Propojení magnetofonu s PC

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod SimpleManCZ 8. 1. 2019 13:02

Zdravím přátelé, předevčírem jsem si přivezl domů Magnetofon Tesla B 101 Stereo. Ihned jsem se na něj vrhnul a opravil pár věcí jako špatně brzdící navíjecí kotouč a další drobnosti. Když jsem měl vše nastavené, začal jsem zjišťovat zápis audia na pásek, trochu jsem googlil a zjistil jsem že je možné z notebooku nahrávat na pásek, ovšem můj první pokus dopadl nezdarem, vstup pro gramofon sice hrál docela přijatelně, ale záznam z pásku byl nepoužitelný. (tichý a z velké části jen škrčel) Bohužel ostatní vstupy pro rádio a mikrofón nepřichází v úvahu, protože jejich citlivost napětí je v řádu jednotek mV a při pokusu jej použít mi indikátor vybuzení málem nafackoval. Přijde mi přijatelný jedině vstup pro gramofon, ten se pohybuje v řádu 200 mV, což tak nějak odpovídá hodnotě napětí z audio výstupu mého notebooku. Až na impedanci, ta je v manuálu k magnetofonu uváděna 1 MΩ. Což můj notebook nikdy nedosáhne. Rád bych se tedy zeptal, dá se můj problém s propojením magnetofonu s počítačem nějak vyřešit ? Kromě linkového výstupu zvukové karty.
SimpleManCZ
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků