Tuner PHILIPS F2213 kondenzátor

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petison 13. 7. 2017 13:26

Zdravím koupil jsem tuner PHILIPS F2213.Když jsem ho otevřel kolem jednoho většího kondenzátoru je taková průhledná hmota.Nerozumím tomu ,tak se chci zeptat zda to vyteklo z toho kondenzátoru a je potřeba vyměnit?Přikládám foto.


Obrázek

Kondenzátor má hodnotu 680 µF 40 V velikost 25 mm průměr 16 mm
co jsem hledal tak jsem našel pouze tento
http://www.conrad.cz/kondenzator-elektrolyticky-panasonic-eeufc1h681b-680-uf-50-v-20-20-x-16-mm.k421999

Mohu ho tam dát?
jinak tady je servisní manuál.
https://elektrotanya.com/philips_f2213-00-05-15_am-fm_tuner_sm.pdf/download.html

Předem díky.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 7. 2017 17:06

Nesahej na to, pokud ten tuner normálně funguje. To kolem kondíku je tavný lepidlo = hmota, kterou Číňani s oblibou během osazování upevňujou těžší součásti k deskám uvnitř elektroniky. Chemicky je to nějakej poddruh polyetylénu s velice nízkou molekulární váhou, je to měkký, dá se to odrejpnout a třeba po nahřátí horkovzduškou to krásně povolí. Ničemu to nevadí, je to inertní, aspoň vůči součástkám. U nás to běžně koupíš pod obchodním názvem "TAFIX" a dalším habadějem pojmenování (lepicí pistole, tavná pistole ...) ve všech krámech se zbožím pro hobby, řemeslníky a výtvarníky.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod petison 13. 7. 2017 18:25

Tuner funguje perfektně.Tak to tedy nechám .Dík.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 13. 7. 2017 19:43

V dobách drevního socíku jsem delal ve výrobe leteckých palubních prístrojů do nasich podzvukových delfínů a albatrosů.
Pouzívali jsme silikon,kterým jsme fixovali vsechny soucástky tak,aby výrobek prosel pozadovanými zkouskami na otresy.A ze strany plosáků zase lak,kvůli korozi.Takze pokud prístroj vypadl na testech,bylo to super.Díky laku se nedalo merit a silikon zase odrezat,vymenit soucastku a opet zalít a tisták dobarvit.Tak s tím se uz dnes nikdo nesetká.Zádná cínová vlna,zádná automatizace.Kdyz jsem videl ten kodan,hned se mi to vybavilo.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků