Externi zvukova karta ke sluchatkum AudioTechnica

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod phenoo 2. 6. 2017 17:14

Zdravim,

pred par mesici jsem si zakoupil sluchatka Audio-Technica ATH-M40x, se kterymi jsem velmi spokojen. Uz pri nakupu jsem uvazoval o externi zvukovce, nyni se k tomu vracim.

Posloucham na PC, kde je integravana zvukova karta Realtek ALC888. Posloucham z 95% Spotify Premium s nejvyssim nastavenim kvality (a posloucham dost klasickou hudbu + filmove orchestry a filharmonii).

Moje otazka zni, ma smysl pro tyto sluchatka a kvalitu hudby porizovat lepsi zvukovou kartu, bude rozdil znatelny? V pripade, ze ano, kolik si cca pripravit (stovky, tisice???)


Dekuji za jakykoliv komentar
phenoo
Junior

Odeslat příspěvekod satanas1 2. 6. 2017 21:48

Zmysel to nemá, ja nedám do toho ani stovky ani tisíce. Mám Yamaha HPH-MT220 a integrovanú zvukovku Realtek® ALC892, ktorá ich utiahne vďaka ich nízkej impedancii. Spokojnosť.
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod JoxY 20. 6. 2017 08:12

K danym sluchadlam a nahravkam urcite nejaky dedikovany DAC + Amp pomoze. Nieco na cenovej urovni Fiio E10K by urobilo pocutelny rozdiel. ALC 888/892 su otrasne zvukovky a je jedno, aku maju sluchadla impedanciu...Dana zvukovka silne komprimuje dynamicky rozsah, priestor a robi namiesto separacie nastrojov jedno velke zvukove blato.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 6. 2017 13:54

phenoo: Riesil som to tu asi pred 10 mesiacmi. Tiez som mal/mam integrovany Realtec a dnes by som sa k intergovanej karte nevratil. Kup si Fiio E10K II, to mam aj ja a rozdiel je poznatelny aj pri Spotify Premium. Je viac DAC, ktore su pouzitelne, skus pohladat.... ja som porovnaval DragonFly Black a Fiio a nechal som si Fiio.
Impedancia o kvalite prevodniku vela nehovori.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků