trest tě nečeká. Nejsi totiž na seznamu osobně nenáviděných členů administrátorem MgX :-).

Pod jeho vedením fórum nefunguje na základě jedněch jasných pravidel platných nerozdílně pro všechny členy. Pravidla administrátora MgX jsou nepsaná, veřejně nepublikovaná a aplikovaná dle oblíbenosti konkrétních členů. Krásným příkladem bude délka životnosti tohoto mého nicku, kterou odhaduji na řádově hodiny oproti životnosti nicků Petra Zlatníka (jouda, platprd, nejnověji Don Diablo), která je při zcela shodném porušení pravidel mnoho měsíců...

Tahle zaslepující nenávist pak vede k tomu, že člověk, který se slušně a za pomocí vysvětlení svých pohnutek zeptá na okolnosti rozhodnutí administrátora, dostane trvalý ban za diskutování s moderátorem :-D. Groteska by MgX.

Ona osobní nevraživost pak vede administrátora MgX k pokusu vyargumentovat se z udělení banu za pomocí snadno vyvratitelných lží. Vybírám tři nejkřiklavější:

"Uživatel Petulda rád jede na hranici pravidel a občas je poruší.".
Ano, dříve jsem několikrát překročil čáru slušnosti příspěvků. Přišel za to trest Poslední varování.
Za poslední rok, kdy mám aktivováno navíc ještě schvalování každého příspěvku moderátory fóra, jsem se ani jednou nepřiblížil k hranici pravidel (=žádný příspěvek mi moderátoři needitovali) ani jsem je ničím neporušil (=žádný příspěvek mi moderátoři nezakázali zveřejnit). Tenhle argument pro udělení trvalého banu je tedy účelovým výmyslem administrátora MgX.

"Bohužel mám pocit, že se dosti často věnuje spíše věcem, které s technikou vůbec nesouvisí."
Zde MgX sám potvrzuje má slova o posuzování členů nikoliv podle objektivních faktů, ale podle subjektivních ryze osobních pocitů (nenávisti) vůči členům. V mých příspěvcích za poslední rok drtivou většinou převládají příspěvky věnované technice. A ta menšina ostatních prošla bezpřipomínkovým schválením moderátorů, tedy byla plně v souladu s pravidly fóra. Opět jen účelová lež administrátora MgX.

"Kritizuje buď fungování fóra, jeho moderátorský tým... Dlouhodobě jste s fórem nespokojen,"
Zde administrátor MgX vytahuje obsah soukromých zpráv, které jsme si psali. Pokud to samé udělá nějaký člen fóra, následuje trest. Už to samotné je alarmující. Podstané zde ale je, že všechna 3 uvedená tvrzení jsou čistá účelová lež, kterou administrátor MgX vytvořil jako podpůrný argument a možná i omluvenku před svým svědomím.
V oněch soukromých zprávách jsem slušně a za pomocí argumentů a konkrétních příkladů nekritizoval fungování fóra, ale fungování administrátora Mgx. Nekritizoval jsem moderátorský tým, ale administrátora Mgx. A dlouhodobě nejsem nespokojen s fungováním fóra, ale s fungováním administrátora MgX.

Ostatně to je tím pravým důvodem udělení trvalého banu. S MgX se smí jen souhlasit. Jakýkoliv náznak nesouhlasu, byť slušně formulovaného a podpořeného jasnými argumenty, se tvrdě trestá. MgX nemohl zvolit lepší způsob, jak potvrdit oprávněnost mé kritiky jeho působení jako administrátora, než udělit trvalý ban na můj nick. Výše uvedenými vylhanými argumenty to jen podtrhl. Kdybych psal blbosti nebo neměl pravdu, mávnul by nad tím rukou. Bohužel jsem ale šlápl do středu kuřího oka.

Ona nevraživost v osobní rovině ostatně zřetelně plynula i z neschopnosti administrátora MgX uvést byť jediné pravidlo fóra, které jsem porušil před udělením trestu schvalování příspěvků. Jedinou jeho odpovědí obsahující nějaký fakt bylo sdělení, že on tak prostě rozhodl a tečka. Hmm :-).

Neschopnost administrátora MgX chovat se profesionálně, řídit se nerozdílně a konzistentně psanými a zveřejněnými pravidly fóra, nepřekračovat je a měřit všem členům stejným metrem, je o to víc zarážející, že toto vše by vzhledem ke své profesi úředníka na státním sociálním úřadě a vzhledem ke svému vcelku pokročilému věku měl mít zaryto hluboko pod kůží...

-- 17. 8. 2017 11:50 --

pamela:
S Ekkarem jsi opravdu velmi mimo.
Ekkar zareagoval podle mého názoru naprosto rozumně a správně. Ve vlákně mou otázku věcně okomentoval a do SZ mi poslal rozsáhlejší vysvětlení včetně citací závadných textů. Za což Karle dodatečně děkuji, už jsem Ti před banem nestihl odpovědět. Tak má vypadat profesionální reakce moderátora / administrátora. Ne jako zmatené vylhané kopání kolem sebe čistě z pozice moci za naprosté absence rozumu, které předvádí MgX.

A douška:
Žalovat k panu Lutonskému nepotřebuji. MgX se svým jednáním zdiskreditoval sám a je si toho velmi dobře vědom, jakkoliv se to bude snažit zamaskovat...
Petulda2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 17. 8. 2017 13:59

Ale ludia, nerobte si zle...
Chodte na pivo = connecting people ;-)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 17. 8. 2017 15:42

Vaše starosti by jsem chtěl mít............
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Petulda2 17. 8. 2017 15:52

No ono když se člověk slušně a ve správné sekci fóra jen jednoduše zeptá na něco, co z jemu dostupných informací nedává smysl, a ihned za to hystericky a bez jediného relevantního důvodu dostane ban, no tak to prostě překvapí :-).

:tleskani reakci Ekkara. Na věcnou smysluplnou otázku věcně smysluplně odpověděl. Bez hysterčení a směšných záminek. Naštěstí ne všichni ve vedení fóra jsou hejteři ;-).
Petulda2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 8. 2017 17:00

Já se vám tady do těch šarvátek nechci montovat, ale mám dotaz na administrátory. Proč se vlastně udělují trvalé BANy? K čemu to jako slouží? Můj názor je ten, že je to absolutně k ničemu, když všichni zabanovaní tady vesele fungují dál, akorát pod jiným nickem? Pak dochází akorát ke zmatku kdy v reálu někomu odpovídá jeden člověk ale na fóru jsou vidět tři různé NICKy. Nebylo by lepší provinilce jen nějak označit? Případně založit vlákno kde by se informovalo o lhaní, podvádění, porušování pravidel, whatever...
Pak by se aspoň vědělo/dalo zpětně dohledat s kým se člověk baví, kdo mu radí atd.

Jen nápad, no offence...
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
Trinity Audio Phantom Master 4, VIVO XE800, TY Hi-Z, VE Monk+, KZ ZS5, KZ ZS6
Shanling M1
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 17. 8. 2017 18:04

Položte si základní otázku. Dostal by Petulda BAN, pokud by nenapsal tento příspěvek?
Petulda píše:Dnes jsem si všiml, že MgX dal Tysonovi trvalý ban za "Uživatel opakovaně nadbytečně využívá vulgaritu, navíc nevhodným způsobem komunikuje.".
Když se dívám na historii Tysonových příspěvků, tak za poslední 2 roky jich vidím celkem 11 a poslední příspěvek obsahující vulgaritu ("sere mě to") je z 3. 10. 2016.

Ačkoliv jsem s Tysonem v mnohém nesouhlasil, rozpor mezi jeho reálným doložitelným vystupováním a popisem od MgX je do očí bijící. Co se tu děje?

Odpověď zní - ne, nedostal. Zůstalo by mu stále nastavené „poslední varování“.

Byť to jiná fóra nedělají a trest administrátor/moderátor udělí a s nikým se nebaví (zkušenost s nejen českými fóry), nejsem pro podobnou formu anonymního potrestání. Většina uživatelů (až na reklamní spam atp.) je při uděleném trestu vyvěšena v příslušném vlákně s odůvodněním, proč trest přišel. Ne jinak tomu bylo u Petuldy.
Uživateli a nejen jemu byla navíc i citována pravidla v části, kde je porušil. Dotaz sepsat neměl a nemusel. U Tysona je taktéž jasně uvedeno proč byl potrestán. To, že se některé OT příspěvky, které jsou ještě vybaveny vulgaritou odstraňovány ví i uživatel začátečník. Nicméně v odůvodnění Tysonova trestu, je také uvedeno, že toto využil při komunikaci přes SZ s moderátorem. Zde je jasné, že SZ nikde zveřejněna nebude.

Petulda velmi dobře zná a umí používat SZ. Mohl se s důvěrou obrátit třeba na mě, nebo na kohokoliv z moderátorů a zeptat se. Ona by situace vypadala trochu odlišně, ač by se také jednalo o porušení pravidel, kdyby dotaz byl sepsán formou... „Jen bych se rád zeptal, co se stalo, že Tyson dostal BAN, nějak to nechápu. Díky“. Kdo chce, jistě si všimne rozdílu v typu komunikace. Kdo ne, nevšimne si ničeho, ani toho, že Petulda nebyl potrestán poprvé.

Tyson, jak lze vytušit z jeho pokročilé vulgární komunikace plné emotikonů, evidentně obhájce nepotřeboval. I on, se v souladu s pravidly, které řada uživatelů vůbec nezná, nebo je nerespektuje, mohl po nasazení trestu odvolat k hlavnímu administrátorovi.

Podobně to mohl udělat Petulda. Je jeho věcí, zda cosi obdobného využije, či nikoliv. Je to systém, který je zakotven v pravidlech. Bohužel nyní opět porušil pravidla. Přestože potrestaný uživatel, založil si nový nick - což pravidla jasně zakazují a namísto komunikace s hlavním administrátorem tu, svým typickým svérázným stylem, popisuje, jak MgX po něm jde, jak s ním bojuje v osobní rovině.

Nemusíte mi to věřit, počítám s tím. Já nemám s Petuldou žádné nevyřízené účty. Nemám potřebu ho pronásledovat, ani nepronásleduji žádného dalšího uživatele z fóra, či odjinud. Nemám na to čas, chuť, potřebu. Nemám z toho radost. Radost mám, když se zde diskutuje k věci, slušně. Když neznalý dostane slušnou odpověď a rád se sem vrací.

Bohužel evidentně z jeho strany toto asi neplatí. A tak mám trochu pocit, že „zloděj volá chyťte zloděje“ (pro nechápající... toto není urážka, ale běžně využívaný příměr, který s krádežemi nemá co společného. Minimálně v tomto případě). Ona nenápadná zmínka o mé profesi (upozorňuji, ať je, nebo není pravdivá... jde o princip) a její zanesení do jeho vyjádření, skutečně, když dovolíte, z mého pohledu nepatří na fórum. Není k tomu důvod. Na rozdíl od něj, jsem nějak neměl potřebu probírat web a hrabat se v jeho jakémkoliv soukromí podobným způsobem. Ano, uráží mě, když se věci začnou vytahovat podobným způsobem. V minulosti jsem již zaznamenal útoky na svoji osoby, byť ve verbální podobě a SF zaznamenalo i útok, vyhrožování jinému moderátorovi. Proto podobná sdělení nemám v oblibě, přestože vlastně „nic“ nevyjadřují.

Člověk by si měl uvědomit, že sousedův dům, je sousedův dům, i když mě pozval na návštěvu. Podobné je to s prostorem pro diskuze na webu - diskuzních fórech. Někdy si někteří lidé myslí, že oni mohou vše, zatímco zbytek nesmí nic.

//A mimochodem, až bude potrestán některý další zde diskutující uživatel, měl by se sám sebe zeptat, zda čistě náhodou nezná zaBANovaný nick Tyson a slova typu „samolibý ču*áček... ko*ot atp.“. Předpokládám, že po udělení trestu se opět strhne diskuze. To, že někdo mění IP a přezdívky neznamená, že je neviditelný.

vencaxxx píše:.....Proč se vlastně udělují trvalé BANy? K čemu to jako slouží? Můj názor je ten, že je to absolutně k ničemu, když všichni zabanovaní tady vesele fungují dál, akorát pod jiným nickem? ...

Svůj příspěvek jsi mohl dát do zcela jiného vlákna, které k podobným dotazům slouží :roll:

Forma trestu přichází za nějaké provinění. To, že uživatel hledá dál skuliny, jak se na fórum, které podobní lidé dosti často kritizují, vrátí, je ukázkou jeho morálního profilu. Moderátoři následně opět - dříve, či později - zasahují proti jeho reinkarnacím.
Jestliže máš povědomost o nějakém multinicku, můžeš informovat mě, nebo moderátory. Při ověření, že uživatel skutečně využívá více přezdívek, dostane trest.

Všechny upozorňuji, že toto vlákno bude následně zamčeno a vymazáno. Jeho obsah nezmizí, hlavní administrátor ho v případě potřeby najde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Petulda2 17. 8. 2017 18:25

Kdyz uz se zde mluvi o moralce a sahani si do svedomi, je v poradku udelit trvaly ban za neco, co dotycny neudelal (=o nicem jsem s zadnym moderatorem nediskutoval) a oprit to o argumentaci, ktera je od A do Z cistym ucelovym vymyslem?

Je treba hledat cistejsi priklad cekani na sebemensi a sebehloupejsi zaminku Petuldu setrit :-) ? Uz pri udeleni trestu schvalovani prispevku neumel MgX najit zadne pravidlo, ktere jsem mel porusit.... Ale tehdy to udelal po svem - potichu....

:-)

Kdo nema co tajit, protoze neintrikari a nevari si svou osobni pomstopolivcicku, nema problem verejne odpovedet na jakoukoliv otazku. Priklad nekonfliktni a dospele (ve smyslu psychicke vyzralosti) odpovedi mame hned v onom vlakne.

MgXova tendence umlcovat nesouhlas zde dle ohlaseni dostane plnou volnost. Nelze nez tleskat moralnimu a svedomitemu pristupu :-D .

A radky o tom, jak se zde samozrejme nekomprimisne zakrocuje proti multiidentitam me ve svetle mnohamesicniho nicim neruseneho pusobeni xxxxxxx doslova rozesmala. Verejne si tu lzete do kapsy, pane MgX, i v tomhle.
Naposledy upravil MgX dne 17. 8. 2017 18:35, celkově upraveno 2
Důvod: Odstraněno jméno a příjmení dříve trestaného uživatele. Toto sem nepatří, pane Petuldo.
Petulda2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 17. 8. 2017 18:36

MgX píše:.........Moderátoři následně opět - dříve, či později - zasahují proti jeho reinkarnacím.
........... Při ověření, že uživatel skutečně využívá více přezdívek, dostane trest.......
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod vencaxxx 17. 8. 2017 21:13

Hele díky za odpověď ale vlastně jsem odpověď na svojí otázku nedostal. Proto se ptám znova, nebylo by efektivnější nechat lidem, i když nějakým způsobem proviněným a potrestaným jejich profil a možnost psát příspěvky? Nastavit třeba aby se automaticky skryly a ukázat jenom po kliknutí nebo tak něco? Já se ptám proto že třeba některý uživatele, např. platprda (jen příklad, neznám ho osobně, nic proti němu) kterej tady je "profláklej" když teď napíše pod jiným nickem tak ho vnímám jako nováčka. Resp. jak chcete někomu fyzicky zabránit sem psát? Kdo bude chtít tak si cestu stejně najde. Nebylo by teda lepší zvážit nějakje jinej alternativní trest než trvalej BAN? Protože efektivita tohohle trestu je mizerná a akorát je tady pak z toho zmatek. Takhle by každej věděl s kým má tu čest a rovnou by jeho příspěvky ignoroval pokud by chtěl, takhle vlastně nikdo neví s kym vlastně mluví když každej potrestanej si založí x nových profilů. A někomu třeba tihle lidi nevaděj tak proč by si s nima nemohli psát? Ale nic, jen mě to tak napadlo protože se to tady objevuje čím dál častěji a jestli to takhle půjde dál tak nakonec tu nezbyde nikdo a stejně se všichni přesunou na jiný forum ;)
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
Trinity Audio Phantom Master 4, VIVO XE800, TY Hi-Z, VE Monk+, KZ ZS5, KZ ZS6
Shanling M1
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trent 17. 8. 2017 22:13

Petuldo, když ti to tu tak vadí, běž se realizovat jinam. Pokud se mi někde nelíbí, nechodím tam. Nevím, jak ty, ale taky nechodím do lokálu, kde se mi z nějakého důvodu nelíbí chování personálu. Byť by měli pivo sebelepší.
Víš, mnohdy to není jen o tom co píšeš, ale jakým způsobem to píšeš. A jak zde padlo. Máš-li problém s vedením fóra, můžeš to jít řešit ještě výše. Ty místo aby jsi tak učinil, založíš si nový nick a vedeš debatu vesele dál. Vystupuješ jako mučedník a ještě jdeš do osobní roviny.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
Moderátor

Odeslat příspěvekod johanx 17. 8. 2017 22:59

Přesně jak píše trent. Já když se potřebuji vyplakat tak jdu do sklepa. Někdy se nás tam sejde víc. Ale abych s tím otravoval na netu?
CA 650R, CA 651BD, CA 840C,Naim Nait XS2, Naim Ovator S-400, Swans Diva C3P, Swans DivaR3P, Velodyne Micro Vee, Sony KDL-46WE5, Dune HD Duo, Vu+ UNO 4K SE...
johanx
Mírně pokročilý

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor