Kam se profiluje Avmania?

Rady, náměty, připomínky, ...

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 1. 11. 2008 20:14

Po přečtení recenze na Donnio Cube mě tak napadá, na koho se tedy Avmania zaměřuje. Zmíněným článkem to je na začínající uživatele, naopak Jerseyho testy jsou více "audiofilní". Pokud recenzent o sluchátkách v balení s portable přehrávačem (řekněme paušálně na drtivou většinu) mluví jako vyhovujících, je mi to dost eklhafv narozdíl od Jerseyho pěkně popisujícího testu, který mi řekně o té nejdůležitější věci - zvuku více.
Nebylo by na zvážení nějak sjednotit metodiku (ucho)? Nebo pokud by se měl tedy server zaměřovat na širkoké spektrum, líbilo by se mi třeba i pár článků hodně odborných - laicky řečeno Ekkarových...
Třeba jak si udělat ampík :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 11. 2008 21:40

XDvorixi, na to jsou jinačí kofři - třeba www.audioweb.cz je takových plný...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kuba4 2. 11. 2008 01:09

AVmania jen př*****ává. Slovanet to je jiné žrádlo!
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 2. 11. 2008 10:21

Profilování Webu - nečekal jsem, že to na přetřes přijde tak pozdě. :-)

Vůbec se nesnažím webem konkurovat klasickým audiofilním webům (vlastně fórům). Důvody jsou dva. 1) je to pak pro omezený počet čtenářů a 2) možná byste se divili, ale nejsou autoři.

Původně, když jsem kývl, že tento web rozjedu, říkal jsem si, že mi tady na jednu stranu chybí objektivní informace neinzerního charakteru týkajících se audio a videotechniky obecně. Na druhou stranu jsem v praxi zjistil, že zde pro obyčejné lidi chybí zcela základní a elementární informace, které lidem, co se v tom pohybují, přijdou jako samozřejmé.

Přiznám se, že slýchám dva (vlastně tři) názory. Od audiofilů, že je to moc laické. Od laiků, že je to moc odborné. A konečně třetí? Pro hodně lidí je aktuální stav prý ideální – jednoduše kdo chce, tak si zde své najde, a především na úrovni jemu vyhovující. ...no.. a teď se rozhodněte...kdo má pravdu a koho mám vyslyšet.

Ad) zaměření autorů. Pokud autor píše příliš roztříštěně (neboli nejde z textu poznat, na koho se vlastně orientuje), tak to usměrňuji. Jinak se snažím, aby web byl autorský a autorům do toho nekecat – jinými slovy aby čtenář podle jména věděl, jak a pro koho onen člověk píše, a pak si podle toho vybral, koho články ho zajímají a jsou pro něj relevantní. Nechci to průměrovat podle nějaké pomyslné laťky.

Při výběru témat a testů, mám několik limitů. Finanční, autorský a technický. Jinými slovy, vymyslet mohu cokoliv, ale pak je nutno to realizovat a dát tomu nějakou rozumnou formu a navíc to zaplatit. Takže, například co se testů týče - mohu sehnat v podstatě jakýkoliv produkt, ale je nutno to v rozumném termínu otestovat, napsat, nafotit, zkrátka věnovat tomu čas.

Závěrem mého příspěvku mám info – stále hledáme autory, kteří jsou ochotni a schopni psát, chtějí se podělit o své zkušenosti a vědomosti. Také musí prokazovat určitou míru nezávislosti, takže když se jim zadá téma (nebo si nějaké sami vymyslí), aby téma zpracovali a něco z nich vylezlo (a navíc v určitém termínu). Také hledám dobré autory pro testy A i V techniky. Kdo má zájem, stačí když mi pošle nějaké info o svojí maličkosti, čemu by se chtěl věnovat a můžeme se domluvit na spolupráci. Podotýkám, že redakci máme v Brně.
;-)
Naposledy upravil Jaromír Puk dne 2. 11. 2008 11:11, celkově upraveno 2
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 2. 11. 2008 10:34

A ještě mne napadá, že také bych uvítal články o strastech a slastech stavby čehokoliv a jak na to. Takže pokud se toho někdo znalý věci chce ujmout, tak má mé požehnání a rádi to zde uveřejníme. Myslím, že i pro lidi, kteří o tom původně vůbec neuvažovali, by to bylo přinejmenším inspirující. :-)
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod mareq0 4. 11. 2008 17:39

Já myslím, že odbornost na AVmanii je dobrá. Některým článkům porozumí i laici (třeba já :D ) a jsou i takové, kterým moc už nerozumím (nebo rozumět ani nechci :D ). Prostě OK. Spíš bych preferoval větší četnost. 1 článek denně není nic moc...
Obešel já polí pět!
mareq0
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 11. 2008 20:17

Kuba4 píše:AVmania jen př*****ává. Slovanet to je jiné žrádlo!

Slovanet je fórum expertů - stavěčů a konstruktérů, soustředili se tam takoví lidé jako PMA, Kazzatel a Velký Bobo, podobně jako na audiowebu vede prim Sinclair s Pierrem, prostě lidé přes DIY neboli Urob Si Sám projekty. Každé fórum má svoje. Pokud Ti AVmánia připadá jako nezajímavá, máš i jinou volbu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků