Tesla NC 440

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Backgramond 11. 2. 2018 15:04

Zdravím,
pořídil jsem si NC 440 na klasický polsech. Kup byl od pána, co ho měl jako nový, opečovávány a hraný cca 130 krát (pán si dělal čárky kvůli chvějkám).
Ke stroji jsem dostal i novou chvějku, kterou si koupil než u něj zavřeli obchod. Mám manuál, náhradní řemínek apod. Prostě vše co bylo v balení. Dostal jsem i předzesilovač AQ MM1, bude stačit nebo jej vyměnit za něco lepšího a bude to opravdu takový skok?
Prosím o rady
1. Stroj hraje bezproblémově a proto žádám radu. Má cenu měnit převodku za model např. AT 95 a vyšší řady? Bude zvuk tak odlišný? Nebo počkat až dojedu obě chvějky?
2. Pomůže opravdu výměna podložky pod desky třeba z korku od pro-ject proti statické elektřině?
3. Brouzdám už druhý den a pročítám, ale kdyby měl někdo přímé odkazy na různé stavby, ať už jak předělat 5-kolík, napájení apod. budu vděčný.
4. Mám jen gumové stojky/ nožky ( nevím jak to nazvat) bude dobré je vyměnit za nějaké odpružené hroty a jaké?
5. Plánuji vyndat střed a opravit dřevo. Nějaké tipy jestli to dělat olejem? Včelím voskem? Chtěl bych bezbarvý lak, ale ať to chytne lehce do červeno hněda, ale ať je vidět struktura dřeva.

Moc děkuji za rady a odpovědi Tom
Audinst MX1 + AKG 271MKII
Sony STR-DE 495 - zatím 5.1 Sony plast
Tesla NC 440
Backgramond
Junior
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků