Vliv konektorů na výstup z gramofonu

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dreamy 16. 1. 2018 17:34

Mám dotaz ohledně výstupu z gramofonu.Na přehrávání LP mám gramo šasi Dual 1214 (mám i Dual 1216)které je umístěné v sestavě Grundig Studio 2000.Sestava se mi vzhledově i zvukově líbí a hodí do interiéru víc než původní plastový domeček gramofonu.Navíc nemám kryt k samostatnému gramofonu a nechci investovat.Grundig Studio hraje dobře, je v krásném stavu včetné plexi, ale chtěl bych použít externí RIAA předzesilovač se sluchátkovým zesilovačem a občas si i něco překonvertovat do PC.Vlastním DAC s gramo předzesilovačem ADL Furutech GT40.A teď ten problém.Původní Gramo má vyvedeno přímo z přenosky na kabel s cinch konektory nevalné kvality.Chtěl bych používat gramo v sestavě Grundigu, ale vyvést jej ven.Z šasi vede konektorem do desky.1.napájet nový kabel s kvalitními konektory Cinch na přenosku.Kabel provést nějakou dírou, případně nějakou vyrobit.Napájení motoru použít z Grundigu.2 v sestavě přidat cinch konektory samice na šasi a potom vést odělatelným kabelem do externího RIAA zesilovače.Bojím se přechodu konektorů přímo k přenosce a ani nevím jak řešit zem.Signálovou táhnout na kabelu se se signálem a přizemnění šroubem zvlášť?Přizemnit šasi gramofonu s šasi DA převodníku?a nebo není potřeba řešit? 3. vykašlat se na úpravy a nechat vyrobit kryt na původní domeček? 4. neřešit vůbec a koupit jiné gramo?což teda moc nechci vzhledem k tomu že mám náhradní šasi a spoustu dílů včetně přenosky, jehly atd.Díky za rady
dreamy
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků