zvuk z PC

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jasper12 28. 2. 2017 04:49

L.U.K. píše:Některý programy maj vlastní nastavení výchozího zařízení a tím pádem ignorují nastavení ve Windows. Já mám třeba nastavenej VLC player tak, že mi posílá zvuk po HDMI skrz grafickou kartu, Foobar používá jako výchozí zařízení jednu zvukovou kartu a ve windows mám nastavenou jako výchozí druhou zvukovou kartu.
Takže i samotný programy ti můžou ovlivnit odkud leze zvuk a na nastavení ve windows se ten program v takovém případě neohlíží a ty můžeš ve win přepínat vychozí zvuková zařízení nebo přehazovat kabely jak chceš, ale ten zvuk z toho danýho programu poleze pořád jen z toho jednoho zařízení dokud nezměníš nastavení samotnýho programu.
Nevím jestli tohle bude ten případ, ale myslím že není od věci to zmínit.

Díky za tip. Odzkoušeno. Tento případ to není.
Jasper12
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 2. 2017 07:05

Zkoušel jsi koukat do toho driveru od gk? Nevidíš control panel se to jmenuje myslím. Není tam nějaký nastavení zvuku? Když tak ho zkus aktualizovat jestli není nějaká novější verze přímo ze stránek nvidie. HDMI prostě posílá i zvuk a počítám že je potřeba to někde vypnout, nebo zkus použít DVI kabel jestli máš na monitoru a jestli pak zvuk půjde tak je to jasný.

-- 28. 2. 2017 07:19 --

Nebo ještě vlez do BIOSu jestli tam máš povoleny on board audio, instalace nvidia gk ti to možná vypnula. Případně hod nějaky screenshoty toho control panelu nebo nastavení zvuku, tam jsou neaktivní položky skrytý občas a je potřeba je zobrazit a pak povolit. Případně google jestli umíš anglicky, je to celkem beznej problém. Nebo reinstall driveru od toho realtek audia. Drivery nvidia to občas nabouraj a pak to nejde.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 2. 2017 07:43

Jo tuhle zkušenost jsem už udělal minimálně 1x taky - bylo potřeba znovu přeinstalovat Realtek po instalaci nVidie balíku, protože po něm nešel zvuk pro jistotu vůbec (ale to nebyl moňas napojenej HDMI, ale přesně jak píše vencaxxx pomocí DVI, takže se mohlo klidně jednat o úplně identickej problém). Prkno to bylo tuším MSI nebo Gigabyte, už si přesně nevzpomenu - ale grafárna byl dvouvětrákovej typ od nVidie s výstupem HDMI + 2xDVI, protože si to pamatuju podle toho, že na testovací monitor jsem musel shánět DVI/VGA redukci ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jasper12 28. 2. 2017 08:01

Bohužel monitor nemá DVI, pouze HDMI. V BIOSu je 'enabled' to jsem kontroloval. Screen z toho sw od Nv sem hodím cca kolem šesté. Nejsem u pc. Ovladače od Realtek jsem re-install, několikrát.
Jasper12
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 2. 2017 08:13

Chtělo by to zkusit bez toho HDMI kabelu, jestli zvuk půjde tak je na vině GK. Pokud ne tak je problém jinde.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jasper12 28. 2. 2017 09:02

Zkoušel jsem to tak, že jsem odpojil HDMI z gk, připojil repro do MB zapl pc a jestli se aspoň ozve zvuk při nabehnuti Windows, bohužel ani tak se nestalo nic.
Jasper12
Junior

Odeslat příspěvekod Jasper12 28. 2. 2017 17:31

vencaxxx píše:Chtělo by to zkusit bez toho HDMI kabelu, jestli zvuk půjde tak je na vině GK. Pokud ne tak je problém jinde.

ZDe přikládám screen z Nvidia SW.
Přílohy
Bez názvu.jpg
Jasper12
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 2. 2017 17:43

No a když to rozkliknes? Vždyť to tam píše vypnutí zvuku na konektorech.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jasper12 28. 2. 2017 18:09

Když to vypnu tak se zvuk vypne,výchozí zařízení se přepne na Realtek,ale zvuk nevychází
Přílohy
fg.jpg
Jasper12
Junior

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 2. 2017 19:11

Zkus to nechat vypnutý a restartovat, při tom zkontrolovat BIOS, pak reinstall driveru realtek a zkusit znova. U ty nvidie už to nezapinej a pak uvidis... Jinak už fakt nevím, zkus google, ale většinou se to vyřeší systémem pokus-omyl.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jasper12 28. 2. 2017 21:36

Pořád nic :-( Mi to přijde jak kdybych měl něco ztišeného na zvukovce...Ale už jsem to proklikal,přeinstaloval xxx a stále na to nemůžu přijít.
Poslední šance re-install win,jinak fakt už nvm..
Jasper12
Junior

Odeslat příspěvekod svartenatt 28. 2. 2017 21:54

Jen mě napadly dvě věci. Vymazat ovladače gk pomocí DDU a nainstalovat pouze ovladač grafiky. Pokud zvuk půjde, tak zkusit starší ovladač.
Druhá je možnost závady jacku desky, takže nastavit v ovladači Realtek výstup na multikanál a zkusit repro v jiném konektoru.
svartenatt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jasper12 28. 2. 2017 22:39

Co je DDU za program?
Jasper12
Junior

Odeslat příspěvekod svartenatt 28. 2. 2017 23:07

Display Driver Uninstaller http://www.wagnardsoft.com/forums/viewt ... ?f=5&t=765
Odstraňuje ovladač ze systému včetně registrů.
svartenatt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jasper12 1. 3. 2017 11:39

Tak jsem to vyzkoušel,unistall driver přes DDU+install základní z přiloženého CD -->nic.
Potom jsem nastavil multikanál,vyzkoušel -->nic.
Tak už jen chyba ve win...
Jasper12
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků