Kvalitný diktafón do 70-80€

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 5. 7. 2017 11:51

Ahojte...
Potrebujem kvalitný diktafón do 70-80€ (nový), ktorý by zlepšil zvuk videí digitálneho fotoaparátu, kde sa prihováram divákom, a rozoberajú sa určité témy (ešte som také video nevypustil)..
Je mi jasné, že v tom prípade budem musieť stĺmiť zvuk z videa, a pridať zvuk z diktafónu.
Zvuk z fotoaparátu nie je zlý, ale nie je to ono... Uprednostnil by som zvuk o čosi kvalitnejší.

Otázka však znie, či bude lepšie zaznamenávať svoj hlas na diktafón ktorý by bol odo mňa vzdialený napr. 2 metre (umiestnený pri fotoaparáte) a tak kúpiť čisto diktafón do tých 70€ (čiže nie úplný šunt), alebo či by nebolo lepšie kúpiť nejaký lacný diktafón okolo 30€ (ktorý však podporuje stereo), a k tomu dokúpiť stereo klopový mikrofón za tých 40€, diktafón si dať do vrecka, a mikrofón pripnúť na volánik trička či košele, mikiny...

Máte niekto s takým nahrávaním skúsenosti ?
Na výber je vcelku dosť diktafónov, ale podstatne menej klopových mikrofónov v cene do 40€...
Viem, je možnosť pri robení videa držať v jednej ruke diktafón, ale....
Mám aj na svoju nízku cenu zvukovo kvalitný stolný mikrofón Soundking EH002 spolu so stolovým stojanom, no držať mikforón s káblom v ruke na videách, kde prednášam len divákom youtube a nie som v žiadnej sále či miestnosti s reálnymi ľuďmi, to mi príde dosť blbé, technicky ako spred 10 a viac rokov dozadu... Samozrejme z diaľky 2 metre ten dynamický mikrofón Soundking EH002 zaznamenáva zvuk VEĽMI potichu (nepoužiteľné), ale veď čo čakať... Takže v podstate je pre mňa nepoužiteľný mimo vlog, kde by som po siediačky za stolom hovoril na kameru, a takých vlogov plánujem najmenej...

Poradíte mi teda diktafón za 70-80€, alebo nejaký za 30€ + celkom schopný klopový mikrofón na prichytenie na volánik za nejakých 40€

Tascam DR-05 mi neraďte, je to veľkého hovädo... :-)

Nejakých kandidátov mám...

https://diktafony.heureka.sk/philips-dvt-4010/#o=2

https://diktafony.heureka.sk/sony-icd-u ... e/#section

https://diktafony.heureka.sk/olympus-ws ... e/#section

https://diktafony.heureka.sk/philips-dvt-4000/recenze/

https://diktafony.heureka.sk/sony-icd-px333m/









Ďakujem za názory.
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 9. 7. 2017 08:57

Na tento účel jednoznačně použít klopový mikrofon. Pokud máš chytrý mobil tak můžeš nahrávat do něj např. s tímto http://www.rode.com/microphones/smartlav-plus
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 9. 7. 2017 10:47

marts píše:Na tento účel jednoznačně použít klopový mikrofon. Pokud máš chytrý mobil tak můžeš nahrávat do něj např. s tímto http://www.rode.com/microphones/smartlav-plus


Kamo :D Presne vcera podvecer som ho kupil v Muzikeri v kamennej predajni :D... Miesto diktafonu... Ano, moj mobil (LG SPIRIT LTE) nema bohvieaky sluchadlovy/mikrofonny vystup, ale som spokojny.
Takze kazdemu odporucam ten RODE SMARTLAV PLUS (ci SMARTLAV+). Od obycajnej verzie (SMARTLAV) sa lisi o cosi lepsim zvukom.
Najprv som to nechcel riesit takto, chcel som diktafon, aby som mal mobil "volny"... Ale ked som ai uvedomil ze pocas nahravania videa predsa aj tak nebudem dvihat mobil, tak - staci si zvolit rezim "lietadlo"... :-) K tomu som nasiel zaujimavy nahravaci program pre Android, kde sa da nastavit PODROBNE ako kvalita, tak hlasitost nahravania... Vola sa "TITANIUM RECORDER", je zadarmo.
Inak, ti co chcu nahravat na diktafon prednasku (nie seba, ale prednasatela), tym bude RODE SMARTLAV+ nanic, pokial ho nepripnu prednasajucemu na golier... :P.... Lenze ja potrebujem nahravat praveze seba... A myslim, ze SMARTLAV+ je vo svojej cene mozno aj najlepsi klopovy mikrofon, alebo druhy najlepsi.
Povodne som chcel kupit diktafon...nejaky olumlus 8XX (cislo uz nepamätam) v akcii spolu s externym STEREO klopovym mikrofonom OLYMPUS ME-51S, ale po tom ako som si vypocul na youtube dostatok ukazok s jeho (ME-51S) zvukom, vobec ma nezaujal... Ludia ho pouzivaji aj tak vacsinou na monitorovanie zvuku svojich aut a motoriek, resp. na vylepsenie zvuku akcnych kamier (GoPro, atd)... Mne vsak stsreo mikrofon vobec netreba, vhodnejsi je pre mna mono. Navyse ten Olympus ME-51S ma prilis "tenky" zvuk... Hlas nim zaznamenany akoby vobec neobsahoval basovu zlozku.... Velmi ztencuje hlas...videne vo viacerych videach na youtube. Rode SMARTLAV + ma zvuk hovoreneho slova o triedu lepsi. Ano, uhadli ste - ME-51S zaznamenavava zvuk aj z vacsej vzdialenosti a vo formate stereo, RODE SMARTLAV+ v kvalite mono a vo vzdialenosti blizsej - je urceny v podstate vylucne na pripinanie na golier, alebo priame rozpravanie don pri jeho drzani. Zaznamena ale aj okolie, napr. ked sa nahravate v izbe a vonku prsi, tak pocut aj dazd. Stere9l9 nahravanie by mi bolo nanic, a keby bola frekvencia mojho hlasu nahrata cez ME-51S nerealna, ochudobnena o nizke frekvencie, moj hlas by sa horsie pocuval, a znel by "plechovo".


marts: som rad, ze sme sa zhodli. Diky ;-)
Naposledy upravil NOWOCAYN dne 9. 7. 2017 11:00, celkově upraveno 2
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Norbi082 9. 7. 2017 10:58

najlepsi diktafon je jednoznacne Zoom H1 mam ho, spokojnost velka, aj koncerty nahra kvalitne
Norbi082
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 9. 7. 2017 11:10

Norbi082 píše:najlepsi diktafon je jednoznacne Zoom H1 mam ho, spokojnost velka, aj koncerty nahra kvalitne


Zas ide o to NA AKE pouzitie... Inak tvrdit ze ZOOM H1 je najlepsi diktafon...to mozes akurat tak v pripade ceny do 100Eur... Mas diktafony aj za 500Eur...a tym ZOOM H1 nesiaha ani po kolena, rovnako ako RODE SMARTLAV+ nebude ani po kolena siahat nejakemu vyborneho hodnotenemu klopovemu mikrofonu za 300Eur.
ZOOM H1 je fajn (hoci mne podla videi o trosicku lepsie znel TASCAM DR-05), ale ja potrebujem nahravat avoj hlas, nie koncert, ani prednasajuceho X meteov vzdialeneho odo mna.
Samozrejme, SMARTLAV+ napojeny na ZOOM H1 ci TASCAM DR-05 by mal o nieco lepsi zvuk nez ked ho napojim na 100Eurovy mobil... Ale zas - tolko penazi nemam. Navyse ked video snimam na 330Eurovy kompakt, a nie na zrkadlovku za 600+...a uz vobec nie na nejaku za 3000Eur, akou zvykne natacat napr. Ales Lamka (Sony A7 II, ci ako sa to vola). Takze osobne som podla mna zvolil najlepsiu rovnovahu medzi obrazom a zvukom... Keby som mal SMARTLAV+ napojeny este napr. na ZOOM H1, zvuk by bol uz v urcitom zmysle poloprofesionalny, ale obraz poloprofesionalny nemam, aj ked nevyzera zle, no poloprofesionalny obraz NA VLOGY maju podla mna fotaky od 600Eur vyssie.
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Norbi082 9. 7. 2017 11:47

86€ teraz na muzikeri ... to je velmi dobra cena
ano myslel som do 100€ :D
ten koncert som dal ako priklad
serem nato, to ten YT az tak dobre vynasa, ze si Lamka dovoli take drahe veci?
Norbi082
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 9. 7. 2017 13:08

Norbi082 : no, on tam dava tak 7-9 videi tyzdenne, temy su kulturisticky trening a kulturiaticka strava, zdravotne cvicenia. K tomu ponuka jedalnicky, trenerstvo... Ma aj nejakeho sponzora, predava svoje tricka "SuperHuman"...
A hlavne - vydava sa za naturala, pricom kazdy kto sa vyzna VIDI, ze tam nieco "sype"... Hoci malo, ale sype... A podla mna mu AJ TENTO FAKT, ze mu vacsina ludi veri ze je cisto "natural", prinasa mozno dvojnasobnu sledovanost... Lebo je pre nich metou v tom, aky svalovy rozvoj sa da dosiahnut naturalne. Skutocnost je vsak taka, ze bez steroidov (ktorye berie v malom-mensom mnozstve) by mal podla mojho odhadu o takych 7-8kg svalovej hmoty menej. Malo na to aby bol "zviera" na sutaziach v klasickej kulturistike, ale bohaty doatatok na to, aby vyzeral ako "najsvalnatejsi natural".
Najviac ho vsak sleduju "kidi", ktori za tu kratku dobu co sa venunu cviceniu a sledovaniu kulturiatiky ci fitness, eate nevedia rozlisovat co je naturalne a co uz nie... Niektori ludia si myslia, ze 175cm vysoky muz musi mat v sutaznej forme aspon 95kg, aby sa dalo povedat ze berie steroidy... Skutocnost je vsak taka, ze branie steroidov (v zavislosti od mnozstva, typu) moze pri tej istej intenzite cvicenia a tej istej strave pomoct cvicencovi nabrat svalovu hmotu vo vahe od dajme tomu 2kg, do, a teraz sa podrz, nejakych 50-60kg. Hlupi ludia vsak povedia: "no dobre, ale tento steroidy berie, on vazi v sutaznej forme pri vyske 175cm nejakych 100kg... Ales ale len 83-85kg...cize on nemoze brat...." :D :D.... Taki ludia asi nevedia, ze tak amo kus mäsa na tanieri pre niemoho moze znamenat 150g a pre ineho tristvrte kila, tak aj niemto "sype" malo, niekto stredne, a niekto vela.
Bol som trochu OT, ale to nevadi... :D
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Norbi082 9. 7. 2017 16:56

len tak nahodou som si klikol na goga a co tam nevidim na stole :D zoom h1 :D

ja sledujem Aleša :D a ked sype on, tak potom sypem aj ja :D
co je natom neuveritelne, odcvicenych ma myslim 8-9 rokov a DL/SQ nad 200kg a ta tvrdost to je všetko len hra svetiel, zilnatost tam tiez nema nejaku extremnu a pritom nema ani dobru genetiku a to co ma este neni ani geneticky strop co môze dosiahnut, pozri sa na Fredyho, to by som uz skôr uvažoval, ze tam nieco poslal ale videl som aj nazivo co sa da dosiahnut, ked je dobra genetika za smiesne 2 roky uplne bez doplnkov a zase aj 15 rocneho sypaca, co sa cely tyzden flakal vonku, ledva jedol a cez vikendy pil a mal paradne vysledky

ale najlepsi su ty amici co veria, ze Kali muscle alebo CT Fletcher je natural
keby Ales sypal malo tak by vyzeral aspon ako The Hodgetwins moj nazor
potom su este geneticke vady ako napr Leroy Colbert (50te roky)
Norbi082
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 9. 7. 2017 18:34

Aleš sype. Málo, ale sype.
Naturálne nemôže takmer úplne pravidelne vyhrávať súťaže v physique, kde 80-90% zúčastnených (a to myslím medzi amatérmi v ČR, nemyslím profesionálov, a ani amatérske majstrovstvá Európy či Sveta - tam je to 100%, keď už idú na Európu alebo Svet)... To je hlúposť, to nejde.
Pozri jeho videá za posledný mesiac... Jasné, niekedy je "offseason" čo sa týka sypačky, a vtedy je menší tak o 8kg... Jeho chrbát, hrudník a nohy nezodpovedajú tomu, že je naturál.
Nie je naturál.
Fredy Krígel sype, ale Aleš je od neho o čosi väčší (možno má trochu horšie ruky než Fredy - ale to je genetikou, nie však horšie ramená) - zober si, že Aleš je v slušnej forme, Fredy je sprasený (nevravím že extrémne).
Neporovnávaj ale černochov (alebo miešancov) s belochom, to je úplne iná genetika, im stačí zasypať málo, a majú z toho 1,5x viac (ber to obrazne), než keď zasype beloch.

Píšeš : "a to co ma este neni ani geneticky strop co môze dosiahnut, pozri sa na Fredyho, to by som uz skôr uvažoval, ze tam nieco poslal ale videl som aj nazivo co sa da dosiahnut, ked je dobra genetika za smiesne 2 roky uplne bez doplnkov" ....... Ja sa pohybujem okolo ľudí v oblasti kulturistiky..... Osobne poznám niekoľkých, ktorí o sebe tvrdia že nič nesypú (nebudem menovať, aj tak to nie sú známe tváre), pričom je to totálna blbosť, cez biceps majú vyrysovaní cez 45, 46cm, a to naturálne vo forme nedá NIK. Nožiská veľké ako lopaty, a tvrdia, že nič nesypú...
Ja veľmi dobre viem, že sypú. Len naivní veria že nie. Ja som makal tvrdo 5 rokov, mal kulturistickú stravu, nič som nesypal, nesúťažil som. Vyzeral som namakane, a pričom mám genetiku na ruky (masívny triceps, v pohode biceps), cez biceps (čiže cez celú pažu) mi NIKDY nikto nenameral viac než rovných 40cm.
PRÁVE DNES som bol u kamoša, ktorý sype (ale on to aspoň netají), a zoznámil ma s jeho kamošom (pár mesiacov sa poznajú), ktorý prišiel na vodnú fajku. Ruky mal väčšie než ten kamoš čo sype. Ale samozrejme - "Nie, ja nesypem...ja len striedam, jedna pixla gaineru, potom pixla proteínu....Ale keď si niekto myslí že sypem, dodá mi to aspoň sebadôveru, asi vyzerám tak dobre aj keď som naturál..."...
Je to obrovský blud... ASI 95-98% TÝCH, ČO SYPÚ, ALE SYPÚ MÁLO, TO NEPRIZNÁ........ Z jediného dôvodu : na sypačke nabrali možno 8-10kg (lebo sypú málo), a keby priznali že sypú, tak by ich mohli ľudia upodozrievať, že na sypačke nabrali 15kg.... Čiže by ich takto ponížili.... Alebo by vraveli, že "pozri, on sype tiež, a pozri je väčší než ty...."...Alebo "on 100% nesype (a pritom sype...), a vyzeráte vo svalovom rozvoji rovnako..."....

ZHRNIEM : Keďže možno 95-98% tých, čo "trochu sypú" neprizná že sypú,tak zvyšných 2-5% čo to priznajú (že trochu sypú) riskujú porovnávania typu "No dobre Janči, ale Jožo nesype, a pritom je taký veľký či aj o trochu väčší než ty, a ty sypeš... Obaja síce tvrdo makáte, ale tak vidíš..." ... Alebo : "Vidíš, a pozri NA ALEŠA !!! Ten je čistý naturál, drepuje toľko ako ty, má také objemy ako ty, a ty pritom sypeš... On nie.... Ty si šmejd, Aleš je "king", on vie ako na to, preto ho všetci sledujeme, kupujeme si u neho jedálniček, cvičebný program...Síce bez sypačky NIKDY nebudeme vyzerať ako on (keď je v kúre), ale aspoň máme svoj vzor..."

Sám som pred pár mesiacmi trochu pochyboval o tom, že Aleš sype...Veď tak pekne sa obraňoval, atď, keď riešil tieto komenty... Ale za to obdobie som spoznal ďalších dvoch mladých chalanov, obaja povedali že nesypú, a pritom majú cez ruky 46-48cm... V DOBREJ FORME... O stehnách a hrudníkoch ani nehovorím...

Proste oj*bováci.... riadici sa heslom "KEĎ SYPEM MÁLO, TAK AK SA BUDÚ PÝTAŤ, POVIEM, ŽE NESYPEM NIČ....... KEĎ SYPEM VEĽA, TAK POVIEM, ŽE SÍCE SYPEM, ALE MÁLO, MÁLIČKO......."....
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků