Prevod digitalniho zvuk. signalu na analogovy

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cukee23 17. 1. 2018 15:25

Zdravim, premyslel jsem zda by bylo mozne pripojit headset s usb do pc do zvukove karty. Vim ze v headsetu je taky nejaka zvukovka, tak by me zajimalo, zda by to vubec mohlo fungovat - 2 zvukovky zasebou. A jestli vubec existuje nejakej prevodnik nebo cokoliv, co by tak fungovalo. Nic jsem nikde nenasel.
cukee23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 17. 1. 2018 16:25

Predstav si to ako jedlo a h0vno. Niečo zješ, tvoj tráviaci trakt to rozloží na živiny, telo si zoberie čo potrebuje a nadbytok s odpadom vylúči v podobe hovna. A teraz sa naskytá otázka. Išiel by si to hotové hovn0 zjesť druhýkrát?
. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80 + CXN
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 17. 1. 2018 16:42

Existují třeba DDC převodníky, které převádějí signál z USB na optiku a koax. Za to samozřejmě lze připojit klasický DAC, který z toho udělá analogový signál. Optický či digitální koaxiální výstup má i spousta zvukovek do PCI slotu.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, FiiO X3 2nd, Shanling M1 -> Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta, Hifiman Re-400
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 1. 2018 23:55

Jeden o voze, dva o koze - a z toho jeden ani ne o koze, ale o kozím bobku.
Odpověď na první otázku TAZATELE zní NE, FUNGOVAT TO NEBUDE - protože head-set s USB slouží k tomu, aby bral "zvukový" data pro sluchátka z USB portu sedícího na sběrnici PC a po ní komunikujícího se zbytkem počítače - a na ten samej port a tu samou sběrnici odevzdával jiný data, pocházející ze signálu z mikrofonu. Neboli ten head-set vykonává funkci zvukovky - pro komunikační účely (hovor, zvuky třeba z filmu nebo hry). Další pokus o převod dat už je zbytečnej - srovnání s žaludkem a potravou je matoucí - spíš si představ jídlo jdou cí do huby a tam rozvejkaný - a spolknutý. Myslíš si, že je žádoucí, aby jídlo bylo po spolknutí, když už je rozmělněný a připravený pro zpracování dalším traktem (žaludkem a střevama), ZNOVU ROZVEJKÁVANÝ DALŠÍ HUBOU? Teď neberu situaci přežvejkavejch sudokopytníků, u kterejch je vícenásobný zpracování základem procesu trávení celulózy, ale ptám se na situaci u člověka. Je to nutný? Odpověď zní - není. Další obrázek si uděleej sám.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků