HDMI Extractor - nefunguje stredový reproduktor

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wladiak 29. 4. 2018 09:47

Zdravím,

dostal sa mi do rúk analógový receiver Sony STR-DE335 so krásnou sadou 5.0 reproduktorov Pioneer, bez aktívneho subwooferu. Primárne na tom chcem pozerať filmy prostredníctvom Chromecastu, ktorý sa pripája cez HDMI, prípadne z notebooku, tiež cez HDMI, ale už zháňam aj gramo.

Kúpil som toto na oddelenie analógového zvuku z HDMI:
https://www.conrad.cz/audio-extraktor-hdmi-zasuvka-cinch-zasuvka-toslink-zasuvka-odt-hdmi-zasuvka-jack-zasuvka-3-5-mm-speaka-professional-sp-ae-h-6k-sp-4916328.k1229082

Predné a zadné reproduktory hrajú, problém je center, ktorý nie a nie z HDMI hrať (skúšal som chromecast aj notebook). Zapojenie by malo byť v poriadku a keď som na stredový vstup pripojil nejaký iný signál cez extra audio kábel, tak normálne hral, takže v repro a receiveri problém nie je, zrejme z extractora nejde centrálny signál, neviem či to je normálne chovanie HDMI, alebo je niečo pokazené. Spínač je nastavený na 5.1.

Robím alebo chápem niečo zle? Prípadne ako by sa to dalo vyriešiť? Ďakujem.
wladiak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 2. 5. 2018 20:57

A jaký signál do toho posíláš? Kdysi jsem si koupil něco podobného a pak mě poněkud překvapilo, že nekomprimovaně to podporuje jenom stereo. 5.1 z toho jde dostat jenom když se tam pustí DTS nebo Dolby Digital (AC3).
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků