Gramo Lenco

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 11. 2017 14:37

Na standartky třeba Shure 78RPM, dělá je i Ortofon i další výrobci. Já osobně doporučím ten Ortofon, protože na rozdíl od jinejch značek má stejný tělo přenosky i pro chvějku = "stylus" určenou pro mikrodrážku (normální SP/LP) a stačí jen přehazovat ty špičky s hrotem, ne celou přenosku, jak to je nutný třeba právě u Shure nebo Audio Technica. Celkově je ale nejsnadnější standartkám (pokud už jich máš nějaký relevantní množství) "vyhradit" jednu mašinu extra a nemuset nic přehazovat...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod matori 29. 11. 2017 16:58

No právě že na 78 ot nic solidního nemám, Tak musím hold koupit někde komplet přenosku. Na 78 ot mám někde starý kufřík, ale to je soustruh. Ani nevím jestli ještě jede. To je spíš tak pro sběratele.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod drifterD1 3. 12. 2017 00:25

Dobrý večer, nechcem zakladať novú tému. Mám gramofón Lenco L-3808. Po prečítaní pár tém na fóre by som chcel prenosku z "prvomontáže" vymeniť za Ortofon OMB-5, ktorá by mala byť vhodnejšia na nové dosky oproti 5E. Keďže som sa dočítal aj o nejakých nekvalitných kópiách, vedeli by ste mi prosím poradiť obchod (e-shop), kde zaručene kúpim originál Ortofon OMB-5? Našiel som:
https://www.gme.cz/gramofonova-prenoska-typ-ortofon-omb-5
Podľa popisu by malo ísť o originál.
Méte ešte nejakých iných overených predajcov?
Ďakujem.
Peter

Edit: pardón, až teraz som si všimol na uvedenom odkaze v popise, že výrobca je "Tonnadel". Preto sa vraciam späť k mojej otázke - kde správne kúpiť?
Ďakujem
LENCO L3808 -> Marantz PM4000 -> SONY SS B2

RPi + Hifiberry DAC+ PRO (príprava)
drifterD1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2017 02:58

drifterD1 píše:...Po prečítaní pár tém na fóre by som chcel prenosku z "prvomontáže" vymeniť za Ortofon OMB-5,
... Našiel som:
https://www.gme.cz/gramofonova-prenoska-typ-ortofon-omb-5
Podľa popisu by malo ísť o originál.
...
Edit: pardón, až teraz som si všimol na uvedenom odkaze v popise, že výrobca je "Tonnadel". Preto sa vraciam späť k mojej otázke - kde správne kúpiť?
Ďakujem
Odpověď je jednoduchá = VŠUDE JINDE, JEN NE U CHOBOTA. Chobot je totiž profláknutej tím, že prodává mizerný pajcovaný součástky, který nemají absolutně žádnou kvalitu ani výdrž.

Ad OMB-5E vs. OMB-5 - ten první má tzv. eliptickej hrot, neboli hrot není kužel, ale napříč drážky orientovanej elipsoid - a je udávaný, že má lepší snímací schopnost neš čistej kužel. Rozdíl je jenom v hrotu, snímací systém je identickej, koupit proto stačí jen výměnnou chvějku, u Ortofonu nazývanou "stylus".

Pokrok v kvalitě - radši bych koupil chvějku OMB-10 anebo už úplně jinej typ, než měnit OMB-5E za OMB-5 - to je jako přesednout ze škodovky do škodovky.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků