Tesla nc 430

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marekpopcak 3. 12. 2016 11:44

Je tu někdo kdo se rozumí gramofonu tesla nc 430?potřebuji info ohledně talíře otočného.
Děkuji
Marekpopcak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2016 11:46

A copak by tě zajímalo?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marekpopcak 3. 12. 2016 13:20

Že dne na den se přestal točit lehce talíř gramofonu.motorek funguje.ta osička na kterou se pokládá talíř se netoči.
Přílohy
IMG_20161203_133901.jpg
Marekpopcak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2016 14:49

Hledáš na špatným místě = lezeš pod auto, když závada je seshora těsně pod kapotou.
Postav ten gramec zpátky na nožičky, odklop nebo úplně sundej plexisklovej dekl a tahem rovně směrem nahoru sundej z hřídele ten hlavní kovovej talíř i s gumovou podložkou = "slipmatem". Hřídelka musí zůstat ve spodním dílu šasi. Závadu bys pak měl uvidět pouhým okem ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marekpopcak 3. 12. 2016 15:28

Tak jsem tu osicku nastřikal wd a po hodke se uvolnila a už se otáčí vše.Napojim na zesilovač a uvidime:-)
Marekpopcak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2016 16:00

A ten talíř jsi sundal?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marekpopcak 3. 12. 2016 16:41

Sundal jsem tu gumovou podložku,kovový talíř a bakelitovy talíř.Osička povolila cca po hodině.


No chtělo by to nastavit komplet.Ramínko půjde jen do určité polohy a pak přeskakují tu samou píseň.
Marekpopcak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2016 19:22

Chceš na to servisák? Dej mi do SZ svoji mailovku, pošlu ti sken továrního manuálu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marekpopcak 3. 12. 2016 19:32

EKKAR píše:Chceš na to servisák? Dej mi do SZ svoji mailovku, pošlu ti sken továrního manuálu.


marek-popcak@seznam.cz
Nevím co je setrvak u gramofonu:-) u auta vím co to je :-)
Marekpopcak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 3. 12. 2016 19:40

S E R V I S Á K = service manual pro danej výrobek.

Setrvák (samostatnej) mají extra hi-tech gramce v ceně 10 000€uro a víc....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marekpopcak 4. 12. 2016 14:56

EKKAR píše:S E R V I S Á K = service manual pro danej výrobek.

Setrvák (samostatnej) mají extra hi-tech gramce v ceně 10 000€uro a víc....


Psal jsem ti email :-)
Marekpopcak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 12. 2016 18:02

Jo, vypadá to, že tu kuličku někdo vyklepnul při demontáži talíře před tebou. Patří tam kulička o průměru 5 nebo 5,5mm, pokud možno samozřejmě kalená ložisková - ten její průměr není zas až tolik kritickej, hlavně musí volně spadnout na dno tý šachty v ložisku. Přesnou vejšku hřídele nastavíš tvrdou podložkou pod tou kuličkou. Tím se ten odštípnutej spodek SUBTALÍŘE (tak se tomu plastovýmu kolu správně říká) dostane nad úroveň hrany ložiska ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dajakon 1 22. 11. 2017 19:57

pěkný večer z jakého materialu je hlavní ložisko na gramofonu NC 430?

-- 22. 11. 2017 21:32 --

Jo a malý dotaz mohu přípojit NC 430 rovnou na zesilovač kdy vstup pro gramec by byl označen AUX? Děkuju
Dajakon 1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 11. 2017 21:47

Ložisko je bronzový = měď, cín + ještě nějaká legura.
Ke vstupu AUX nelze NC430 bez přenoskovýho předzesilovače zapojit, signál z magnetodynamický přenosky je moc slabej a navíc amplitudovo-kmitočtově záměrně zkreslenej kvůli vlastnostem mechanickýho záznamovýho média. Musí se zesílit přibližně 100x v napěťový úrovni a navíc se musí obráceně zkreslit kmitočtovou korekcí, který se říká "RIAA korekce" podle organizace, která ji poprvé přivedla na svět, prosadila v produkci a doslova uzákonila jako normu pro nahrávání a přehrávání gramodesek.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod peterko11 25. 1. 2019 07:42

Ahojte,potrebujem poradit.Mam gramofon NC430,ktory som trochu zrestauroval.Pretoze mu chybala prenoska,kupil som novu OrtofonOMB 5E.Po zapojeni presne podla farieb mi hra len 1 kanal aj to trochu skreslene.Je mozne ze by farby nesedeli na tuto prenosku
peterko11
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků