Diskuze o recenzích na AVmanii

Rady, náměty, připomínky, ...

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mcmichal 8. 8. 2008 07:21

Pingu2221 píše:Nj....nechci být nějak chytrý, ale můj emgeton má tady hodnocení zvuku 8/10 (jeslti se nemýlim) :-) A nejsem si jist, jeslti to tak úplně odpovídá. :-)


To je bohužel další obrovské mínus Emgetonu, má koupené recenze. A to snad všude.

Nic proti AVmanii, nebo redaktorovi, který je za tu "recenzi" M7 zodpovědný, ale myslím si, že když se recenze absolutně neshoduje s uživatelskými zkušenostmi, něco tam nehraje...
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 8. 8. 2008 07:31

Ale no tak. Trochu přehnaná slova. O koupené recenzi na AVmanii nemůže být řeč. Drobný problém by mohl být v tom, že redaktor nemá přístroje k dispozici tak dlouho, aby mohl odhalit nedostatky, které na povrch vyplavou až dlouhodobějším užíváním (to samozřejmě neplatí o zvukovém výstupu). Právě od toho je na AVm vytvořena nová kategorie pro uživatelské recenze a právě pro to mohou být takové texty mnohem cennější. Druhá věc je také subjektivní dojem a ten může být u dvou lidí diametrálně odlišný. Aneb, já mám rád černou, ty zase bílou.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alphi 8. 8. 2008 07:56

Jersey II. píše:...Právě od toho je na AVm vytvořena nová kategorie pro uživatelské recenze a právě pro to mohou být takové texty mnohem cennější...


Teď budu OT, tak mě kdyžtak, Jersey (případně eraser) smázni, ale já to musím napsat.

Já bych to nenazýval recenzí pokud to ten člověk napíše bez valných zkušeností s přístroji/sluchátky/repro/jánevímčímještě z tříd vyšších až nejvyšších. To může nadělat víc škody než užitku. Proč to nenazvat "dojmy"? Ten nadpis "[recenze] blablabla" bych schovával jenom pro ty opravdu povedené kousky od uživatelů se zkušenostmi s vyšším mainstreamem/high-endem.
Teď píšu samozřejmě o článcích na fóru, ne na AVManii. ;-)
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mcmichal 8. 8. 2008 08:02

http://avmania.zive.cz/default.aspx?sec ... rticle=756 Recenze, pravda, není plná ód, ale spíš mě zarazilo to hodnocení, které se od textu nad ním docela liší.
Já například (a vím, že i mnoho dalších uživatelů z Emgeton fóra), bych hodnotil mj. takto:

displej a ovládání - 6/10 (malé pozorovací úhly + malá svítivost, to dokonale zhatilo celý displej)
formáty a přehrávání - 4/10 (a to pouze za ty formáty - protože například NEUMÍ přehrávat náhodně, neumí opakovat atd. ikdyž to v nastavení má)
zvuk - 7/10

A to jsou věci, které objevíte během krátkodobého testování, není potřeba být s přehrávačem půl roku... Ale je to Váš server, já vám do toho ale nebudu kecat :-) A ještě se musím pochlubit, že jsem před měsícem narazil na CNetu na recenzi Teclastu T39 (což je Emgeton M7) a nadpis zněl doslova: Teclast T39 - nejhorší přehrávač, jaký jsme kdy testovali.
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 8. 8. 2008 09:01

Alphi píše:Já bych to nenazýval recenzí pokud to ten člověk napíše bez valných zkušeností s přístroji/sluchátky/repro/jánevímčímještě z tříd vyšších až nejvyšších. To může nadělat víc škody než užitku.

To máš pravdu, právě proto se to jmenuje uživatelská recenze. Tedy alespoň na webu tomu tak je, zde se to nazývá zjednodušeně [recenze]. Myslím ale, že je každému jasné, o co se jedná. Pravdou zůstává možnost zmatení čtenářů tím, že pisatel uživatelské recenze nemá dostatek zkušeností s dražšími přístroji. Jak ale případnou "ne/odbornost" určit?

Alphi píše:Proč to nenazvat "dojmy"? Ten nadpis "[recenze] blablabla" bych schovával jenom pro ty opravdu povedené kousky od uživatelů se zkušenostmi s vyšším mainstreamem/high-endem.
Teď píšu samozřejmě o článcích na fóru, ne na AVManii. ;-)


Nebylo by problém, přejmenovat všechny texty na [dojmy], ale myslím, že nynější podoba je slušně zaběhnutá, funguje a zatím nevidím pádný důvod ke změně. Zde případní zájemci naleznou návod http://avmania.zive.cz/Novinky/Spoustim ... fault.aspx Je tam mimo jiné uvedeno, dovolte mi citovat:
Na závěr prosím uveďte, zdali se cítíte být začátečníkem, mírně pokročilým, pokročilým, či odborníkem. Informace je velmi důležitá pro ostatní, aby věděli, jestli zrovna jim na jejich úrovni bude přístroj vyhovovat. Stále mějte na paměti, že článek netvoříte pro sebe, ale pro ostatní. Zbytečně se tedy v hodnocení nepodceňujte ani nepřeceňujte. Čím přesněji dokážete své schopnosti reflektovat, tím cennější text pro čtenáře bude.

V současnosti toto moc nefunguje, budu se tedy snažit každého nového recenzenta informovat o této náležitosti.

mcmichal píše:Ale je to Váš server, já vám do toho ale nebudu kecat :-) A ještě se musím pochlubit, že jsem před měsícem narazil na CNetu na recenzi Teclastu T39 (což je Emgeton M7) a nadpis zněl doslova: Teclast T39 - nejhorší přehrávač, jaký jsme kdy testovali.

Server to je možná "náš" (i když můj tedy rozhodně ne), ale čtete ho vy. Kdyby nebylo vás, nebylo by "nás". Proto jsou odezvy podobné té Tvé důležité a já se z nich snažím učit. Bohužel nemohu hovořit za všechny kolegy. Test přehrávače jsem nepsal, v ruce jsem ho neměl, nedovedu se tedy postavit ani na jednu stranu. Přesto opět musím poznamenat, že subjektivita může udělat mnoho. Na druhou stranu, použiji své oblíbené, nelze tvrdit, že míč je černý, když všichni ostatní vidí míč bílý. Pokud považuješ recenzi za špatnou, vyjádři se v diskuzi, popřípadě napiš svoji recenzi a poděl se s ostatními o svůj pohled.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu2221 8. 8. 2008 09:10

Nj, právě kvůli velmi pozitivním ohlasům na tento přehrávač, si ho mnoho uživatelů koupí. :-) Ale zase někteří jsou zklamáni, někteří méně a někteří vůbec. :-) Každý má holt jiné požadavky na přehrávač a jeho zvukovou kvalitu. To, co se někomu může zdát výborné, jinému může připadat strašně. Tak to prostě je. Aneb: Zkušenost, ač si platí velmi vysoké školné, naučí tak, jak nikdo jiný. :-) ne??
Pingu2221
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alphi 8. 8. 2008 09:14

Jersey II. píše:
Na závěr prosím uveďte, zdali se cítíte být začátečníkem, mírně pokročilým, pokročilým, či odborníkem. Informace je velmi důležitá pro ostatní, aby věděli, jestli zrovna jim na jejich úrovni bude přístroj vyhovovat. Stále mějte na paměti, že článek netvoříte pro sebe, ale pro ostatní. Zbytečně se tedy v hodnocení nepodceňujte ani nepřeceňujte. Čím přesněji dokážete své schopnosti reflektovat, tím cennější text pro čtenáře bude.

V současnosti toto moc nefunguje, budu se tedy snažit každého nového recenzenta informovat o této náležitosti.



To je ono. Tohle cpát všude palcovým písmem. :-)

//díky za oddělení.
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků