Mono zvuk do obou sluchátek

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 18. 12. 2016 12:14

Potřeboval bych poradit jak nejjednodušeji a nejlevněji dostat do obou sluchátek mono zvuk. Resp. smíchat oba kanály a poslat do obou sluchátek to samé. Ideální by bylo řešení nezávislé na použitém přehrávači a SW, tzn. nějaké HW řešení. Jde mi o to že můj bratr na jedno ucho neslyší a momentálně poslouchá muziku na jedno sluchátko, což není zdaleka ideální. Koukal jsem na ebay a prodávaj se nějaký mono nástavce na 3,5 jack, což by bylo ideální, ale může to fungovat?
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 18. 12. 2016 13:47

na jedno ucho nepocuje vobec?
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 18. 12. 2016 13:54

No myslim ze ne. Proto si i nasazuje jenom jedno sluchatko
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 12. 2016 14:39

Jedno provizorní řešení je v místě banánku Jack na kabelu sluchátek odpojit od Jacku společnej přívod. Obě mušle tak budou pracovat "proti sobě" a půjde z nich jen monofonní signál. Problém je, že se tak přetěžujou výstupní zesilovače toho přehrávače (část jejich výkonu se navzájem vyzkratuje), takže to lze doporučit jen v nouzi a krátkodobě.
Lepší a elektrikářsky "víc košer" řešení spočívá ve sloučení signálů pro levej a pravej signál do jednoho bodu ještě před sluchátkovým zesilovačem pomocí dvou odporů s hodnotou cca 10 000ohmů a spojení toho společnýho bodu natvrdo na oba dva vstupy sluchátkovýho zesilovače. Stínění se spojí natvrdo, těm to neuškodí. Obě dvě sluchátka tak dostanou přímej součet signálu a nic se nikde nepřetíží. Uvedenou úpravu jde realizovat i pomocí upravený rozbočovací zásuvky nebo malý krabičky, na kterou se namontujou potřebný konektory a dovnitř který se schovají ty dva odpory i propojky.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vencaxxx 18. 12. 2016 14:55

Díky za odbornou odpověď, ale upřímně nevím jestli jsem to správně pochopil. Pokud by musela úprava proběhnout před zesilovačem, nebude to asi ideální řešení, protože většinou poslouchá z mobilu nebo z notebooku a žádný headamp ani nic takového nemá. Ideálně bych potřeboval něco "před sluchátka" co smíchá oba kanály. Neexistuje nějaké hotové řešení? Něco málo bych zbastlit uměl, ale na to bych potřeboval detailnější popis co a jak.

-- 18. 12. 2016 16:29 --

Myslel jsem něco jako tohle, může to být to co hledám?
http://www.scansound.com/1bud-stereo-to ... erter.html
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 12. 2016 15:33

Ne, hotový to obvykle koupit nejde - a kvůli tomu, aby se tím co nejmíň zatěžoval právě ten výstup před headampem, musí se to udělat tam. Všude jinde to "zmonění" signálu bude znamenat přetěžování zdroje signálu. Headampy to samozřejmě nemají, protože to obvykle nikdo nepožaduje - je to něco podobnýho, jako naslouchátko pro neslyšícího = individuální úprava, běžně nedostupná. Na posledním obrázku v odkazu je to co jsem popsal naznačený jako "Mixing circuit" - ale aby to fungovalo, musí se to dát tam, kde prochází menší výkon = před zesilovač, ne před sluchátka. Jestli tam je tvrdej zkrat, není to k ničemu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vencaxxx 18. 12. 2016 16:16

Takže ten popis na tý stránce "lže"? Protože píšou že to neni zkratovaný, ale nějakej jejich systém/obvod kterej používaj i u "jednosluchátek" a vysloveně píšou že to jde připojit k mobilu, tabletu...

Jestli jsem teda dobře pochopil tak ideální řešení by bylo tedy na lineout připojit ten bastl co jsi popsal a pak teprve zesilovač a sluchátka...což je nereálný vzhledem k ceně o by to stálo a použitelný asi jenom na domácí poslech.
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 12. 2016 18:12

Já nevím, co oni mají v tom zapojení jako ten ""MIXING CIRCUIT" (doslova "míchací/směšovací obvod"). Na schématickým obrázku to nakreslený není a rentgenový voči na fotky nemám. Jestli tam jsou aspoň 2 odpory, je to OK. Jde to zjistit měřením, ale to musíš mít tu spojku fyzicky v ruce, tvrdit něco jako "betálné faktum" když to vidíš jen jako obrázek zvenku a nekonkrétní malůvku na interfernetu je dost záludný. Já jsem se s takovou továrně udělanou spojkou v životě nesetkal - jo, viděl jsem jako slučovací spojku používat monofonní rozdvojku bez odporů, ale to je právě to co by se dělat trvale nemělo = napsal jsem to vejš i s důvodem proč ne.

Ale jestli tam jsou aspoň ty 2 odpory, tak to je funkčně identický jako "ten bastl" a stačí to jen zastrčit do příslušnejch konektorů mezi přehrávač/telefon a headamp - mělo by to tu žádanou funkci plnit.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vencaxxx 18. 12. 2016 18:35

Jo to já jsem pochopil, ale narážim na to že tam vysloveně píšou o zapojení přehrávač - ten jejich kabel - sluchátka. žádnej headamp. Je možný že to tak bude fungovat? Jde mi o to jestli to stojí za vyzkoušení nebo hrozí poškození telefonu/sluchátek. Chápu že když do toho neni vidět tak je těžko soudit, ale teoreticky, je šance že to bude fungovat?
RIHA NANO S PLUS, BVAudio PA300 SSE, Singxer SDA-2
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 12. 2016 20:19

Jo, nějaká šance je. Ale na tutáč bych ti to byl schopnej říct jedině tehdy, kdybych na to moh "vlítnout" s měřákem ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků