Síťová lišta, má smysl kupovat drahou?

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 6. 2017 00:04

martas38 píše:Už to trošku začíná připomínat debatu z netopýřích fór, jestli líp hraje kabel s izolací červené či modré barvy a jak dlouho je nutno tyto kabely zahořovat.
Ano, na Hifinádorech se takový debaty odehrávají asi dost často ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kychtax 19. 6. 2017 10:23

U toho ceraballu je to zřejmě jinak, než sis odvodil. Koule se za určitých okolností chová viskoelasticky.
https://www.viskoelasticita.cz/
Tady to je populárně vysvětleno majitelem značky Genesis:
http://www.whatsbestforum.com/showthrea ... #post71836

Zatímco hrot je osově namáhán ve vertikální ose - elastická deformace + kluz (zejména na zadních hrotech).
Stačí si příslušně rozložit vektory do jednotlivých os.

S tou lištou je to dobrý nápad. Ty mosazné plíšky ještě zdvojit měděným drátem. :tleskani
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svartenatt 19. 6. 2017 13:36

Ceraball má logiku, ale jak je uvedeno, jde především o reprosoustavy, které produkují vibrace. Původní téma je o zásuvkové liště, která jaksi z principu nevibruje, takže podložení cerabally je nesmysl.
svartenatt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 19. 6. 2017 13:52

Jen doplnim, že stačí místo Ceraballů pod repro levnější Soundcare Superspikes. Velice oblíbené v poměru cena/výkon co jsem si tak stačil všimnout u různých hifistů. Taky je nejspíš v budoucnu prubnu.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 20. 6. 2017 15:26

Šeďourova zásuvková lišta...

Fotografie0043.jpg



Lišta je vyrobená na zakázku z duralovýho profilu 5x5cm.Na dýlku má půl metru.Ty modrý zásuvky jsou obyčejný třípólový v průmyslovym provedení (asi 50,- za kus), ty černý zásuvky jsou dvoupólový (asi 20,- kus).Do elektriky se připojuje kabelem s Euro koncovkou.Kovový tělo lišty zabezpečuje stínění elektrickýho rozvodu.Stíněnej je i přívodní kabel k liště a kabely k přístrojům.

A teď to opravdu důležitý...nožičky.

Nepoužívám cerabály ani soundspíky, ani jiný podobný pyčovinky, jen mám zespodu nalepený obyčejný silikonový nožičky 3M.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 6. 2017 15:50

Dej sem fotku střev tý lišty - samotný stínění je dost k prdu, když máš vedení 100km od Temelína až skoro ke svýmu baráku nestíněný, daleko důležitější je mít spojení učuněný dostatečně silným průřezem vodiče a dobrý pospojování ochrannýho vodiče s co nejmenším odporem/impedancí ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 21. 6. 2017 08:16

Fotku střev sem dávat nebudu, páč na tom neni nic zajímavýho.Ale žádný tajemství se tam neukrejvá...uvnitř profilu je deska z izolačního materiálu, na ní rozvodná deska a z tý vedou ke každý zásuvce tlustý dráty.To je všechno.Kovovej profil je samozřejmě spojenej se zemněním a stínění všech kabelů taky.

A víš proč je to všechno stíněný ?...páč mám déčkovej zesilovač se spínaným zdrojem a nechci, aby svojí přívodní šňůrou zpětně vyzařoval do ostatních kabelů.A těch spínanejch zdrojů mám v rozvodu víc.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 6. 2017 12:34

No já právě myslel, že ukážeš ty tlustý dráty, JAK SPRÁVNĚ MAJÍ VYPADAT, protože zrovna u tebe bych předpokládal že si ty tlustý dráty nenecháš ujít předvést - protože znáš potřebnou problematiku z práce.
Ale to vyzařování "déčka" respektive jeho spínanýho zdroje přes přívodní šňůru - to je dost diskutabilní, tam by to případně vznikající impulsní rušení měl primárně "požrat" kryt kolem spínanejch částí a dořešit napájecí filtr osazenej přímo v tom spotřebiči doslova těsně před jeho napájecím vstupem - nějaká stíněná rozbočka, pokud jsou v ní ty přívody galvanicky pospojovaný, to samotná bez napájecího filtru nezachrání.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 21. 6. 2017 13:55

Já bych ti ty dráty ukázal, ale nemám je vyfocený.Fakt mi na nich nepřišlo nic zajímavýho.Normálně chumel hnědejch, modrejch a zelenožlutejch drátů.Teda...vlastně on to žádnej chumel doopravdy není...je to moc hezky uspořádaný.

A k tomu vyzařování ze spínanýho zdroje...v profesionální praxi se právě k takovejm zdrojům používaj stíněný přívody, právě pro to, aby se zamezilo případnýmu vyzařování do jinejch vodičů.Každej kus drátu může fungovat jako anténa a spousta elektronickejch obvodů je na vysokofrekvenční rušení citlivejch.
Zvlášť v audiu.
Takže pokud pro potlačení případnýho vyzařování můžu udělat takový minimum, jako je použití stíněnejch silovejch vodičů, tak to udělám.
Ty kabely si vyrábím sám, takže mě to stojí jen pár desítek korun za metr.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kychtax 23. 6. 2017 09:18

Moc hezka lista Sedoure.
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků