Je lepsi s-video nebo kompozitni??

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ejcej 24. 1. 2006 09:16

drAcOniS píše:
gringo píše:Na kompozit pouzil kamarad antenni kabel a spalil video. Takze na to bych si dal radeji hodne velikej pozor. Radeji bych pouzil standardni stinenou dvojlinku.

Klasický anténní kabel je určen pro přenos VF signálu, nicméně pochybuji, že by to mohlo způsobit zmíněnou poruchu. Dvojlinku v žádném případě nepoužívat pro vedení obrazu! Je to úplně to nejhorší co můžete udělat, protože jak již bylo řečeno, pro obraz je třeba mít speciálně dimenzovaný kabel a to se jmenovitou impedancí 75 Ohmů.
Dvojlinka to sice elektricky přenese, ale o kvalitě zde nemůže být řeč...e/quote]


Moje řeč, jak může kabel oddělat video?? To bylo určitě rukama. Slyšel jsem již podobný výrok k wi-fi, že jeden druh koaxiálního kabelu má špatný ping :lol: :lol: :lol: myslel jsem že v tu ránu to semnou švihne
Ejcej
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5h1nj1 24. 1. 2006 09:34

K propojeni PC s klasickou TV (videem) mohu vrele doporucit kvalitni S-video kabel (napriklad uvadeny Bandridge) s co nejmensim poctem redukci. Idealne zadnou, prinejhorsim jednou: S-video -> scart.
Pochopitelne take plati: Cim kratsi, tim lepsi. Zvuk je nutné vést zvlášť. Kompozitni signal je mnohem horsi, nez delene S-video.
5h1nj1
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků