Gramo Lenco

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod matori 23. 11. 2017 09:12

Je tu někdo kdo by dovedl zhodnotit rozdíl mezi přístroji Lenco.
Lenco L-3807
Lenco L-3808
Lenco 400
Navic podle foto jsou skoro identicke s přístroji jiných značek. Znaméná to, že to výrábí jeden výrobce a lepí se na ně jen jiné prodejní firmy.

Příklady
Nikkei NTT15U
MEDION® DJ-Plattenspieler, USB- & Audioanschluss »X64999«
Dual DTJ 303.1
Audio-Technica AT-LP120USBHC
atd.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 11. 2017 15:03

Fotka neukáže, co je "pod kapotou". Co kdybys použil nějakej srovnávač, třeba www.zboží.cz nebo www.heuréka.cz a ty výrobky si srovnal tam? Povrchovej design je danej geometrií snímacího ústrojí - talíř prostě musí mít určitej průměr, aby podepřel i velkou LP desku až ke kraji, osa otáčení ramínka musí mít od středu desky určitou vzdálenost, dýlka samotnýho ramínka i úhel zahnutí jeho konce jsou taky daný - ty parametry jsou na sobě závislý, aby nedocházelo při průjezdu hrotu drážkou k nadměrnýmu mechanickýmu zatížení na jednu stranu. Konstruktér gramce prostě musí postupovat daným způsobem, proto jsou si gramce tak navzájem podobný - navíc jak píšeš, spousta značek jsou jen brandy, kdy výrobce je jeden a na výrobky se "nalepuje" víc obchodních značek.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod matori 26. 11. 2017 20:12

No tak po nastudování dostupného mi nejlíp vychází Audio-Technica AT-LP120USBHC. A docela se mi líbí i v té černé. Motor a parametry pokud se tomu dá věřit jsou u všech přístrojů +/- stejné. Váhe je lepší - větší. Ještě je tam chválený Pionner PLX500, ale ten je dražší.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 26. 11. 2017 20:19

A co třeba Pro-Ject?
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matori 26. 11. 2017 21:51

Tak ten určitě ne. Na takovou kvalitu nemám a ty levné z papindeklu?
matori
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 27. 11. 2017 17:22

Jseš si jistej tím co píšeš?Třeba ten Lenco 400 má skoro stejnou hmotnost se zesilovačem jako Pro-ject Debut bez něj.U gramofonu záleží hlavně na talíři a raménku a je víceméně jedno z čeho je zbytek,aspoň u těch levných.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 11. 2017 02:22

A kolik asi tak může vážit ten zesilovač, když to je jenom RIAA preamp?
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod matori 28. 11. 2017 10:20

Tak jsem to vyřešil po svém, na základě svých potřeb a stavu konta. Je to Audio-Technica. Někdo kdo má větší nároky může nesouhlasit, ale pro hrála i rychlost 78. Hrot samozřejmě koupím.
matori
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 28. 11. 2017 11:27

Kdyby tam bylo 30 dkg elektroniky tak ten project je pořád o půl kila těžší,toho půl kila navíc bude mít talíř a jistě nebudeš rozporovat,že těžší talíř s velkou setrvačností je pro gramec velké plus.
Ať ti ta Audiotechnica dobře slouží a dělá jen radost.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 11. 2017 15:51

Podle stránek výrobce:
Pro-Ject Debut III váží 5,5kg
http://www.project-audio.com/main.php?t ... ve&lang=en
Pro-Ject Debut III Phono USB, tedy stejná verze gramofonu s předzesilovačem, váží 6kg
http://www.project-audio.com/main.php?t ... ve&lang=en
Talíř má u obou stejnou hmotnost 1,3kg. Takže předzes s AD převodníkem má 0,5kg
anonymni

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 11. 2017 16:19

L.U.K. píše:Podle stránek výrobce:
Pro-Ject Debut III váží 5,5kg
...
Pro-Ject Debut III Phono USB, tedy stejná verze gramofonu s předzesilovačem, váží 6kg
...
Talíř má u obou stejnou hmotnost 1,3kg. Takže předzes s AD převodníkem má 0,5kg
Ani náhodou. Počítej, že minimálně 20 deka z toho půlkila váží napájecí transformátorek - kde by ta destička s několika švábama a pár konektorama vzala na váhu půl kila, to by musela bejt snad z obohacenýho uranu nebo z platiny ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 11. 2017 17:09

Netřeba zas chytat za každý slovíčko, ne? Myslím, že z toho co jsem napsal, je bezproblémů pochopitelný, že rozdíl mezi dvěma stejnými gramofony kdy jeden phono předzes má a jeden nemá, je 0,5kg.

Vážně by mě nenapadlo, že to někdo nepochopí a vyloží si to tak, že tvrdím že nějakej malej plošňáček 10 x 10cm váží půl kila, ale co už. :roll:

Tak ještě jednou pro rejpaly:
.....Takže komplet předzes s AD převodníkem a všechno okolo co je k tomu potřeba, má 0,5kg.
Stačí to takhle?
anonymni

Odeslat příspěvekod matori 28. 11. 2017 22:26

Proto jsem vzal 10kg AT 120
matori
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 11. 2017 23:51

No proč asi váží 10kg, že jo?
https://www.youtube.com/watch?v=4NT67ii04uQ
kolik z těch 10kg asi váží ten tenoučkej hliníkovej talíř a kolik všechny ty serepetičky okolo :-D.

Jinak sis ale za tyhle peníze asi nevybral špatně, sice jsem ho nikdy neslyšel, ale do začátku je to prej slušnej gramofon se slušnou přenoskou. A ještě pár měsíců zpátky stál o 2000,- víc, takže asi dobrej kup.
Tak hlavně ať to hraje k tvojí plnej spokojenosti.
anonymni

Odeslat příspěvekod matori 29. 11. 2017 08:49

Asi tak jsem uvažoval- Jsou na něj docela dobré ohlasy ve skupině normálních lidí. Audi a hyper filové :D jsou někde jinde. Chápu to. Ale na potřeby doma mi asi stačí. Přenoska je tam AT-95. Včera večer smontováno, nastaveno a o proti NC 470 mi sklaplo. Taky je to možná i recievrem- Pioneer 501. Takže Tesla bude k mání někde v bazaru :hm . Vždy jsem "dizajnově" pokukoval po Technicsu, ale ....... neumím tak spořit. :lol: Tak jsem udělal tabulku asi 10-ti přístrojů a vypsal data atd. No a pak jsem zvažoval škrtal a vyšlo mi to takhle. No a pak ta cena spadla pod 6500 a bylo rozhodnuto. Tak jsem přečetl mnoho- řekl bych všechny dostupné recenze- na netu a pokud překladač pro mne nezvládnutých jazyků nelže, tak to na pár drobností (akceptovatelných) bylo pozitivní. No a protože mám i historicky cené šelaky-opery a vážnou, tak koupím- až nastuduju jakou- vložku na 78ot. A bude o zimních večerech co poslouchat. :-)
matori
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků