Stavba Actidamp mkII

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petulda 11. 4. 2017 20:17

Smarjaaa, neber jmeno Bozi do huby nadarmo... :-D :-) .
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 4. 2017 20:40

Klid. Má těžce namazaný schody a je si toho vědomej. Minulej tejden už byl tak na prášky, že požádal o zrušení účtu na Bastlírně, v čemž mu vyhověno NEBYLO - aby bylo pro budoucno zachováno všecko to množství blábolů, který tam cca od února nasoplil. Schytal tam takovejch "facek" (a jestli zas vystrčí palici zpod toho placáku, pod kterým přebejvá, tak jich schytá 10x tolik), že vzal sám do zaječích a teď planě pyčuje ze svýho Výru a hází špínu na všecky, co se na těch facanech podíleli - mne nevyjímaje ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petulda 11. 4. 2017 22:17

To je dobře.
Blbý je, že na pitomce neplatí logická argumentace. Protože logická argumentace je korektní - má pravidla, noblesu a strukturu. To všechno blbost postrádá, libuje si v nekorektnosti. Na druhou stranu tím o sobě jednoznačně prozradí, že tahá za slabší konec a její "snaha" je tak plat prdná, jak vidno v mnohých vláknech i tady...

Omlouvám se za OT.

:-)
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod misakq 12. 4. 2017 12:21

Tak mám zase problém :hm Když zapojím actidamp na diametral, je zvuk perfektně čistý... Ale když ho připojím na trafo z gramofonu, leze z něj hrozný brum 50Hz. Vypadá to jako kdyby zdroj actidampu blbě filtroval, nebo já už fakt nevím :-(
Ale zatím to zkouším v bojových podmínkách na aktivních repro genius s line in...

-- 12. 4. 2017 14:21 --

Vůbec nechápu co to dělá, když připojím osciloskop na napájecí hladiny za filtrací je hladká jako dětská *****, ale když připojím jenom jeden pól měřící sondy kamkoliv na desku, vidím 50Hz o dost vysokém napětí. Nemá mít osciliskop vstupy galvanicky oddělené náhodou?
A ještě když jsem se připojoval sondou na C21, výstup zrdroje, zajiskřilo se a zakouřilo z něčeho na desce už při pokusu připojit jednu stranu sondy...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 12. 4. 2017 13:51

No dobře, dejme tomu že nemůžu měřit něco proti druhému pólu co je ve vzduchu, to jsou kraviny...
ale teda když měřím napájecí hladiny proti středu trafa osciloskopem je vše v pořádku, hladké. Ale na výstupu signálu mám toto:
https://drive.google.com/open?id=0ByiEh ... lh1TUQzY3M
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 4. 2017 19:01

NÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ ..........!!!!!!!!!!
Ten vošklivoškopek to dorazil ... On musí mít z důvodu bezpečnosti spojenou kostru a tím i stínění vstupu s vodičem PE/N v zásuvce a pokud to neměříš na oddělovacím trafem, tak to všecko přes tu zem vyčudíš ...!!!!!! To něvíš, jak se zapojuje oscilo v labáku? Že se na to používá "Místní izolovaná soustava", kdy se od zbytku instalace to měření na stole oddělí oddělovacím trafem????
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 12. 4. 2017 19:20

Ale - ten osciloskop má galvanicky oddělené vstupy - a ne- nevim. Nikdo mi to nikdá neřekl. Každej si totiž pořád myslí, že je všechno samozřejmý.
Nic méně, nic se neodčoudilo, zes normálně funguje, hraje, (když přestane brumat, možná ho jednou i připojim k svýmu zesu a pak se uvidí, jestli neni něco shnilé) ale bez toho lab. zdroje je absolutně nepoužitelné.

-- 12. 4. 2017 20:33 --

Nebo co já vim, já už nic netvrdim... bylo mi to řečeno, snad ne, že jako jen mezi sebou...
Je to myslim tenhle.
https://www.distrelec.cz/cs/osciloskopy ... oCPz_w_wcB
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 4. 2017 21:23

Oscilo musí mít kostru spojenou s PEN v zásuvce - na to je elektrotechnická norma. A bohužel musí mít k tý kostře připojený i stínění vstupů. Dřív se to řešilo i tak, že se v přívodní šňůře ucvaknul žlutozelenej drát, ale to je řešení vysloveně NA PRASÁKA ....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 12. 4. 2017 21:37

no dobře...
ale co nějaká rada ohledně toho brumu? Ten tam je a byl a osciloskop s nim nemá co dělat...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 4. 2017 21:46

Ten gramec má určitě nějakou vazbu na síť - neboli vznikla ti tam ZEMNÍ SMYČKA se vším všudy - dej si to do hledání, je toho tady o ní hodně a jinde taky - najde ti to i odkazy. Vypadá to, že budeš muset použít extra tráfko pro Actidamp ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 13. 4. 2017 09:06

tak jsem použil trafo 18V (se zatížením actidampem má 22V AC, na operácích tak je 24V > +-12V, není to málo? Rozhodně je po brumu. Ale je to škoda, že to nejde přes ten gramec... jak to ten Volta dělá? Leda zase vést signálové země zvlášť, od raménka přímo stíněným kebelem 2x pár na preamp a stínění připojit na šasi gramce... ?
Mno... jinak to trafo nemá střed, ale zatím to alespon hraje a zdá se že suprově. Ale doma teprve uslyším jak moc :-) Tak snad se nějaká součástka tím malým zakouřením neodporoučela někam mimo prac. rovinu.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 13. 4. 2017 13:27

Ufuf.. tak výsledek je na světě.... za chvíli to vyrazím konečně připojit domů...
Takhle to nakonec vypadá:
https://drive.google.com/open?id=0ByiEh ... VFJNUdVTjA
Nakonec jsem teda primár trafa připojil alespoň přes vypínač na gramci, takže se mi zapne a vypne s gramofonem a nemusím požít 2 zásuvky...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 13. 4. 2017 17:02

Tak Actidamp MkII je na svém místě o<:)
DSC_6766s.jpg

A ano, zvuk rozhodně poskočil kupředu, ale testování sotva začalo...
Ještě si taky musim pohrát s tou vstupní kapacitou. Momentálně nastaveno 220pF (doporučeno je 150 - 300)...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 4. 2017 01:12

Já se furt nemůžu zbavit pocitu, že s tím připojováním k trafu gramce sis tam vyráběl kraťas. Kolik vývodů má to gramcový tráfko a kolik je tam v hlavním usměrňovači diod?
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 14. 4. 2017 10:43

To tráfko má vývody 3. Střed a +-... a diody 2.
Viz schéma:
https://drive.google.com/open?id=0ByiEh ... HYydW01bkk
Já měl normálně střed na GND preampu a +- na kraje že... střed trafa je v gramci spojenej se stíněním signálu přenosky (signálovou zemí) stejně tak jako jsem to udělal u preampu. Tam jsem teda připojil signálový země ke společné zemi (středu trafa).
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků