Síťová lišta, má smysl kupovat drahou?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 16. 6. 2017 07:36

Prijde mi dost nestastne si myslet, ze konstrukteri jsou zabednenci a neznalci, kdyz diky nim muzeme poslouchat verohodny zvuk! A I kdyz to neplati pausalne, ma bohuzel Ekkar pravdu, ze hodne lidi na sousednim foru semele vetsina, a pak clovek musi mlcet nebo neprotestovat s ducharinou typu podlozena napajeci lista ceraball nebo zlepseni zvuku po vymene LAN kabelu u NAS. Je to bohuzel uz nemoc slyset takova "vylepseni".
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svartenatt 16. 6. 2017 08:40

Tak pokud budou vycházet články o nesmyslech, jako tento: http://www.audiodrom.net/cs/recenze-spe ... za-chvenim, tak budou slyšet i páru v elektrárně ve své zásuvce.

Tak to teď obrátím na anketu. Jakou používáte síťovou lištu?
Sám mám Philips SPN5044B/60, vypadá hezky a ještě fajně svítí :). Potom nějaké kvalitní Hornbachy :). Ještě mi chybí ty cerabally, ať jsem hájendista, ale to vlastně jsem, bo bydlím v Háji :).
svartenatt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 6. 2017 12:37

Odmítání technickejch věcí a rozporování jasně danejch technickejch věcí stylem "když jsi to sám nezkusil a nic jsi neslyšel, tak to nemůžeš vědět!" = přesně styl Platprda - nevím kdo od koho to má, ale nejspíš Joudáá kopíruje (hifi)nádorový "obecně rozšířený" pojetí. I to je jeden z důvodů, proč na tom webu odmítám vystupovat - a to i pod identitou odlišnou od zdejší.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krmelec 16. 6. 2017 12:43

Mě asi nejvíc pobavilo, jak tam nějaký hifista, který slyší všechny ty dráty, které má napojené ke své sestavě a zároveň to snad i vyrábí, neslyšel, že má odpálený výškáč na své bedně. To mu musel říct až jiný uživatel, kterému měl předvádět jak slyší hrát kabely.
Z toho si pak člověk může udělat sám obrázek. Ale sektu nepřesvědčíš.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 16. 6. 2017 13:54

Ekkare, mozna v poslednim prispevku trochu miris i na me ;-) . Ja rozhodne technickou stranku veci neodmitam ani nepopiram. Na druhou stranu jsem presvedcenej o tom, ze moznosti mereni a exaktnich technickych vysvetleni nejsou na takovy urovni, aby byly presne schopny popsat vsechny zakonitosti v komplexnich souvislostech. Ano, umime izolovane zmerit a kvantifikovat temer vse. Spravna interpretace v podobe presneho popisu konkretniho dopadu na zvuk ale chybi.

Priklad: nedavno jsem si pro zajimavost a "z preventivnich duvodu" poridil filtracni jednotku predrazenou komponentum. Subjektivne vnimam po jejim zarazeni zlepseni zvuku, diky prakticky nemoznosti ABX testu to ale neumim objektivizovat. Ale to je ted vedlejsi.
Pozval jsem Pavla Macuru (PMA) na jeji promereni. Byl ochotny prijet a stravili jsme spolu velmi prijemny pulden. Rozdil s a bez jednotky (mereno na reprovystupu zesilovace) byl patrny, rozdil na vstupu a vystupu jednotky byl take patrny. Oboje v nadakustickem pasmu. A ted: je mozne, ze diky modulacim, interferencim, atd. se jednotka projevi i v akustickem pasmu? P. Macura to nepopira.

A jeste jedna vec: protoze jsem spis kabeloskeptik nez veric, tak jsem si spis z preventivnich duvodu poridil alespon trochu kvalitni kabelaz (sitove kabely, signalovy, repro). Vymena a zkouseni jednoho kabelu je pro mne na hranici rozpoznatelnosti. Kdyz ale vymenim vsechny stavajici za puvodni "tkanicky", se 100% spolehlivosti poznam, jaka sada kabelu je zapojena (zkousel jsem). Je za tim stineni? Kvalitnejsi med? Lepsi koncovky potazmo kontakty? Material dielektrika nebo izolace? Nevim, neumim to posoudit. Ale vim, ze realne to na me sestave v mych podminkach funguje.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 16. 6. 2017 15:45

Petře, jseš zářnej příklad NEVĚŘÍCÍHO TOMÁŠE, žádnej sektář. Ty ses totiž dopustil hereze - protože když jsi dospěl k dojmu, že ASI NĚCO SLYŠÍŠ, pozval sis Macuru s vybavením A ZAČALI JSTE PÁCHAT HŘÍCH NA HIFINÁDORECH NEPŘIPUSTITELNEJ = ZAČALI JSTE MĚŘIT.... A teprve na základě nějakejch exaktně naměřenejch hodnot USUZUJEŠ, že by na tom ASI NĚCO MOHLO BEJT - a zároveň uznáváš nedokonalost jak svýho konkrétního ušoměrnýho systému, tak i obecně nedokonalost tohohle systému u lidstva jako takovýho. A připouštíš i možnost omylu - neboli že to může bejt i něčím dalším, ne jenom jedním ceraballem, podloženým pod kabel. To žádnej tak klasifikovanej a diagnostikovanej "hifinádorista" neudělá - ten buď pevně věří v to, že něco slyší (stejně jako mu i pevně visí ... některý myšlenky), nebo naopak skálopevně odmítá věřit v techniku a měření, případně v souladu s fyzikou interpretovaný výsledky měření a jako výhradně správný interpretuje jen a jen svoje subjektivně získaný dojmy. Už chápeš, že ty v podstatě do tamtý "sekty" ani nepatříš ...????
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kychtax 16. 6. 2017 20:06

Tak pan Macura zase rype do ceraballu. Pritom otevrene priznava, ze s podlozkami neexperimentoval. Tak jakapak expertiza prosim Vas.. v tomto jen placa/provokuje. Nebo nevim jaky ma duvod to porad vytahovat..
Petulda, vidis co udelaji komplet vymenene kabely. Ergo na jeste vic rozlisujici sestave muze udelat jeden kabel nebo stineni nebo jina podstatna uprava. Tak jakepak voodoo.
Krmelec, ten vyskac nebyl odpaleny. Jen hral slabeji, protoze pomalu odchazel. To se projevilo, ze se nepatrne o nekolik stupnu posunul soundstage. Chtel bych videt, kolik lidi by to na svem aparatu poznalo. I Ivo (cough) ktery je jednim z nejvetsich netopyru nemel v tom hned jasno..
Svatt a zejmena Ekkar.. no comment.
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 16. 6. 2017 20:31

Ekkare, na druhou stranu nebýt té "sekty" a jejich čelních představitelů :-) by mě nikdy nenapadlo začít ty kabely a napájení řešit. Podle svýho uvážení si beru závěry z obou světů a snažím se zbytečným dogmatismem na jednu či druhou stranu neomezovat své uvažování. Myslím, že se to z obou stran zbytečně hrotí. Jasně že podkládání reprokabelů tím jediným správným dřevem se správným logem výrobce mi přijde směšné. Na druhou stranu mě to ničím neohrožuje ani neomezuje. Napíšu svůj názor, ale přít se s někým, kdo o kritický přístup nestojí, je sisyfofská snaha.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 6. 2017 01:29

Vzhledem k tomu, že při svým studiu fyziky jsem v chápání dospěl až k relativistický a kvantový části a nezbláznil jsem se z toho, jako někteří, ale dokázal jsem si tyhle teorie docela úspěšně promítnout až do reálnýho světa, kde jdou věci vzít do ruky a změřit a nestane se s nima například to, že už jen tím, že se na ně podíváme, se ty věci buď změněj na něco jinýho anebo jednoduše úplně zmizej, protože tím pohledem jsme změnili statistickou pravděpodobnost jejich existence v daným místě, tak prostě já tý fyzice tak nějak pořád věřím víc, než nějakýmu pocitu. Lidský smysly a hlavně interpretace jejich vjemů lidským mozkem jsou natolik nepřesný ve srovnání s tím, co se vypočítá nebo změří, že můžem bejt rádi zato, že vůbec něco vidíme a slyšíme - natož dělat z věcí, NEOVLIVŇUJÍCÍCH NIJAK MOŽNÝ LIDSKÝ VNÍMÁNÍ nějaký tajemný vlivy a wúdú a podobný blbosti ... Já poslouchám pro radost, proto, že se mi líbí co někdo zkomponoval, jak to někdo zahrál nebo zazpíval a pro to, co z toho mám já - a když se mi to líbit přestane, zkusím něco jinýho - ale díky fyzice vím, koho nebo co můžu vinit z nelibosti způsobený poslechem - a v tom se my technici nikdy neshodnem s výhradníma pocitářema, kteří slyší "vědomím". Když nevědí co hraje a přes co to hraje, jsou v řiti a neumějí se vyžvejknout, z jakýho to je důvodu, co a proč se jim nelíbí - ale stačí jim VĚDOMÍ PŘÍTOMNOSTI KOUZLA - a v tu chvíli začnou všecko vychvalovat. Ovšem jak to KOUZLO má vlastně fungovat, to vysvětlit nedokážou. My technici i s naší relativistikou na rozdíl od nich to svoje vysvětlit umíme...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 17. 6. 2017 09:11

Ekkar kloboucek, ty jsi nejen technik, ale technik romanopisec, pekne !!!
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 6. 2017 14:35

No, spíš než román to je pokus co nejvíc zjednodušit a co nejvíc srozumitelně i pro laika popsat vztahovej problém vnímání techniky založený na fyzice a chápání souvislostí mezi následkem a jeho možnou příčinou zataženej až do kvantovejch mezí - a něčím, co je prostě jenom DOJMEM bez skutečně doložitelnýho odůvodnění. Prostě když přání vnímat efekt vede skutečně k nějakýmu psychicky "indukovanýmu" efektu, kterej jiná osoba o problematice líp informovaná, nebo problém chápající do větší hloubky zažít nedokáže.

Je to v podstatě to samý, jako když Stanislav Lem prohlásil, že dostatečně pokročilá věda a technika pro osobu neseznámenou hraničí s magií nebo pro ni dokonce takovou magii představuje. Popíšu to hooodně zjednodušeně.

Představte si, že do třídy v mateřský školce přijde pán v lesklým saku a v cylindru a prohlásí o sobě, že je kouzelník. Smekne cylindr, postaví ho na stolek, z náprsní kapsy saka vytáhne pistoli se širokou hlavní a z boční kapsičky malý bílý vajíčko, velký asi jako poslední článek palce, o kterým prohlásí, že je holubí. Pán poprosí děti o černej fix a pak jednoho chlapečka nechá na špičku vajíčka udělat černou tečku - načež řekne, že teď střelí z vajíčka do klobouku holuba, kterej bude mít na hlavě černou tečku od toho fixu. Nabije vajíčko do bambitky, namíří na pár metrů na cylindr stojící na stolku a chlapečka nechá zmáčknout spoušť.
BÁC!
Pistole vystřelí, z hlavně vyšlehne plamen a dým, pán ten oblak máváním rozežene a rukou sáhne do cylindru, odkud samozřejmě vytáhne holuba s černou tečkou - ale co to? Ta tečka není na holubově hlavě, ale na jeho pr.delce .... "No, hochu, musíš se naučit líp mířit...!!!" řekne pán na adresu chlapečka, kterýho nechal z oný bambitky vystřelit "to označkovaný vajíčko".

A včil, ogaři a děvuchy, když ten pán dětem v tý školce nabídne na prodej další bambitky a vajíčka, co myslíte - koupí si někdo takovou věc? Ty děti skoro určitě jsou schopný o takovou sadu říct rodičům - a kdyby měly svoje vlastní finance, určitě si to koupí "za svoje" - a budou střílet "holuby do klobouku" - ale když se jim to ani opakovaně nebude dařit, budou to přičítat ne podvodu "kouzelníka", kterej samozřejmě do repliky bambitky nabil vajíčko z vaty ztužený škrobem a holuba do klobouku s všitým utajeným pytlíkem sám předem samozřejmě vstrčil - ale budou to vyčítat jiným vlivům včetně svý vlastní neschopnosti se správně trefit. Učitelky z tý třídy i případní rodiče takovej trik samozřejmě znají, takže ti za kašírovanou bambitku a naškrobený vatový vajíčka peníze nevyhodí - ale těm dětem to bez důkazu o pánově podvodu nikdo nevysvětlí .... Teď už zbejvá jen dovodit, kdo je kouzelník, kdo ty děcka a kdo sice vědoucí, ale dítětem nechápanej rodič ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod svartenatt 17. 6. 2017 14:43

Tak děcka, už se vykašlete na koule kouzelníka, teda cerabally :).
svartenatt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 17. 6. 2017 19:13

Ekkar misto tech romanu by uzitecnejsi bylo:
Zkusil jsem ceraball, nedela to nic
Zkusil jsem stribrny kabel v liste, nedela to nic
Zkusil jsem 3 listy, nedela to nic
Zkusil jsem blablabla..
Jinak jsou to hezke primery, cte se to dobre ;-)
Ty mas aspon o cem psat a mas svuj nazor, ktery mas o neco opreny. Na rozdil od jinych tady..respekt..
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 6. 2017 23:47

Nezkoušel jsem ceraball, protože jsem si prohlídnul jeho konstrukci a z vlastností na něj použitejch materiálů mi bylo předem jasný, že žádný mechanický vibrace tlumit nemůže - je postavenej tak, že svou konstrukcí je maximálně soustředí do jednoho bodu a tím je skoro dokonale převede z jednoho vibrujícího předmětu na druhej. Neobsahuje totiž žádný materiály schopný vibrace tlumit nebo pohlcovat. V omezený míře dokáže tlumit malou oblast vibrací v rovině ideálně kolmý na osu celku, kde se kontakt mezi polovinama konstrukčního celku uskutečňuje přes velice tenkou "vrstvu" blíž nespecifikovaný gumy = navlečeným "O" kroužkem. Jakmile se ale vibrace i jen sebemíň svým vektorem odchylujou od ideální kolmice k ose ceraballu, dochází ke skoro ideálnímu přenosu mechanickýho kmitání mezi oběma částma právě díky přímýmu dotyku těch dvou extrémně tvrdejch součástí (koule a jejího lůžka).

Nezkoušel jsem žádný stříbro v energetickejch rozvodech po bytě, protože to pokládám za vyhozený peníze tam, kde mi stačí dostatečně průřezově dimenzovaná elektrovodná měď ("čtyřdevítka") a dostatečně velká mechanická přítlačná síla vyvozená ve svorkovnicích. Pokud lidskej sluch není schopnej od sebe rozlišit dva signály s tvarovou změnou/zkreslením menším než 1%, nemá cenu se vůbec zabejvat záměnou materiálů, který můžou do technickýho procesu vnášet rozdíl o velikosti setin procenta nebo ještě menší. Lidskej sluch není OBJEKTIVNĚ schopnej zaznamenat ani náhradu měděnýho přívodního kabelu za hnilíkovej, pokud je dodržená dostatečná průřezová plocha žíly toho hnilíku vzhledem k velikosti odebíranýho proudu a velikost přítlačný síly na kontaktních plochách. Objektivitu zjišťování vlivu dokáže dát jedině slepej test, kdy se testovaná osoba vůbec nemá ani příležitost dostat k jakýkoliv informaci o aktuálně "hrajícím materiálu" a hodnotí jen formou "lepší je A nebo B" - ve všech ostatních případech je hodnocení znehodnocený subjektivním vlivem ZNALOSTI OKOLNOSTÍ TESTU TESTOVANOU OSOBOU.

Nezkoušel jsem porovnávat 3 lišty ani 10 lišt - koupil jsem si rozbočovací multizásuvku dodávanou z Polska, proměřil jsem kontaktní odpor na jejích zásuvkách a po zjištění, že je vyhovující (v řádu běžnou metodou nezjistitelnýho přechodovýho odporu) jsem ji napojil na podle svýho úsudku dostatečně průřezově dimenzovanej kabel a dostatečně dimenzovanou síťovou vidlici pro danej odebíranej příkon. Zásuvková lišta sama má uvnitř mezi jednotlivýma kontaktama propojení učuněný tenkým mosazným plechem, kterej jsem posílil po celý dýlce a po obou stranách připájeným 1,2mm silným holým Cu vodičem, protože už na pohled ten původní tenkej plíšek nemůže vyhovět pro deklarovanej proud 16A. Odrušovací filtry s proudově kompenzovanýma tlumivkama a hvězdicově zapojenýma odrušovacíma kondenzátorama vkládám jako mezikusy jen do přívodů k zařízením, který to vysloveně potřebujou například proto, že takovej filtr ve svojí konstrukci nemají už z výroby.

Necejtím potřebu ztrácet čas nesmyslným testováním X různejch produktů stejnýho určení, pokud mám možnost se seznámit s jejich vnitřní konstrukcí a dokážu posoudit jejich případnou (ne)funkčnost pro danej účel respektive pokud mám k dispozici jejich naměřený parametry - a buď si vybrat konstrukci na první pohled co nejúčelnější, nebo si takovou věc ubastlit z dostupnejch komponentů sám, samozřejmě při dodržení všech podmínek konstrukční a uživatelský bezpečnosti a při snaze o co nejlepší účinek, mnohdy v poměru účinek/cena mnohonásobně převyšujícím kupovaný věci.

Jediný co k tomu potřebuju, je číst odbornou literaturu, to znamená datasheety a konstrukční podklady komponent poskytovaný výrobcema konstrukčních celků, ne testy a recenze psaný elektronickýma diletantama = lidma bez jakýhokoliv odbornýho přístupu k věci.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martas38 17. 6. 2017 23:51

Už to trošku začíná připomínat debatu z netopýřích fór, jestli líp hraje kabel s izolací červené či modré barvy a jak dlouho je nutno tyto kabely zahořovat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků