DVI kabel skrz zeď - jak na to?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lzap 15. 7. 2006 09:12

Dobrý den,

v jedné místnosti mám počítač (s DVI výstupem), ve druhé bych chtěl umístit LCD TC nebo monitor. Měl bych několik otázek:

Jaká je max. délka DVI kabelu?

Existuje nějaká tenčí varianta DVI konektoru? Takovou díru přece do panelu nevyvrtám! Event. redukce na HDMI, tento konektor je podle obrázků užší.

Protahoval někdo DVI skrz zeď? Nějaké rady, tipy, jak na to?

Díky
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod lzap 15. 7. 2006 09:15

Eventuelně bych mohl protáhnout zdí VGA konektor, ale tam by to asi bylo stejné.

Ptám se proto, jelikož vůbec nevím, jestli existují tak tlusté vrtáky...
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod ydeno 15. 7. 2006 09:31

no s divi viac ako 1,8 metra nedas ale s vga das aj 30 m vid http://www.alzasoft.sk/prodluzovacka-hq ... d52843.htm
alebo je tu moznost div kablu z vga zakoncenim
http://www.alzasoft.sk/kabel-vga-propoj ... d47377.htm
porozmyslaj :D
ydeno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X__ 15. 7. 2006 12:18

Tak vrtáš zeď nebo panel? Myslím, že panel neprovrtáš :lol: Já teda nemám skrz zeď protáhlý DVI, ale VGA (není to stejně široké?), ta má 3,7 cm, takže stačí udělat otvor 4 cm. Musíš vyvrtat postupně několik děr po obvodu, a pak celý zbytek vyseknout, ideálně potom do vzniklého otvoru strčit umělohmotnou trubku ... :lol: Koukám, že taky vyhazuješ skříň PC z místnosti :D
Naposledy upravil X__ dne 20. 5. 2007 09:23, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lzap 15. 7. 2006 13:09

Tak panel se nedá? No mám už jednu díru, tak 1,5 cm, zatím tím táhnu alespoň kompozitní video kabel. Ten by se dal přinejhorším využít. Díky, tušil jsem, že to asi moc nepůjde. Nechám to zatím tak, eventuelně bych pak udělal ještě jednu menší a protáhnul bych SVIDEO + kvalitnější audio a bylo by to...

ps - pracuju v pracovně, jen bych se někdy mkrnul na film v ložnici :-D
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod Erg.Noor 15. 7. 2006 14:04

Vga klidně protáhneš - ustřihneš konektor a pak ho napájíš zpátky :D Sice dost opruzná práce, ale děláme to celkem běžně - k projektorům.

Jinak, co se týče vrtáků, tak se dělá i vrták o průměru 50 mm - buď na tisicihran nebo SDS Max. Pokud budeš mít pořádný vrtací kladivo - 7,5 nebo 15 kilo a trochu štěstí abys netrefil roxor, tak to provrtáš (ale beton je tak na dvě tři hodinky).
Btw: vrtají se i průměry 300mm skrz kamennou zeď, ale to už je lahůdka (nastřelená vrtačka do zdi a vrtání pod vodou) :mrgreen:
Per aspera ad astra!
Erg.Noor
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 15. 7. 2006 20:55

VGA se dá tahat i po obyčejném UTP kabelu, viz:
http://www.myhometheater.homestead.com/vgacable.html
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 15. 7. 2006 21:36

X píše:Tak vrtáš zeď nebo panel? Myslím, že panel neprovrtáš :lol:o/quote]
Proč LOL? My máme slušný panel a udělali jsme pro všechny kabely díru o průměru asi 7cm! Samozřejmě, když žiješ v pocitu, že každá vrtačka je *****, tak se ti nedivím. LOL
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 16. 7. 2006 11:01

mbing: Já nemám s panelem zkušenosti, ale co jsem slyšel, tak prý nejde provrtat ...

Zajimavé stěny jsme měli v minulé práci: půl metrové a ze skalních kamenů, ale v létě to byla pohoda, teplota na venek nereagovala, takže když se moc neotvírali dveře (okna skoro nebyla), tak venku bylo 30-35 C a uvnitř kolem 20 C :D Paráda
Naposledy upravil X__ dne 20. 5. 2007 09:23, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 16. 7. 2006 11:25

k tomu vrtani do panelu...na brigade u elektrikaru se obcas musely vyvrtat diry i do takovych tech nosnych betonovych piliru - ty jsou tluste klidne 40cm i vic :-B vetsinou to bylo jenom na obycejny kabel treba ke svetlum, tluste privodni kabely se musely tahat jinak, ale pokud to jinak neslo, bylo to sekani treba na cely den :D a proti tomu je provrtat panel hracka na par minut :-B
hekrhy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ujko Troomi 16. 7. 2006 12:13

s poradnou vrtackou (HILTI) jde vsechno
Ujko Troomi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lzap 16. 7. 2006 14:09

no to je jasny... ja mam vrtacku za par stovek, na tyhlety prace je nutna s tim specialnim uchytem... diky za info
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod timur 16. 7. 2006 14:21

Zastav se v nějaké topenářské firmě,ty ti díru provrtaj za pár korun na počkání.Sám mám příklepovku a vrták 40 mm,je to práce na pár minut.
timur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 17. 7. 2006 10:08

A co tak ten kabel proste roztrihnut?...pretiahnut cez stenu (diera staci co max. 1cm)...a urobit si na druhej strane tienenu skrinku s pospajanim jednotlivch kablikov. A je po probleme :wink:
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Codes 25. 7. 2006 11:39

Určíte by som si nekupoval VGA na viac ako 5m- môže nastať zhoršenie kvality obrazu aspoň 6m - čo sme skúšali bol problém... Jednoznačné ak tvoj monitor ma DVI- nevracal by som sa k VGA. Pravé zháňam kábel na prepojenie PC- dataprojektor.. Ale ja potrebujem aspoň 15m..

DVI 10m je možné zohnať a ponúkali my ho do 1500SK
DVI 20m nejaký zlatý že za 9900 :-) ........

Takže asi posuniem PC :-) Na tých 10 m
Codes
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků