Síťová lišta, má smysl kupovat drahou?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MacPhenom 13. 6. 2017 20:01

Můžete mi vysvětlit v čem jsou ty pojistky lepší? Mam i nějaký graf ale jako neelektrikáři mi to nic neříká.. na druhou stranu chápu že pojistky můžou být různě kvalitní ale zas nerozumím tomu jak by to mohlo ovlivnit zvuk. :hm
Přílohy
1.jpg
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 15. 6. 2017 07:30

Mam doma "psa" :) od APC, ktery ma onu zminenou osvetlenou kolebku s vypinacem a 5 pozic na zapojeni 230V. Ma smysl ji menit za psa bez vypinace?
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod kychtax 15. 6. 2017 10:35

Záleží, jak se chce kdo matlat s kabeláží. Pokud řeší někdo nap. kabeláž, měl by možná i lištu. :kuk:
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 15. 6. 2017 11:25

Bylo zmineno, ze prave "kolibka" ve psovi muze byt slabym mistem. Ptam se Jen pro poradek, ale nemyslim si, ze by APC neco odrbalo.Pripadne muzu mit rackovou listu co se pouziva v IT, kde jsou slusnej odbery, cili by mela splnovat veskera kriteria.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 15. 6. 2017 15:13

Nebudu tady přispívat, protože jde zjevně o provokace zakladatele vlákna. :D
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svartenatt 15. 6. 2017 18:15

To není provokace, kychtax. Když mi lachim vyhrožoval u sousedů a odpověď jsem nedostal, tak to zkouším tady.
Hlavně na HN mi nikdo nedokázal na nic odpovědět.
Třeba smysl Nordost Sort Lift, propojky terminálů z Valhally, smysl 4 Ohm reproduktoru vedle 8 Ohm atd.
svartenatt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 15. 6. 2017 19:45

Tam se neodpovídá, tam se "slyší"
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svartenatt 15. 6. 2017 19:49

A to je mi prd platné. Mimochodem, platprd už tam působí ve dvou inkarnacích, PítrsPraha je z něj nadšen :).
svartenatt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 15. 6. 2017 21:22

Heh, to musím vidět. :-D
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 6. 2017 21:58

Tak já začnu zase seshora - od toho grafu "čehosi s pojistkama". Ty grafy ukazujou úbytek napětí způsobenej přechodovým odporem na vývodech normální pojistky a na vývodech "luxusního typu". Prostě tam výrobce naznačuje, o kolik je jeho výrobek "hifipýrovější" než standartní pojistka. Graf je samozřejmě zidealizovanej, skutečnost je závislá na kvalitě kovovýho povrchu kontaktních ploch a skutečný odchylky jsou v reálu mizivý. Aby vznikla nějaká nežádoucí odchylka, která by se reálně měřitelně nebo dokonce slyšitelně projevila na zvuku, musely by ty pojistky bejt doslova zarostlý vrstvou měděnky nebo podobnejch oxidů.

Kolíbkovej (někdy i prosvícenej) vypínač na "liště" alias "psovi" je opravdu často kámen úrazu, protože je stavěnej na proud často mnohem menší, než jakej je po celkovým "obsazení psa" z něj možný odebírat. Problémy můžou nastat už v běžným stavu s vyšším odběrem, kdy se takovej spínač nejdřív začne hřát a při ještě vyšším odběru se může doslova roztavit - protože i když "pes" je stavěnej na třeba 8-10 ampér, tak výrobcem nainstalovanej spínač "má skutečnou výdrž" třeba jen 1-2 ampéry.

Lišta bez vypínače tak přes menší komfort může paradoxně bejt kvalitnější - protože v sobě nemá právě to negativně ovlivňující "kurwítko".

Existujou samozřejmě jak kvalitní spínače pro vyšší zatížení, tak i řešení používající k posílení zatížitelnosti spínače relé nebo stykač. Ty s "posílením" se poznají podle charakteristickýho "cvaknutí" spínacího prvku uvnitř "psa" po překlopení samotnýho spínače.

Samozřejmostí musí bejt dostatečný dimenzování všech vedení uvnitř takovýho rozbočovače.

No a co dodat k webu HN alias "hifinádory" ? Tam opravdu chodí banda hifipýrů, kteří slyšej trávu růst a jednají jen podle svý vlastní psychologie slyšení. Když se jim to líbí, ať si poslouchají tím svým způsobem. Jen mě mrzí, pokud jejich způsob začnou vnucovat dalším lidem pod ideou "náš způsob je nejlepší" a když začnou nadávat každýmu, kdo jejich ideologii nepodporuje ... Platprdovi alias Joudovi to tam přeju - a v podstatě i jeho "působení" přeju Hifinádorům - aspoň tam hoši přijdou zas na jiný myšlenky ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kychtax 15. 6. 2017 22:06

Kdyby ses ptal s respektem, pokorou a bez prichuti posmechu, odpoved bys dostal. Kdyz se k tomu pridaji posmevacci typu Macury aspol., nediv se ze zkuseni hifisti nemaji chut reagovat. Vidim to ve soukr.zpravach, ktere dostavam i pri bezne osobni komunikaci. Nema smysl presvecovat nekoho jako jsi Ty, kdo je na zacatku cesty a nic si nevyzkousel a neslysel.. Ja byl na zacatku taky skeptik. A ted se nepokladam ani za skeptika ani za zlatousce. Ale par sestav uz jsem slysel a par veci uz mel pujcenych a to mne naucilo urcite pokore.
A to co tady pise ekkar mezitim co jsem psal ja a jak to forum nazyva, tj. Ze urazi v podstate cele forum mne utvrzuje, ze jsem rad, ze jsem odsud vypadl.. Zdar..
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 6. 2017 22:12

Ano, kychtax je jedním z těch, co za kritiku jejich "slyšení" hned začnou nadávat a označovat člověky jako Pan Macura za "posměváčky" ... Pokory v jejich vyjadřování není ani co by se za Platprdův ohryzanej nehet vešlo, protože pro nikoho z nich neplatí třeba právě požadavky na exaktnost a opakovatelnost slepejch testů - jejich základní ideou je "když je to viditelně luxusnější, tak to musí taky luxusnějc hrát".

Bohužel pak takový "hifipýři" narazej na "bastl-efekt" něčeho, jako je Venom od KabelGuru, Actidamp nebo DPA od DPA-audio případně na podobný věci spáchaný Lacem Buntou nebo Sinclairem - doslova na fakt, že pár relativně lacinejch, ale správně použitejch součástek může drtivě poválcovat "i pozlacenej prd" - a jsou v řiti jak Baťa s produkcí dřeváků ... Protože nedokážou pochopit, jak taková "jednoduchá a laciná blbost" může tak bezvadně fungovat ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod svartenatt 15. 6. 2017 22:57

Tak to je husté se navážet do pana Macury, který vám ta pocitářská tvrzení měří. Stačí si vzpomenout na stínění Valhally, kde to lachimovi proměřil a byl z toho věrohodný výsledek.
svartenatt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 15. 6. 2017 23:49

Honzo, s Pavlem Macurou se ti to dost nepovedlo :-( .
Stejne jako Ekkarovi s hifinazorama.

Chlapi, chtelo by to ubrat emoci na vsech stranach.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků