člen Tyson? + dotaz Petuldy = ban pro Petuldu?

Rady, náměty, připomínky, ...

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leony5 17. 8. 2017 22:34

:-\ Ješitnost a namyšlenost některých lidí je bezbřehá :-\
Sony TA-F 870 ES/Sony CDP-227ESD/Yamaha BD-S681
D/A Styleaudio carat sapphire/analog Akai GX 210D /Repro stavěné,seas prestige třípásmo(Dawsoo)/mini pc Minix neo x8h plus.
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda2 18. 8. 2017 07:11

trent:
Rozumím, ale je to celé trochu jinak. Podívej se na reakci Ekkara v daném vlákně (plus jeho podrobnější a také ryze věcná odpověď v SZ, kterou nevidíš) a srovnej s reakcí MgX. Ten, kdo věc posunul svou dětinskou záští do osobní roviny nejsem já, na jeho hru jsem ale přistoupil.

Nechodím sem kvůli MgXovi, stejně jako do lokálu nechodím kvůli číšníkovi. A když by se mě tam číšník snažil za pomocí nesmyslných argumentů přesvědčit, že jsem mu v kuchyni rozbil talíře, přestože jsem v kuchyni vůbec nebyl, no tak mu to do očí řeknu. Když by si dál mlel svou, cosi si pomyslím a dál jeho hloupost neřeším. Když by řekl "jo, ulít jsem, omlouvám se", řeknu "nic se nestalo" a ještě mu při placení dám pěkný dýško.

MgXe znáš, proto (ačkoliv to nejspíš nepřiznáš), dobře víš, že jádrem pudla, středobodem celé téhle MgXovy šaškárny je jedna jediná věc: dovolil jsem si s ním nesouhlasit, kritizovat jeho selektivní přístup ke členům, konfrontovat jeho pokoutní pocitologii jasnými argumenty a konkrétními otázkami, na které nebyl schopen odpovědět. To vyvolalo MgXovo ješitné uraženectví, a čekání na záminku, které vyvrcholilo udělením trvalého banu na nick Petulda za pomocí z prstu vycucané záminky diskuse s moderátorem odůvodněný velmi hloupě vyfantazírovanými argumenty (viz můj první příspěvek v tomhle vlákně).

Mimochodem, uměl bys mi prosím dát odkaz na nějaký můj příspěvek z tohoto týdne, kde DISKUTUJI s MODERÁTOREM :-)?

Ke stěžování si k nadřízenému: nemám to zapotřebí. P. Lutonský mi nic neprovedl, neznám jej, nemám s ním žádný vztah. Nepotřebuji pokoutně běhat za někým dalším. Je to MgX kdo nezvládl sám sebe a zareagoval udělením banu za něco, co se objektivně nestalo. Proto jsem se ozval jemu, proto jsem MgXovi zřetelně napsal, z jakých důvodů je ban i jeho odůvodnění nelogické a fakticky nesmyslné. Tím to pro mě končí. Pokud si to má dál žít nějakým svým životem a vývojem, bude. Pokud nemá, nebude.
Jak vidíš, není to nic, co by mě nějak ovlivnilo, zasáhlo, co by něco znamenalo. Napsal jsem k tomu své jedno vyjádření a reakce na text určený přímo mě. Sám od sebe k tomu nemám potřebu víc dodávat.

Ono pro účel věci bohatě stačí tohle vlákno, které, ačkoliv není ničím v rozporu s pravidly fóra, MgX ve svém stylu stopí, jak avizoval :-).
Petulda2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 18. 8. 2017 07:35

Já ale nepsal, aby sis stěžoval na pana Lutonského. Já pouze zopakoval možnost si postěžovat panu Lutonskému na vedení tohoto fóra.
Blesk z čistého nebe jen tak neuhodí. Toť má reakce na tvé vyloučení. A to říkám z pozice toho, kdo kolegy moderátory zná možná ještě méně, než ty. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petulda2 18. 8. 2017 08:48

trent píše:Já ale nepsal, aby sis stěžoval na pana Lutonského.

Jj, vím, ani já ne. Viz má reakce výše.

trent píše:Blesk z čistého nebe jen tak neuhodí.

Souhlasím, vždyť zde o důvodech píšu.
Petulda2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kychtax 18. 8. 2017 10:57

Chlapi, nevim co mezi Vami je a chran buh, abych se do toho pletl. Mne jenom sokoval duvod a zaver. Permaban. Co mezi Vami je dal (a uznavam ze toho muze byt vic, napr. Vc. osobni roviny...) neznam a mohla v tom byt urcita unahlenost z me strany.
Tak at to vyresite. Ahoj.
kychtax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 18. 8. 2017 11:36

Vlákno ve kterém Peťulda dostal BAN bylo napsané zbytečně trochu rejpavě proti mgx, to jo.
Ale Ekkar to vysvětlil, tim vše mohlo být uzavřené a příjde mi zbytečné (dál se v tom šťourat) dávat BAN Petuldovi, který je podle mě jeden z mála uživatelů, který jsou zde na foru přínosem za něco takového. To mě bez osobního zapojení přijde jako pouze jakési mocnářství. Diskutovat o správnosti konání je přeci věcí demokratického diskuzního fora :-) Ale pravidla teda asi hovoří proti tomu - no to mě.... překvapuje. Jasně, máte tu moc, ale takovéto zásahy bych spíš uvítal proti bludařům a drzým opicím které tu mají své zastoupení.
Příspěvky Peťuldy mě vždy pomohli nasměrovat na správnou cestu...
Tot za mě ;-)
Repro: Infinity Kappa 6.2i
Zes: BV Audio PA300SSE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 18. 8. 2017 14:44

Opravdu nevidíte tu haldu drzostí a urážek, který dokáže Peťulda do svýho "slušně" psanýho textu zakomponovat ?

Mě osobně to v jeho příspěvcích vadí, ať už jsou určený komukoliv.

A zároveň dodávám, že já osobně s jeho banem nesouhlasím.
Na doma: DSD player + "D" zesilovač TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II & Oriveti Primacy + nějakej čínskej šrot

Zaměstnanec GM elektronic
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 18. 8. 2017 17:08

Takhle brečí dítě,když mu na pískovišti někdo ukradne bábovičky........
Petuldo,ty chodíš do zaměstnání?Pokud ano,tak podobným způsobem diskutuješ se svým šéfem?
Řešíš tady absolutní kraviny,které téměř nikoho nezajímají.Pokud tady máš nějaký problém,na netu je podobných fór spousta....
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Petulda2 19. 8. 2017 08:32

Vznikla tady zajimava situace :-) .

Za pouhou otazku polozenou obecne do fora (nikoliv za diskusi s moderatorem, jak se snazi podsouvat MgX s falsi sobe vlastni) zde padl temer okamzite trvaly ban.

Zde mame tri doslovne nesouhlasy s rozhodnutim admina. Podle strohe logiky a analogie je to mnohem horsi provineni proti kultu osobnosti admina MgX nez obecna otazka. Vecnym, subjektivity a emoci prostym resenim by mel by okamzity trvaly ban pro kychtaxe, misakqa a sedoura.

Ten ale neprijde, protoze... No vsichni vi... :-) .

jito:
Analogie se zametnancem a sefem neni spravna. MgX zde neni zadny sef a clenove fora nejsou jeho zamestnanci. Neplati zde pracovne pravni vztahy ani nema zadne pravomoci, ktere z takoveho vztahu plynou.
MgX je zde spis v roli treba tramvajaka, ktery muze vyhodit obtezujiciho opilce, ale jinak je to uplne stejny obcan jako jakykoliv clen fora. No a kdyby te tramvajak chtel pod zaminkou tve opilosti vyhodit a ty bys pri tom mel posledni alkohol pred tydnem, taky se mu vysmejes.
Petulda2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 8. 2017 10:17

Petulda píše:Ono pro účel věci bohatě stačí tohle vlákno, které, ačkoliv není ničím v rozporu s pravidly fóra, MgX ve svém stylu stopí, jak avizoval :-).

I člověk, kterému se moc nechce přemýšlet pochopí, že těžko nechá hnusný a proklínaný administrátor rozjet diskuzi v několika dnech, kterou „chce stopit“ a ještě o tomto kroku dopředu informuje uživatele. Uživatel, který navštěvuje diskuzní fóra ví, že se jedná o obecně užívaný postup. Podobné řešení se volí i při rozohněných vláknech, kde se začnou hádat uživatelé. Nepsal jsem, že k zamčení vlákna a jeho případnému výmazu dojde za den, dva tři, za týden nebo měsíc. Jen, že toto nastane. Sami posuďte, kam opět Petulda tlačí vaše myšlenky.

Naproti tomu člověk alespoň trochu znalý komunikačních technik pochopí, že průběh Vašich příspěvků, jejich intenzita, náplň, forma a styl v některých případech obsahuje nátlakové a manipulační prvky, kterými se snažíte byť „ve vší slušnosti“, věci řešit a řídit. Kdybych chtěl být v minulosti Vaším oblíbencem, uživateli Petuldo, pak jsem byl povinen (i dle Vámi uváděného) reagovat na některé Vaše střety s dalšími uživateli a tyto trestat. Upřímně - to by těch BANů zde bylo daleko víc. Paradoxem je, že do některých členů, jejichž chování zde oceňujete, nebo jim cokoliv vysvětlujete, jste si v minulosti neváhal „kopnout“.

Vážení diskutující. Ač se vám to bude zdát s podivem, nikomu nezazlívám jeho názor a nesouhlas se mnou. Na fóru jsem řadu let a domnívám se, že mé chování se v čase a prostoru nemění. Předpokládám, že jsem nikdy nepřenesl naši komunikaci do osobní zášti, a už vůbec jsem nikdy nepřešel do popisu věcí z vašeho soukromí. Kdo z vás má chuť, nechť si projde nejen toto vlákno znovu a zjistí, že Petulda zde zcela nadbytečně a v rozporu s dobrými mravy uznávanými internetovou komunitou zveřejňuje soukromé, neveřejné věci o dalších členech, kteří mu nevoní. Tak tu - jakoby mimochodem - udává moji údajnou profesi/zaměstnání, ba dokonce šel tak daleko, že zde, v diskuzi, která se týká úplně něčeho jiného, napsal údajné jméno a příjmení dalšího člena fóra. Je úplně jedno, zda se jedná o jedince potrestaného, opakovaně potrestaného, nebo ne.

Promiňte, ale z mého pohledu, neexistuje, aby kdokoliv zveřejňoval o dalších členech fóra jejich zde neuváděné, osobní údaje. Pane Petuldo, budete v této ohyzdné činnosti pokračovat i u dalších lidí, kteří Vám nevoní, se kterými jste kdy na fóru měl střet, nebo těch, kteří vás uvádějí ve svém podpisu s přívlastkem „black list“? Popisujete, jak jsem se „odkopal“. Ne, je to přesně naopak. Kdo chce a má čas a projde si Vaše příspěvky od počátku, zjistí (až na ty upravené, či smazané), o čem Petulda vlastně celou dobu je. Zjistí, proč dostal tresty, protože odůvodnění všech je zveřejněné. Zveřejněné, protože se zde nic nezakrývá, netutlá. Ověří si, jak se vyjadřujete, jaký formát volíte. Následně si pročte znovu toto vlákno a pochopí, že právě toto je Petulda, který dostal BAN.

Kdybych chtěl být v minulosti Vaším oblíbencem, evidentně bych musel skákat dle Vámi diktovaného. To by těch zaBANovaných zde bylo asi víc, že? Jako jednu z mých nekalých činností uvádíte prohřešek u trestání platprda a jeho reinkarnací. Je škoda, že jste již zapomenul na jednu z mnoha našich rozprav, kde jsem Vám uvedl, jak některé záležitosti, podlák MgX pro nejvyšší možnou objektivitu posouzení, prodiskutovává i s vedením fóra. S vedením, které přímo zodpovídá svým nadřízeným, protože se u nich, na rozdíl ode mě a od dalších moderátorů jedná o pracovně právní vztah. Vedení, které se může zodpovídat vlastníkům fóra. Nejsem si vědom, že Vy jste jedním z vlastníků fóra, a proto - tak trochu nechápu - jak si dovolujete mě osočovat a urážet z údajně špatného vývoje a stavu fóra, který mám na svědomí já.

Vy, pane Petuldo, nechápete, ač jsou tyto věci Vám známy, nebo být známy mohou, že pokud kdokoliv z mých nadřízených v tomto nepracovním vztahu nebude chtít, abych zde vykonával funkci administrátora, protože výsledky fóra jsou velmi kritická a tento negativní vývoj je přímo spojen s administrátorem MgX, prostě mě odvolají. Hotovo. Na rozdíl od Vás totiž mohou reálně vyhodnotit návštěvnost, příspěvky a další faktory, včetně negativ a pozitiv, které zde páchá administrátor. Takže i toto lze vnímat, jako formu provokativního sdělení a urážky. Formu osobní roviny Vaší nesnášenlivosti. Nikoliv mé. Přičemž pozorný čtenář, obeznámený s historií Vašich příspěvků zde pochopí, jak se věci mají. Že z velké části mají jedno společné - MgX neskáče jak já pískám. Oni uživatelé, samozřejmě nemohou vědět a vidět vše, co vidí a ví administrátor, nebo moderátor, který vědět a vidět chce.

Vážení uživatelé, toto diskuzní fórum je soukromý prostor, který slouží veřejné diskuzi. Majitelé, prostřednictvím jeho vedení vybírají moderátory a administrátory, kteří zde hlídají dodržování zákona, obecné lidské slušnosti a pravidel, s jejichž částí uživatel souhlasí při registraci a následně se se zbytkem upřesňujících, má seznámit na fóru. Kdo se s pravidly neseznámí, či je nepochopí, následně má pocit křivdy, když se cokoliv stane. Dnes a denně se setkávám s uživateli zde na fóru, kteří pravidla ani nečetli, v životě je neviděli. Chápu - každý nemá chuť a čas číst tuny textu, jenže bohužel následně může narazit.

Petulda porušil pravidla několikráte. Už v lednu 2015 jsme se o něm v interní diskuzi bavili a následně od roku 2016 na něj chodí stížnosti dalších uživatelů. Za dobu svého působení dostal několik trestů, jejichž minimálně částečné odůvodnění bylo zveřejněno v příslušném vlákně.

Vzhledem k historii uživatele, jeho prohřeškům a stále trvajícímu trestu „Poslední varování“, jsem ve chvíli, kdy opět porušil pravidla fóra sepsáním nadbytečného příspěvku, který lze vnímat, jako pokus o flame, přistoupil k jeho potrestání trvalým BANem. Nadlimitně, jsem v následném odůvodnění trestu citoval část pravidel se zvýrazněním, kde došlo k jejich porušení.
SuperForum píše:...
Slovo moderátora je konečné a další diskuze se nepřipouští. Pokud se vám jeho rozhodnutí nelíbí, máte možnost se odvolat k administrátorovi tohoto fóra.

Po udělení trestu Petulda založil další nick, přičemž znovu porušil pravidla, protože toto se nepřipouští a namísto sepsání požadavku o přezkoumání trestu k hlavnímu administrátorovi, zde mohutně diskutuje. Promiňte, ale to, že on nechce kontaktovat Marka Lutonského, mě nezajímá. Je to jeho rozhodnutí. V pravidlech, ale také u vyvěšeného trestu má napsáno, že když nesouhlasí, toto může, opakuji může udělat. Ale nemá, resp. nesmí, si vytvořit další nick a dále diskutovat na fóru. On prostě věci chce dělat po svém - pravidla, nepravidla.

Pravidla jsou daná a měla by se dodržovat. Petulda je porušil opakovaně dostal tresty. Následně je porušil znovu a teď ještě navíc zveřejňuje osobní věci o lidech, kteří za jeho trestem vůbec nestojí. Omlouvám se vám všem, ale nemohu si vážit podobně fungujícího přispěvatele našeho fóra a už z principu, tolerovat podobné prvky chování.

Komplex všeho vám následně dá výsledek, který ukáže, kdo je a jak se chová uživatel Petulda. Závěr si udělejte sami, já vám opravdu nebudu napovídat.

Netoužím po tom, vás přesvědčit o správnosti uděleného trestu. Chci abyste chápali, že toto fórum, má své postupy a pravidla a uživatel má/měl možnost věc řešit. Také bych rád, abyste pochopili, jak část věcí není černobílá. Kdybych Petuldu provokoval a následně jej zaBANoval při vzájemné diskuzi - chápal bych vaše rozhořčení a zcela jistě by se mohlo zdát, jak jsou z mé strany věci řešeny pro určitou osobní rovinu. Bohužel jsem nikdy Petuldovi neradil, koho má na fóru naštvat, nedržel jsem mu ruku, když psal své příspěvky na fórum, odpovídal uživatelům. A přátelé, je úplně jedno, o jak moc zkušeného člena se jedná. V minulosti již zde bylo několik uživatelů, kteří se domnívali, že když techniku znají velmi dobře, mohou si zde dělat co chtějí. A bylo zde i několik takových, kteří využívali taktickou formu komunikace, která neobsahovala vulgaritu, nicméně svým stylem a pojetím vlastně byla urážlivá. Dojmologie MgXe, jak ji popisuje Petulda, je nakažlivá. Protože uživatel Petulda také vidí někoho, v někom jiném, přestože pro toto nemá přímý důkaz.

Děkuji za váš čas při čtení tohoto dlouhého textu. Omlouvám se, že nereaguji dřív, ale některé záležitosti z reálného života mě nepustily k PC. Také se domnívám, že jsem vše důležité již uvedl.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MgX 19. 8. 2017 12:35

vencaxxx píše:Hele díky za odpověď ale vlastně jsem odpověď na svojí otázku nedostal. Proto se ptám znova, nebylo by efektivnější nechat lidem, i když nějakým způsobem proviněným a potrestaným jejich profil a možnost psát příspěvky? Nastavit třeba aby se automaticky skryly a ukázat jenom po kliknutí nebo tak něco? Já se ptám proto že třeba některý uživatele, např. platprda (jen příklad, neznám ho osobně, nic proti němu) kterej tady je "profláklej" když teď napíše pod jiným nickem tak ho vnímám jako nováčka. Resp. jak chcete někomu fyzicky zabránit sem psát? Kdo bude chtít tak si cestu stejně najde. Nebylo by teda lepší zvážit nějakje jinej alternativní trest než trvalej BAN? Protože efektivita tohohle trestu je mizerná a akorát je tady pak z toho zmatek. Takhle by každej věděl s kým má tu čest a rovnou by jeho příspěvky ignoroval pokud by chtěl, takhle vlastně nikdo neví s kym vlastně mluví když každej potrestanej si založí x nových profilů. A někomu třeba tihle lidi nevaděj tak proč by si s nima nemohli psát? Ale nic, jen mě to tak napadlo protože se to tady objevuje čím dál častěji a jestli to takhle půjde dál tak nakonec tu nezbyde nikdo a stejně se všichni přesunou na jiný forum ;)

Odpovědí je, že za každý špatný skutek by měl následovat adekvátní trest.

Představa, že by postačovalo delikventa, opakovaně se infiltrujícího na fórum nějak označit, nebo skrývat jeho příspěvky, je nesprávná. Proč? Protože podobně orientovaní lidé nemají rádi jakékoliv omezení. Takže on nebude chtít mít skryté příspěvky, on nebude chtít být nějak označen. Opět půjde alternativní cestou tak, aby založil další identitu. Neříkám, že vždy a hned, ale dosti často.

No a vidíte. Druhá část Vašeho dotazu obsahuje rozpor s dalšími uživateli. Významný a pro někoho nesnesitelný rozpor. Oni výskyt alternativního nicku potrestaného jedince absolutně nestrpí, byť by již nepůsobil problémy. Alergický stav u někoho jde tak daleko, že tyto při pouhém podezření v diskuzi jasně označuje a dožaduje se jejich vykázání. No a právě v duchu toho co píšete, lze přemýšlet, jestli podobně laděný „uživatel lovec“, není větším škůdcem fóra, než jednoznačně napravený multi-nick někoho jiného.

Někdy není jednoduché vyhovět všem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod jito 19. 8. 2017 14:54

Petulda-analogie je správná.
Tak jako v práci má šéf poslední slovo-a je bohužel jedno,jestli je jeho rozhodnutí správné,nebo se ti nelíbí.
Tak zde jako na každém fóru jsou admini a moderátoři,kteří rozhodnou a hotovo.A jestli se ti to nelíbí,tak si jsi stěžovat na lampárnu-pokud vůbec tušíš,co je tím myšleno...
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod MgX 24. 8. 2017 11:18

Vlákno zamčeno.

Diskuze nepokračuje již několik dnů. Domnívám se, že vše potřebné již zaznělo od všech, kteří se vyjádřit chtěli.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Předchozí stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor