NAS pro 4K video - Synology DS118?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ilias86 16. 11. 2018 11:06

Zdravim,

planuju poridit TV Samsung QE65Q8DN a k tomu hledam NAS pro streamovani 4K videa, abych si mohl naplno vychutnavat kvalitni obsah. 8-D

Zakladni pozadavky jsou:
- na TV chci poustet 4K videa z externiho uloziste
- chci mit uloziste dostupne kdykoliv bez nutnosti zapinani
- chci mit pristup na uloziste z ruznych zarizeni pres WiFi (hlavne PC)

Tyto pozadavky chci resit pomoci sestavy TV + WiFI router + NAS. TV a NAS chci mit propojene pres router kabelem pro zajisteni rychleho prenosu dat. Nevim si ale rady s vyberem NAS a potreboval bych poradit. Na netu jsem cetl, ze potrebuji NAS s moznosti DLNA, abych mohl streamovat videa a ze firma Synoglogy vyrabi docela kvalitni reseni. Nasel jsem DS118, ale nevim, jeslti mi staci vzhledem k vykonu a pozadavcich na vykon pro streamovani 4K videa.

Byl bych rad, pokud by mi nekdo poradil, kdo uz podobnou situaci resil - jakou NAS by vybral a proc. Jsem otevren i jinym resenim, pokud budou splnovat pozadavky.

Predem diky za rady a jakekoliv zdroje s informacemi.
ilias86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 16. 11. 2018 21:24

Dcera s přítelem používají k TV (Samsung) NAS Synology DS216j a přehrávají z něj i 4K videa. Jestli používají DLNA nebo mají nastavenou nějakou jinou formu přístupu teď ale nevím. Nicméně 4K videa jim fungují bez problémů a to by DS216j měl být výkonově slabší než DS118.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 16. 11. 2018 22:40

DS118 v pohodě zvládá 4K videa, DLNA to samozřejmě umí. Otázkou je, jak pojedou 4k videa na zařízeních připojených přes wifi, ale to je věc routeru a zarušení sítě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků