Výběr XLR kabelu - cena vs přínos a Vincent Premium

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misakq 26. 9. 2017 09:20

Zdar vespolek,
tak snad již brzy došetřím na BV PA 300 SSE a tak potřebuju být připraven, abych ho měl vůbec jak připojit a tak jsem koukal po XLR kabelech.
Už mám napůl domluvený tento:
http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... r-premium/
Nemáte s ním někdo nějakou negativní zkušenost doufám?
Nebo celkově, jak vníméte ceny a přínos drahých XLR kabelů oproti těm "obyč" jako ten za 3000... ?
Já nikdy symetriku neměl tak budu rád za slovo symetrických jedinců :D
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 26. 9. 2017 18:57

Myslíš, či dokážeme potvrdiť
nabízí vyrovnaný, sytý a rychlý zvukový projev.
Vynikající vlastnosti v oblasti basů, kde zvuk působí velmi přítomně a realisticky.
?
Takýto popis sedí, ak opisujeme trebárs slúchadlá alebo reproduktory, nie niečo tak základné ako je kábel. Len sa nezapleť do toho sveta rozprávok o kábloch, v skutočnosti sa stačí držať kvalitných základov, všetko ostatné je len mazanie medu okolo huby.

Čo potrebuješ? Teoreticky nič, balancovaný signál je zo svojej vlastnej podstaty a spôsobu fungovania extrémne odolný voči akýmkoľvek typom rušenia - predpokladom je kvalitný kábel (metráž, to absolútne neznamená drahý kábel a rovnomerné zatočenie vodičov, tu je skvelou praktikou štvorvodičový, kde je to jednoduchšie ako pri dvoj). Ak vidíš pri takom kábli uvedené aj tienenie, tak je to doplnková ochrana - funguje ale oproti samotnej konštrukcii metráže poskytuje len nízku doplnkovú redukciu rušenia (CMRR).

Nakoniec sa len stačí uistiť, že konektor je nejakej kvality a zvyšok je len o vzhľade (farba oplatu a konektorov).

Zo svojej vlastnej výroby ti môžem povedať, že taký 1m (pár) nemá prečo stáť viac ako 40€, nie je na to dôvod. Ak stojí viac, tak je to kvôli židovskej marži, prečačkaným custom komponentom (konektory, predimenzovaná izolácia (teflon),...).

Každopádne hadí olej je veľmi kontroverzný, niekto by prisahal, že vyrieši všetky problémy. Nuž, proti gustu žiaden dišputát.

Dúfam, že ti to pomôže. :-)
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 26. 9. 2017 19:46

Kdysi jsem býval také skeptický k drahým kabelům.Jeden kamarád pár kabelů privezl ke mne na zkousku a me spadla brada.Byl to sítový kabel k zesilovaci a RCA i XLR.Totez kdyz jsem si tady pujcil od zdejsího kolegy 2 sluchátkové kabely k Savantům.Rázem z toho byla jiná sluchátka.Tím ale nechci tvrdit,ze kazdý jiný kabel nez původne dodávaný bude lepsí,chce si to poslechnout a prínos zvázit.Kabely k tomu sluch.zesiku byly ale drazsí,nez komplet moje vybavení...Jsou cesty,kterými se uz já tedy nevydám.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feathoron 26. 9. 2017 22:03

Me vždycky dostane, když někdo řeší síťový kabel k zesilovači, to by pak musel řešit rozvod elektřiny v domě, přenosové vedení, transformátory na cestě a samotný zdroj výroby elektřiny. Síťový/napájecí kabel není vážně zapotřebí řešit.
feathoron
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 26. 9. 2017 22:57

Vís,ona také existuje filtrace napájení audi prístrojů.Jen pro úplnost,také sítový kabel neresím.Ale mít v zarízení 2-3 mega,tak bych do toho urcite sel.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 27. 9. 2017 07:57

Tak drahý kabely se nadají vždy ospravedlnit (třeba 3x stíněný XLR se mi zdá už trochu zbytečný :-) ), ale zase tak jednoduché to není. Každý kabel má vlivem parazitní indukce a kapacity svou impedanční charakteristiku a a tím pádem ovlivňuje i výslednou frekvenční charakteristiku. Záleží pa právě na tom jak jsou žíly spletený, a na použitých materiálech.
A napájecí kabely - ty mají podle mě smysl řešit jen když jsou poddimenzované. Naproti tomu filtrace sítě, ta může být v dnešní době dost prospěšná. Na příklad v bytových domech, kde na stejném rozvodu visí spousta bytů, spousta spotřebičů, který do sítě pouští spoustu hnusů...
Ale to jsou věci který asi netřeba řešit u "levnějších" aparátů.
Nic méně kabel mám doma... Kabel i krabička jsou moc hezký :-D Ale jak je dobře udělanej vlastní kabel odhalí asi až praxe a na tu bude ještě chvíli čekat. Minimálně do patnáctýho. :-D
Btw, za 3500 bych do něj nešel, ale za 2500 ve stavu nového se mi to zdá jako docela v pohodě.
Ale jak podotkl kamarád... u kabelu v téhle ceně - dřevěná krabička... no to ukousne slušnou část celkového rozpočtu na úkor vlastního kabelu.. to je fakt, že tohle je asi zbytečné. Na krabičku nehrajem...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMMNNAAAAM 3. 11. 2017 22:48

feathoron píše:Me vždycky dostane, když někdo řeší síťový kabel k zesilovači, to by pak musel řešit rozvod elektřiny v domě, přenosové vedení, transformátory na cestě a samotný zdroj výroby elektřiny. Síťový/napájecí kabel není vážně zapotřebí řešit.

Taky jsem tomu nevěřil. A tak jsem koupil na napájecí kabel Vincent, zapojil do Dispre a rozdíl u mě je jako když vyměníš sluchátka na hlavě. Tak obrovskou změnu jsem při testování signálových kabelů nezaznamenal.Doporucuji vyzkoušet.
Esoteric d07, Stax srs2020, Stax 303, Vincent pf1, Supra MD06, Isotek power, Shunyata, Crystalcable, Senn. HD600,Momentum AEBT, AKG701, Grado SR60, Lear LUF4, Hiby r3, HiSoundaudio Studio V III, Vincent SP 996, Lyngdorf TDAI2200 + CD1, Audiophysics ...
MMMNNAAAAM
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 4. 11. 2017 15:52

Naozaj? Natoč a nahraj na telefón, taký rozdiel bude počuť aj na takom mikrofóne!!!! Sprav revolúciu, všetci dávame potom budúce výplaty na nové Vincentove napájacie káble!!!!!!!!!!!
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 6. 11. 2017 13:51

Kecy v kleci,síťová ochrana pro velmi drahé komponenty budiž,pro klid duše,zvonkový drát 1mm asi není opravdu nic moc na repro propojení,ale do 1,5 m stačí obyčejná metráž 2,5mm v řádu desítek korun,ostatní je normální poctivá zlodějna a podvod na entou,ale když to chtěj hifisti slyset,ten markantní rozdíl,tak jim no nemá právo nikdo brát!!!
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod nebud 27. 12. 2017 05:38

Neviem doslova zasnem nad tym ako tu niektori uzivatelia podcenuju kabelaz hifi zostavy ak by som viacero repro a prepojovacich kablov netestoval tiez by som neveril

Napr. to ze pouzijete hruby repro kabel vobec nemusi prospiet zvuku kamos s tym chcel takto vybabrat ze kupi znackovy kabel naletuje koncovky a za 80 eur si myslel ze ma vybevenu kabelaz k repro ... no velmi to nepomohlo :) reproduktory sice mali vela basu ale nic ine :) dokonca je rozdiel aj medzi kablami podobnej cenovej relacie napr velky rozdiel bol medzi kablami cardas a inakustik a tiez by som neveril a to sa stale bavime o relativne lacnych kabloch a uz zacinaju byt dost znacne rozdiely v charakteristike zvuku...

To iste sa tyka aj prepojovacich kablov medzi komponentami je to pocut a dost znacne ked sme napr. porovnavali dva komponenty ten co mal lepsi kabel hral skratka lepsie tiez sa nejednalo o extremne drahe audio komponenty

Sietove kable do zasuvky som nikdy neporovnaval je mi luto dat 500 eur za kabel do zasuvky ale po skusenostiach s ostatnymi kablami verim aj tomu...

V stkratke kvalitna kabelaz dokaze zvysit kvalitu zvuku aparatury aj o niekolko tried
PS Nie som ziaden audiofil ale je to pocut a dost znacne
nebud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 12. 2017 10:44

Počuť a dosť značne? To znie výborne, dones merania. Lebo takto je to len tvoj mozog a "audio z pamäti", keď chce veriť jednému (pôvodný je zloba, nový je boží) alebo druhému (stávajúci je boh a chcem kamarátovi zastaviť jeho nepríčetnú masturbáciu nad jeho novou kabelážou, ako jeho je oničom). Alebo azda jeden sedel na gauči a druhý dokázal za sekundu pomeniť káble z jedných na druhé? Dúfam, že sa to podarilo bez nejakého prasknutia, lebo taký šok pre sluch by už úplne znehodnotil krátkodobú pamäť pri pochopení takej mikro-zmeny.

Počuť a dosť značne sú slúchadlá, reproduktory a často rozdiely medzi SS a lampovými zosilňovačmi.

Ty očividne nemáš ani tušenia, čo znamená "zvysit kvalitu zvuku aparatury aj o niekolko tried", že?

Bože, ak už niekto naozaj príde do stavu, že sa rozplýva nad "zvukovými rozdielmi" káblov, tak ten človek už dávno zabudol si proste tú hudbu/filmy/... užívať a tráviť čas nezmyslami.

Je naozaj tak ťažké dať normálne peniaze (nie oveľa viac ako cena v obchodoch) za kvalitnejšiu skladanú kabeláž od nejakého každého obľúbeného assemblera a povedať nie týmto hlúpostiam a akékoľvek ďalšie peniažky investovať do ozajstných komponentov a nielen do pár metrov dlhého vodiča?

Skús sa nad tým ty a ostatní zamyslieť, pretože ti garantujem, že iné repro/slúchadlá by dokázali "zvysit kvalitu zvuku aparatury aj o niekolko tried", no káble nie (pokiaľ nejde naozaj o to, že:
- pôvodný je nejaký najlacnejší OEM Čínsky šmejd za 0,20€,
- že používaš koaxiál pre repro kábel,
- že si idiot, ktorý nezapojí pri RCA kábli a koaxiály tienenie na sleeve na oboch koncoch (ja :-D )).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 27. 12. 2017 10:57

dropadred píše:Bože, ak už niekto naozaj príde do stavu, že sa rozplýva nad "zvukovými rozdielmi" káblov, tak ten človek už dávno zabudol si proste tú hudbu/filmy/... užívať a tráviť čas nezmyslami.

toto by se mělo tesat!

k tématu:
lepší kabely mají stopro smysl pro ty, kteří zlepšení slyší (je úplně jedno, jestli opravdu nebo jen v hlavě)
pro ty, kdo ho neslyší, to jsou vyhozené peníze

nebud: zlepšení zvuku o několik tříd??? to jako vážně?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kychtax 27. 12. 2017 11:07

Nic se nema prehanet! :-)
Tzn.
Do sestavy kolem 30tis staci draty z elektra.
Napr. Mel jsem budky xavian 125 a denon pma 1500ae..
Do sestavy do 100tis. uz kabely resit, tj treba 3-5tis za kabel.
Do sestavy nad 100. Rozhodne ano. I napajeci.
Ted to mam tak, ze interconnect co mozna nejlepsi (Audioquest wel z metraze). RK, abych se nezblaznil z ceny, tzn diy paolo. A zvuk "doladuju" napajecimi kabely. S bednami ATC to jinak nejde, jsou velmi odhalujici a narocne na sestavu. Musi se tomu venovat cas.
Taky, kabel je treba si vzdy pujcit, pak az koupit. Pokud neprechazite ze "snury k pc". Pak bude lepsi cokoliv.
Jeden kabel se bude chovat jinak v jine sestave. Je to o synergii vsech kabelu vuci sestave..jako celku. A i o zvukove preferenci. To ma smysl resit az v sestave nad 100.

Kdo v kabely neveri, at si pozve kamose, co ma highend sestavu a ten vezme 2-3 kabely. Jen Z legrace. Ten Moment uzasu, prekvapeni nebo i naopak hruzy (u kabeloskeptiku) jsem zazil uz hodnekrat.
Ale fakt, kabely radeji moc nehrotit, jsou dulezitejsi veci.. vzdy je to o rovnovaze.
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 11. 10. 2022 14:32

Opět po x letech ZDAR zpět k tématu! :-D
Má sestava se posunula na úplně jinou úroveň a kabely se dostaly opět do středu dění.

Focal Electra 926 přes BV Audio PA300SSE a PRE1 jsou velmi odhalující - proto došlo i na kvalitní zdroj signálu Moon 280D. Samozřejmě z čínského Gustardu A20H to byl pořádný skok. Ne že by byl Gusta špatný, naopak - za dané peníze super, jen nebyl tak transparentní a lehce barvil zvuk do tepla. Ale srovnání s Moonem je samozřejmě trochu nefér boj :)

Ale k věci - půjčil jsem si od kamaráda komplet XLR kabeláž Krautwire GURU S místo zmíněného Vincenta Premium výše. Do té doby se mi zdál OK. Ale co nastalo s GURU je opravdu upgrade jak kráva. Jak kdybych bedny vytáhl z pod koberce (trochu přeháním), ale to jak to prokouklo a je vážně velmi výrazný. Vše je přirozenější a detaily krásně vyplouvají na povrch. Mezi PRE a PA300 mám ještě DIY kabel Oyaide PA 02 V2 a ten teda musím také pochválit - i když vyměním pouze Vincenta (DAC - PRE) za GURU, tak se zvuk posune o skok k lepšímu. Následnou výměnu Oyaide za GURU už nejsem schopný rozlišit. Soudím tedy, že Oyaide za 1000 náklady (2x 0,5m + 4 Neutrik XLR) rozhodně překonává Vincenta ve všech rovinách. A na srovnání s GURU bych byl opatrný (nevim kde leží hranice mé sestavy), ale rozhodně jsou podobně "laděný".

Déle proběhlo i několik testů s napájecími kabely, ale to sem teď tahat nebudu :)

Ale co budu dělat, až vrátím GURU??? Tady bych poprosil o Vaše zkušenosti, názory...
Mám v hlavě několik variant...
Nejraději bych šel do metráže Oyaide FTVS 910, ale trochu se bojím, jestli netrpí zvýrazněním výškového pásma jak se o stříbru proslýchá. Ale rozhodně bych mojí sestavu neměl nikterak limitovat.
Další Lowcost ověřená možnost je Oyaide PA-02 V2....
A pak mě ještě láká Neotech NEI-3001 III UP-OCC - mix mědi a stříbra zní velmi zajímavě a trocuh podobné řešení jako má GURU S.

Co by jste doporučili?
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků