maximalny pocet foto vo vlakne

Rady, náměty, připomínky, ...

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 10. 11. 2012 13:22

Zdravim,vcera som zakladal nove vlakno kde som vlozil urcity pocet fotiek.Dnes som chcel zalozit ine vlakno ohladne inej temy ale system mi napisal ze uz som vlozil minule dost fotiek a ale ze mozem "predchadzajuce" vymazat :eh
Tak sa chcem spytat - ak na galeriu plati 10foto za den max - je nejaky "cd" countdowntime aj na foto do vlakna?
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 10. 11. 2012 14:00

S tvojim problemom ohladom nastaveni tohoto fora neviem pomoct ... ale vec sa da obist.

Obrazky mozes niekam upnut, napr. na tinypic.com. Potom ich mozes zobrazit v prispevku cez
Kód: Vybrat vše
[img]http:/kam-si-to-upol/obrazok.jpg[/img]

Alternativne, mozes pohodlne jednou operaciou vytvorit cely album, trebarz na Google Pisasa, a dat na forum len linku na album.
Naposledy upravil bogino dne 10. 11. 2012 23:17, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 11. 2012 21:26

Na fotky do vláken platí limit na celkovou velikost odeslaných příloh pro jednoho usera - kolik to je aktuálně mega bych musel zjistit, ale ten limit se postupně zvětšuje (co si pamatuju byl 10Mega, pak 20Mega). Není to omezeno objemem dat odeslaných za jeden den nebo do jednoho vlákna, ale celkovým objemem dat příloh vložených do vláken od data registrace usera.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod icotech852 10. 11. 2012 22:13

:hm aha,uploadoval som 1600x1200 kelu,keby som bol vedel dal by som mensie rozlisenie napr 1024x768
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 10. 11. 2012 22:45

V tomto fore sa po 1 dni uz spätne neda prispevky editovat, takze obrazky, ktore vymazes, uz nevies nahradit mensimi, nadobro zmiznu z prislusnych tem. Mne sa osobne niektore vlastnosti tohoto fora nepacia. Napr. aj nemoznost zmensit zobrazenie externeho obrazku. Niektore fora umoznuju rozmer proporcne zmensit napr. cez
Kód: Vybrat vše
[img width=640]http://nejaky/obrazok.jpg[/img]

Forum nema ani definovanu nejaku max. sirku, na ktoru by sa automaticky vacsie obrazky pred zobrazenim zmensili. Potom to tu vyzera tak, ze po nalinkovani vacsieho externeho obrazku do prispevku je aj text prispevku nasiroko na niekolko obrazoviek.
Ta nemoznost editovat viac ako dnove posty je dobra pakaren v pripade viacdnovych recenzii alebo testov.
Je dobrym zvykom na forach v prvom prispevku temy zhrnat dolezite informacie o teme. Prvy prispevok sa pri takomto pristupe priebezne aktualizuje. Tu sa to neda.
Naposledy upravil bogino dne 11. 11. 2012 12:16, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 10. 11. 2012 22:50

Dik bogino,a Ekkar by mi nemohol prihodiť 10MB? Budem dávať menšie formáty.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 10. 11. 2012 23:08

Toto forum asi zadarmo, presnejsie za reklamu, vyuziva sluzby nejakeho monstra a miestni moderatori toto monstrum ako take nespravuju, aspon tak to vidim ja. Posobnost moderatorov je vo vytvarani/udrzbe struktury fora, presuvani zle zaradenych prispevkov, uprave alebo mazani nevhodnych prispevkov a tiez maju moznost odmietnut registraciu, vymazat pouzivatela, udelit mu ban. Ale vlastnosti fora mozu podla vsetkeho ovplyvnit len v malej miere.

Podobne existuju vo svete ovela vacsie mega forum monstra ako napr. proboards.com, alebo freeforums.org, je ich vela. Napr. na proboards bezi vyse 3 miliony roznych for s vyse 22 milionmi registrovanych pouzivatelov. Ak mas za sebou temu a komunitu a ak akceptujes reklamu, zajtra si mozes zalozit free forum a moderovat ho. Softver fora aj hosting mas "v cene" reklamy. Alebo mozes platit a reklama tam nebude, pripadne sa ti za poplatok spristupnia nejake lepsie moznosti nastavenia a usposobenia. Ak mas vlastnu domenu, moze forum bezat na nej, inac bezi na domene prevadzkovatela.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 11. 2012 09:22

Jediný co můžeme my jako modi udělat NAVÍC proti tomu co píše bogino je dodatečně editovat na žádost uživatele - třeba doplnit ten první příspěvek, nebo změnit dodatečně ty obrázky na menší.

Jiná možnost pro uživatele je dát fotky do Galérie a sem do příspěvku dát jen link - Galérie běží v jiný databázi a má větší limity na upload pro 1 usera.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod icotech852 11. 11. 2012 09:59

tak ja este len dodam ze stav zobrazujuceho sa zostavajuceho limitu v galerii (ci v MB ci v pocte na den) je super vec.

Ked je tu teda nejaky limit na foto vo vlakne je to prva negativna vec o ktoru som tu "zakopol".Velmi by pomohlo ak by sa limit na MB ci pripade upload pocet foto bol zobrazeny aj pri pridavani foto do VLAKNA.
Osobne pre mna by pripadavanie dalsich obrazkov do dalsieho vlakna ohladom napr porovnania ci recenzie bola dost matuca kedze neviem ci zakladat vlakno "ma zmysel" a kolko si toho "mozem do vlakna dovolit pridat"

Dakujem
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 11. 11. 2012 10:11

Pouzivaj image hostingove sluzby a mas po probleme. Uprednostnujem zverejnenie linku namiesto obrazka priamo v poste. Mam moznost rozhodnut sa, ci ho rozkliknem a hlavne pri pristupe z mobilnych zariadeni to setri cas (a nervy).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod icotech852 11. 11. 2012 10:21

no to je pravda ale ked si chce clovek pozriet vlakno po roku klika na kopec odkazov ktore uz ani aktualne niesu.A potom to stoji za h....
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 11. 2012 14:14

... a taky není důvod dávat na net fotku s hyper rozlišením v extravelké velikosti. Stačí úprava přes nějaký editor a rázem je velikost fotky (při zachování rozměrů) daleko menší, čímž se jich sem vejde daleko více. Tedy uživatel lépe využije nabízený prostor.

Pro důležité foto je lépe vkládat fotky přímo do příspěvků, protože na některých upload službách po čase zmizí, což je škoda.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků