Anténa na dig. vysílání

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mapupsa 16. 2. 2006 16:13

Ahoj, mám dotaz týkající se antény, na které by se dalo chytat digitální vysílání:
Je k DV nutná nějaká nová anténa, jiná než k analogovému, nebo zapojím set-top-box na stávájící anténu a on už si sám najde a vezme ten D signál?
V našem paneláku máme teď normální analogový signál rozvedený do bytů. Když bych já teď na anténu připojil STB, bude přijímat D signál a ostatní budou stále moci sledovat analogový?

Jak je to s kvalitou převedeného D signálu pomocí STB? Zmenší rozlišení na PAL? Dají se vůbec kvality D a A vysílání rozlišit (myslím na normální/menší televizi)?

Doufám, že jste aspoň nějaké dotazy pochopili, mně se to zdá docela chaotické :lol: .
MK
mapupsa
Junior

Odeslat příspěvekod walda 16. 2. 2006 16:53

Laicky receno:
Paklize je tva stavajici antena konstrukcne urcena na prijem v danem kmitoctovem pasmu, tzn. je urcena i pro kanal, kde se DVB-T vysila, neni nutne kupovat zadnou jinou. Podminka je, aby antena mela smer k vysilaci DVB-T, popripade jineho nasmerovani byl k dispozici dostatecne silny signal.
Pokud neni vas rozvod nejakym zpusobem kanalove omezen, popripade neni pouzito kanalovych konverzi (= naladis TV prorgamy na jinych TV kanalech nez vysilaji skutecne), neni duvod, proc by DVB-T nemel jit.
Ano, pokud k rozvodu pripojit digitalni prijimac, ostatnim pujde normalni analogova TV. Samozrejme musi byt splneny 2 vyse uvedene predpoklady.
Kvalita digitalu se nemeni, je stale stejna, zadny sum nebo duchy. Pri slabem signalu vsak muze obraz zatuhavat, popripade se objevovat kosticky, nicmene rozliseni je stale stejne.
Pokud mas opravdu kvalitni analogovy signal, tak na male TV ho rozeznas pomerne obtizne. Ovsem kdo ma opravdu kvalitni analogovy signal?
Jsem závislej na internetu a nestydím se za to
walda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cannon52(smazano) 16. 2. 2006 17:05

Na stávající STA mám připojen DVB-T TECHNISAT-DIGIPAL 2 a obraz super! UPC jsem dal výpověď. V Brně dig.vysílání nemá chybu.
cannon52(smazano)
Kolemjdoucí