MIDI OUT = MIDI klávesy obsahujú zvukovku ?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN_2 14. 10. 2017 15:29

Ahojte.
Chcem si kúpiť klávesy so zabudvanou MIDI zvukovkou, aby mi fungovali aj bez zapojenia do PC, keďže by sa napájali aj cez adaptér (teda nie len cez USB)...
V popise žiadnych MIDI kláves v cene tak do 120€ (ide mi len o občasné hranie sa) neviem takú funkciu nájsť...
Logicky však keď niektoré MIDI klávesy majú MIDI OUT, znamená to, že v sebe majú zabudovanú zvukovú kartu, a dajú sa redukciou prepojiť s reproduktormi pomocou JACK-u, alebo CINCH-ov, a tak budem môcť na nich hrať aj bez toho, aby som ich napojil na PC (samozrejme bez vymožeností ktoré ponúka software v PC) ?

Jedná sa napr. o tieto MIDI klávesy : Icon iKeyboard 5, Fox KeyControl 49, Samson Carbon 49 (tie sa mi obzvlášť páčia) ... Všetky tieto majú MIDI OUT a sú do 100€, pričom majú 49 klávesov (to mi vyhovuje)

Ďakujem pekne za odpoveď :-)
DAP/DAC : E1DA 9038SG3, Benjie S5, Walnut V2s, Zishan Z3 (CS43198 + MUSES8820)
Slúchadlá Mangird Tea + DAC E1DA 9038SG3 = PLNÁ SPOKOJNOSŤ
Repráky : TASCAM VL-A5, Creative T20, Creative Muvo 2
NOWOCAYN_2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod artam 14. 10. 2017 16:32

Odpoveď je, že z reprákov, pripojených na MIDI-OUT môžeš počuť maximálne tak pazvuky plynúcich jedničiek a núl. :)

MIDI je sériové dátove rozhranie so špecifickým komunikačným protokolom a slúži na komunikáciu medzi hudobnými zariadeniami (pc, klávesy, zvukové moduly, atd...) tak, že sa posielajú údaje o výške, dĺžke tónu, hlasitosti, efektoch, rôzne riadiace signály a hodinový signál na synchronizáciu.
Zariadenia sa za sebou môžu reťaziť, alebo ovládať jedno z druhého, na to slúži ten konektor MIDI-OUT, na ktorý sa pripojí ďalšie zariadenie s MIDI-In.
Aby to teda pochopil aj absolútny laik, z MIDI-OUT nejde von žiadne audio, len jedničky a nuly pre ďalší MIDI-IN
Klávesy samotné nemajú žiadnu "zvukovku". Majú buď hardvér pre vlastnú syntézu zvuku, alebo na tvorbu zvuku používajú zvukové vzorky (sample) nástrojov, ktoré majú zabudované v sebe priamo, alebo sa používajú externé zvukové moduly.

Mimochodom, toto všetko a ešte viac by si sa dozvedel, keby si si niečo o tom MIDI prečítal, čo ti vrelo odporúčam. ;)
artam
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků