Připomínky uživatelů ...

Rady, náměty, připomínky, ...

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 14. 5. 2014 18:04

No este dva prispevky a mas "juniora" a potom mozes predavat do aleluja. :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 5. 2014 19:00

TH1RT3N píše:...
Píšeš, že neřešíš jestli jsi někde junior, nezlob se, nevěřím..Po dvaceti letech zkušeností v audiu bys jím nechtěl být nikde. To je jako dát si na Ferrari značku začátečník..obrazně řečeno.;)

Kdybych po nějakých zkušenostech v audiu přišel pro nějakou zásadní, specifickou radu při zásadním rozhodování, od člověka se škatulkou začátečník, mlíčňák, junior bych měl problém ji přijmout a řídit se jí. Prostě dle mě jsou tyhle ranky jako počitadlo příspěvků zvoleny nešťastně.;)
Každej z nás tady začínal jako "kolemjdoucí". Nikdo nedostal svůj "rank" zadarmo. Ani tady, ani nikde jinde. Každej si musel a musí svoje postavení zasloužit - a věř tomu, že pokud mají něčí rady nebo odpovědi obecně hlavu a patu, tak se o ně budou ostatní zajímat i kdyby byly od pětiletýho fakana. Je to prostě o tom nejdřív něco zřetelně učunit pro druhý - a pak za to teprve můžeš něco požadovat. Do tý doby holt můžeš akorát sedět a šoupat nohama. Ano, dneska tady mám statut moda s atypickým rankem - ale než mě tady začal někdo brát vážně, musel jsem prokázat, že mám na to někomu radit - a samozřejmě jako "mlíčňák", "bažant", "greenhorn" neboli "zelenáč". Proč tady lidi berou Šeďoura, Armamana, Ryana Gigse, Bínu nebo Kocmeistra? Ti taky samozřejmě začínali jako "greenhorni". A ani jeden z nich nedržkoval, že by chtěli bejt z fleku členové "high society" - ale poctivě si to odmakali. Takže dokud nedokážeš poctivou prací, že máš na to jezdit mezi smečkou pilotů F1, budeš mít holt na zadku ten začátečnickej trojúhelník - a až prokážeš, že skutečně umíš, dostaneš se automaticky do vyšší ligy. Jako všichni ostatní, co v ní už jsou.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 14. 5. 2014 20:06

To Ekkar:

Přijde mi,že nechápeš smysl mého psaní, nebo nechceš?

Nejde mi o to zaregistrovat se a mít tam transparent sluchátkový mág..do žádné vyšší ligy nechci. Mě by postačila možnost rank skrýt. Byl to jen dotaz. Důvod jsem uvedl, tak mi nevkládej do úst něco, co jsem nenapsal. Beru to jako dialog, v přátelském duchu. Pokud je připomínka, přání, návrh bráno jako držkování, pak nejsi člověk na správném místě.

Pokud něco vím, mám s něčím zkušenost rád dle svého nejlepšího vědomí a svědomí poradím. Nemám ale z různých důvodů čas sedět celý den na netu a léčit všechny bolístky světa.


To armaman:

Tvé komentáře v tom posměšném duchu jsou velice výživné a inspiraivní. Pokud se takhle povýšeně chováš ke všem novým na fóru, je mi tě i jich líto. Zakoupil jsem sluchátka vyšší kalitativní řady a chci se za rozumný peníz zbavit těch stávajících. Asi tak, jako 90 procent zdejších hifistů. Tak trochu doufám, že udělají jinému radost tak, jako mně a navíc je dávám téměř za polovinu ceny. Každý z nás není Onassis a určitě někomu poloviční cena pomůže. Rozhodně na om nevydělám.

Dík za názory, já si ten svůj už udělal..:(
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 14. 5. 2014 20:29

Ver mi ,ze z toho co si napisal ma hlava absolutne boliet nebude a aj spanok budem mat kludny.

Ja sa vsak nemozem ubranit dojmu, ze cokolvek robis a akakolvek tvoja snaha je "iba" predat sluchadla za kazdu cenu.
Evidentne Ti uchadza to ,ze na to aby si daco predal treba dvoch, predavajuceho a kupujúceho no nie vzdy sa Ti dvaja najdu.
Tiez som predaval veci a tiez som si na spravnu chvilu musel pockat.
A zvalovat to na rank, mi pride tak trochu v tvojom pripade neuroticke.

Ja som povestny svojou "sprostou hubou" iny uz nebudem no aj napriek tomu som veci predal. A nemyslim si ,ze svoj rank mam zasluzene a uprimne je mi uplne ukradnuty. Ak by som mal rank "stvac fora" tak budem nan patricne hrdy. :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 14. 5. 2014 21:17

To armaman:

Já se zase nemohu ubránit dojmu, že tvá první věta není upřímná. :)

Pokud jsem se v září minulého roku zaregistroval, určitě ne s úmyslem zde cokoliv prodat. Ano, upgradoval jsem a zdejší fórum beru jako možnost prodeje věci, kterou mohu postrádat a zdejší fórum je dle mě jedno z nejpovolanějších k tomuto účelu. Myslím, že proto zde ten bazar je, neboť ani hifisté nejsou milionáři. Ačkoli vím, že jsou aukční servery, kde by byly sluchátka dle mě pryč hned, myslel jsem, že by podobným enthuziastům jako mě, udělaly radost. Děláš, jako kdybych někomu něco nutil. OK, na důkaz tvé mýlky o nějakém "zakaždoucenuprodání" stahuji inzerát.

Jen jsem položil dotaz, bylo mi odpovězeno a já se k tomu vyjádřil. Toť vše. Díky za lidi jako MgX, s těmi je myslím rozumná debata a o to by na debatním fóru a konkrétně k tomuto účelu založeném vlákně mělo jít především. Pokud chceš lidi pálkovat a honit si na nich ego, myslím, že existují lepší servery.

Z tvé poslední věty čiší alibismus, něco jako: vím, že nestojím za nic, ale jsem už prostě takový a mohl bych být ještě horší, tak to schovám za pseudorebelismus, to zní alespoň hrdě. Tak Ti alespoň popřeji pěkný uspokojený sám nad sebou zbytek večera a kdybys už nereagoval, možná bych to uvítal;)

Díky za "přivítání" do světa dotazů a diskuzí o připomínkách k fóru.

Též díky za diskuzi a názory, myslím, že bylo řečeno z mé strany vše, nebudeme dále čtenáře obtěžovat mým problémem víc, než by bylo zdrávo.

Pěkný večer TH1RT3N.
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 14. 5. 2014 21:27

a som odhaleny :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dkdkdk 15. 1. 2015 18:33

Omlouvám se, jestli to už zaznělo, ale šiklo by se tu zavést i nějaké "tlačítko/počítadlo nesouhlasu" s daným příspěvkem jako alternativu k "poděkovat". Snad by se snížil počet osobních reakcí na členy fora atd.
Jednoduše - nesouhlasím, nechce se mi ale reagovat, psát, že příspěvek je dle mne mimo, nechci dávat někomu podnět k flamu = mačkám "NESOUHLAS" button ^^
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 1. 2015 20:16

Bohužel, tahle eventualita se taky už probírala (i když možná ne v tomhle vlákně) - protože je to v podstatě to samý, co někde jinde "karma" - a s tím se na mnoha jinejch fórech dost bojovalo a bojuje, protože se našli fifáci, kterým jedna registrace a "karma" naklikaná od jinejch byla málo, tak si zřizovali duplicitní registrační účty a z nich sobě naklikávali do plusu a jiným do mínusu "body"...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dkdkdk 15. 1. 2015 21:20

Šlo mi spíše o hodnocení příspěvků, ne bodování uživatelů - to je ujeťárna, mám také svou zkušenost :D
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod artam 16. 1. 2015 17:23

Myslím si, že ak s nejakým príspevkom nesúhlasíš, tak najlepšie a najobjektívnejšie hodnotenie je napísať dôvod, prečo. Stačí aj holou vetou, to by ti hádam nedalo veľa práce. ;-) Anonymný nesúhlas je podľa mňa tak na úrovni krčmovej kultúry a do serióznej diskusie nepratrí.

Nie je nič jednoduchšie, ako anonymne naklikať mínusy len preto, že sa mi nepáči niekoho nick, alebo len kvôli "dobrému" pocitu škodoradosti, alebo len preto, že nahulený puberťák akurát nemá nič iného na práci... Možnosť anonymného naklikania +/- by viedla len k zbytočným emóciám a degradácii diskusie na tomto fóre.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dkdkdk 4. 6. 2015 18:36

Bylo by možné zavést velde titulu Moderátor, Administrátor,běžný smrtelný uživatel i "guru" funkce v různých sekcích pro členy, kteří jsou v dané problematice zběhlí? V mnohých příspěvcích se lidé ptají či koupit tohle nebo tamto, dostanou 5 rozdílných odpovědí a neumí rozlišit korektní informaci od blábolu. Když by viděli, že odpověď přišla od "gurua", takovému příspěvku by dávali větší váhu.
Mám zrovna i 2 kandidáty na tyto funkce v Audio sekci
- Kabeli, "v recenzích hledej pravdu" guru: Ico33
- "AVR až do krve", "stejně nic neslyšíš" guru: sands1
dkdkdk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 4. 6. 2015 19:07

dkdkdk, vycaroval si mi usmev na tvari. :)
Navrhujem este martina.bladera ako odbornika na digital.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 6. 2015 17:29

Osobně bych uvítal, kdyby se tituly rozmohly daleko více... Mám namysli něčím výjimečné, specifické tituly, které opravdu budou o něčem vypovídat, které každého čtenáře fóra "trknou". Nemusí to být vyloženě něco ve stylu "guru" a "lama", ale něco, co to tady trochu polidští, de-anonymizuje, diverzifikuje.

To, že je někdo "junior/kolemjdoucí", jiný "mírně pokročilý" a někdo další honosně "pokročilý", dle mého názoru nevypovídá ani za mák o jeho znalostech, názorech nebo specifickém zaměření, ve kterém může být ostatním lidem nápomocný. Už jen existence navzájem značně odlišných sekcí fóra (TV, sluchátka, videokamery, auto-hifi, ...) po něčem takovém přímo volá.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 6. 2015 19:47

MHOE - nelze nesouhlasit s názorem, ale má to překážku - technickou. Všecky tyhle "nestandartní" ranky se musejí individuálně vygenerovat jako spešl položka ve zdrojáku fóra a musí se jim taky individuálně nastavit "přístupový práva" ale i takový maličkosti, jako barva písma v nicku. To je práce pro místního hlavního sofťáka (nick MIHO) - protože i když budou mít stejný práva jako "normálních" 4 nebo 5 "levelů" uživatelů, budou se jmenovat jinak a budou tak "duplikovat" skupinu už generálně vytvořenou pro celý Superfórum. Miho se do toho pouští nerad, všecky podobný duplikující úpravy zaneřáďujou zdroják - už jen "moderující bastlíř" jako duplikát ranku "moderátor" byl předmětem schvalování mezi "červenými" = vedením Superfóra. Další podobný jako "VIP uživatel" jsou na tom úplně stejně, přitom jsou udělovaný za dlouhodobou činnost a určitě ne bez zásluhy. Ze strany nejvyššího vedení je tady proto snaha co nejvíc omezit další "nenormalizovaný" ranky.

Já osobně bych byl pro odlišení těch zasloužilejších taky, ale narážíme tady právě na mantinel možnosti technicky upravovat zdroják fóra jen v rámci "podfóra", jakým v reálu tohle fórum vůči Superfóru je - buď by se ty úpravy musely učunit "globálně" pro celý Superfórum, nebo by se muselo nějak technicky ošetřit podobný "upgrade" jen v rámci AV-mánie - a to nevím jak by se v rámci protokolu phpBB dalo spáchat...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MHOE 7. 6. 2015 13:18

Tak to pak vypadá bledě tedy... Ale chápu to.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků