Propojení PC to TV - na 10m.

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fury_only 28. 2. 2006 11:59

Ahoj, potřeboval bych poradit, jak propojit PC na TV na vzdálenost 10M kabelem...Jakou kombinaci?

Pokud máte někdo podobnou zkušenost, děkuji za rady, popřípadě za LINK na kabeláž...

Děkuji...
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Madagio 28. 2. 2006 12:12

Tak asi nejlépe z TV-out na grafice do vstupu na televizi, buď je tam přímo cinch a nebo redukce z 3xcinch na Scart (dva cinche jsou pro audio, jeden pro obraz.) Já to mám doma natažený asi na vzdálenost 6 metrů stíněným kablíkem a funguje to v pohodě.
Madagio
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury_only 28. 2. 2006 12:18

OKi...Jde mi o to, jestli se vůbec dělá takhle dlouhej kabel a jestli na něm nejsou moc velký ztráty na úkor kvality výsledného obrazu...
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-father 28. 2. 2006 12:22

10m bude fungovat OK.
x-father
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury_only 28. 2. 2006 12:24

OKi, děkuji za radu... :)
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Madagio 28. 2. 2006 12:29

nevím jestli se dělá, já si ho vyrobil. Pájka rulez :) Napájet na konec kablíku konektor cinch by mohl zvládnout každej a sehnat stíněnej kablík by neměl být problém v každým lepším elektru
Madagio
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod real_goldie 28. 2. 2006 12:41

Mam pripojenou televizi po 10m SVideo (S-VHS) kabelu od profigoldu ( http://www.profigold.cz/video-gold.htm) a fungiuje to bez nejakyho postrehnutelnyho zhorseni kvality. Chce to ale koupit dobre stinenej kabel nejlepe s feritama na koncich.
real_goldie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayBee 28. 2. 2006 12:42

Ještě bych tam při tom pájení strčil nějaký kondík. Takle přesně jsem to měl. Po čase mi to odvařilo na televizi AV vstup. Prej za to může rozdíl potenciálů. Zkuste se někde podívat po oddělovacím filtru, nebo jak se to jmenuje
Toto není konec. Není to ani začátek konce. Ale je to snad konec začátku...
JayBee
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Madagio 28. 2. 2006 13:37

Já používám tohle zapojení:
Obrázek

Jinak pánové co se vyznají, poraďte mi jak zvuk ze zvukovky rozdělit na tři - pro repráčky, pro televizi a hifivěž. Všechno jsou věci se zesilovačem, takže to není nijak velká zátěž. Ale chytá to různý brumy a podobně, nejde to nějak jednoduše a přitom kvalitně?
Madagio
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 28. 2. 2006 14:05

jak zvuk ze zvukovky rozdělit na tři - pro repráčky, pro televizi a hifivěž. Všechno jsou věci se zesilovačem, takže to není nijak velká zátěž. Ale chytá to různý brumy a podobně, nejde to nějak jednoduše a přitom kvalitně?
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Madagio 28. 2. 2006 14:09

Chápete to správně a není to úplně šťastný nápad, to máte pravdu.
Jenže video nemám a ani by mi to nepomohlo, jelikož já chci mít PC napojené
- na repráčky u PC kvůli zvukům např. z Mirandy apod.
- na hifi, protože tak poslouchám MP3
- na televizi a hifi věž, protože tak koukám na video. Televize sama nemá špatnej zvuk, ale přece jen hifi při filmech dodává mnohem hutnější basy a zvuková kulisa je tak mnohem lepší
Madagio
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 28. 2. 2006 14:25

Existuje takový přepínač, nemám s tím bližší zkušenosti, ale má to jeden vstup kam se přivede signál ze zvukovky a pak dva ( možná se vyrábí i s více, viděl jsem pouze se dvěma ) výstupy odkud vedete signál např. do těch repro a druhý někam jinam. Pak si můžete přepínat, který bude aktivní. To by pro vás možná bylo nejlepší řešení. Bohužel si nepamatuji, jak se tomu přesně říká :| A také nevím, jak je to po zvukové stránce. I když myslím, že zvuk by stím zhoršit neměl.

edit: tak něco na tento způsob:
http://www.koss.com/koss/kossweb.nsf/p?openform&pc^ac^Y88
i když to se mi také nezdé příliš dobré řešení. IMHO by byla lepší ta "krabička", kam byste vše připojil a pak si přepínal na to, co zrovna potřebujete.
Naposledy upravil Jersey II. dne 28. 2. 2006 14:45, celkově upraveno 1
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Madagio 28. 2. 2006 14:43

Jojo, něco takového prodává conrad, ale je to jen mechanický přepínač, a umí směřovat jen do jednoho výstupu a ne třeba do dvou najednou, takže bych si moc nepolepšil. Už mám ale vyhlídnutou zvukovku, u které by mělo jít místo výstupu na 5.1 přepnout na 3x stereo a to by mohlo problém vyřešit.
Madagio
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Madagio 28. 2. 2006 14:47

Noo, ta věcička od Koss je obyčejná rozdvojka, já tam mám teď roztrojku...
Madagio
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 28. 2. 2006 14:48

Pardon. Špatně jsem Vás pochopil. Vy potřebujete vše najednou. Pak něco na ten způsob, jak jsem uvedl na odkazu výše.

edit: Ano, tak pak bude nejlepší udělat to za pomoci té zvukovky.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků