NC 450 - šmajdá talíř a nezvedá raménko

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod misakq 28. 12. 2016 12:36

Nene, je to pohled z boku...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 12. 2016 12:39

I tak, takhle dobrej hrot nevypadá.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 28. 12. 2016 12:45

Sákra... novej asi sehnat nepůjde a nová přenoska stejné kvality bude stát raneček... A vyhodit ji nebude lehký když tak pěkně hraje...
Ale zase si ni nechat kazit desky... to nechceš no.. Hmm... to je den :-D
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 12. 1. 2017 15:12

Tak jsem teda zase utrácel a koupil 2M red a nový drátky s fastonama...
Jsem zvědavej, jak si bude stát oproti té LENCO. Až se dostanu domů, hened to roztočím :-)
https://drive.google.com/open?id=0ByiEh ... kJiVUtJQUk
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 13. 1. 2017 12:59

No tak zatím jsem z 2M RED docela zklamán. Zkusil jsem včera pár desek (přítlak nastaven orientačně dle návodu gramofonu na 1,5g) a co mohu říct, tak má pevnější a objemnější bas než LENCO, ale zase vnímám úbytek detailů a výšek. Vím, že mám ted promáčklej výškáč :-)
Ale nějako jsem si zvykal a u poslední desky - Dire Straits 1. album od PHILIPSE se mi začínalo zdát, že to hraje možná i líp... tak jsem chtěl pokračovat s poslechem a v tu ránu mi křápla žárovička co osvětluje fotoodpor - takže gramofon mi pořád vypíná :-D
Ještě jsem neměl čas to rozdělat a tak nevim.. doufám že to ta žárovka normálně k sehnání - nevíte někdo co je tam za typ?
Jo a při seřizování přítlaku jsem zjistil, že když je raménko v rovnováze, (závažíčko antisketingu je vyhozené) tak jakoby padá směrem ke středu. Se závažíčkem pochopitelně od středu talíře. Ale bez závaží by nemělo utíkat nikam, ne? Tak to by chtělo ustavit vodováhou... ?
A pak tedy kdo ví, třeba to hraje nic moc právě kuli špatné vodorovnosti. Že by na to byl Ortofon víc citlivý...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 1. 2017 15:01

Ortofon udává pro 2M Red doporučený přítlak 1,8g (Rozsah přítlačné síly: 1,6g-2,0g) tím bych začal. A gramofon rozhodně zkontroluj vodováhou, to je základ.
anonymni

Odeslat příspěvekod platprd 13. 1. 2017 15:43

misakq píše:No tak zatím jsem z 2M RED docela zklamán. Zkusil jsem včera pár desek (přítlak nastaven orientačně dle návodu gramofonu na 1,5g) a co mohu říct, tak má pevnější a objemnější bas než LENCO, ale zase vnímám úbytek detailů a výšek. Vím, že mám ted promáčklej výškáč :-)
Ale nějako jsem si zvykal a u poslední desky - Dire Straits 1. album od PHILIPSE se mi začínalo zdát, že to hraje možná i líp... .

Tomu se říká akustika, ve chvíli, kdy přidáš basy, tak se zastřou středy a výšky a stejně tak naopak, si to můžeš vyzkoušet na korekcích.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 14. 1. 2017 13:03

Vodováhou nastaveno. Přítlakem to není. Jednak malý přítlak se projevuje s píše problémy s přenesením basu s pak jsem ted zkoušel 1,5- 2g a zvuk se téměř nemění.

Akustika? Platprde... už jsem si tady doma otestoval spoustu věcí a věř mi že to co slyším není akustika.
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 1. 2017 13:38

Nepochopil jsi, jak to s tou akustikou platprd myslel. Když si na korekcích přidáš basy, subjektivně ubydou výšky. A naopak když přidáš výšky, budeš mít pocit že ubylo basů.
Takže pokud píšeš, že: 2M Red "má pevnější a objemnější bas než LENCO, ale zase vnímám úbytek detailů a výšek", tak ve skutečnosti ten úbytek výšek a detailů může být jen subjektivní a třeba jich tam bude stejné množství, ale protože 2M Red trochu víc basuje, tvoje ucho bude mít pocit, že jich ubylo. Tohle měl platprd na mysli.

Jinak ten přítlak bych nechal tak jak doporučuje výrobce, tedy 1,8g
anonymni

Odeslat příspěvekod misakq 14. 1. 2017 16:47

to že to blbě napsal ještě neznamená, že jsem to nepochopil. Odpověď je stejná i kdyby si nepletl vnímání s akustikou. Navíc a což asi to nejhorší je ztráta detailů. Škoda že nemám druhej headshell, to by se to mnohem lépe porovnávalo. Vůbec se mi tam nechce vracet to LENCO abych se přesvědčil že je lepší.
A kdo ví, třeba mám jen smůlu a prodali mi nějakej zmetek.

-- 14. 1. 2017 18:19 --

Hů hů.. nechci přebíhat události, ale asi jsem na to přišel :-)
Už to hraje mnohem lépe- vyndal jsem a zandal hrot.. nebyl asi zcela domáčklej ...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 1. 2017 17:22

To že každá přenoska hraje trochu jinak je fakt ne vada :mrgreen: a taky nevím jestli bych srovnával dvě přenosky z nichž jedna má asi ulomenej hrot.

Edit: Aha tys mezitím příspěvek upravil. Ach jo, ty si technik, nedomáčknout hrot :oboze :-D
anonymni

Odeslat příspěvekod misakq 14. 1. 2017 17:33

Jinak? Jako když jedna hraje dobře a druhá na ho*** tak to asi neni v pořádku, zvláště když ta horší je ta nová asi ve stejný třídě. A ten hrot no... to je taková záhada. On je jakoby na pohled celej, spíš tam je nějakej camfour navíc. nebýt zvětšní 100x tak bych si toho ani nevšiml. Rozhodně hraje výborně i tak :-D

Tak nebylo to skoro vidět..nepatrná spárka které jsem si všiml jen díky tomu, že jsem to zkoumal dost pečlivě, když to nehrálo ... prostě jsem ho vyndal a zandal no :-D To mě u nové přenosky nějako nenapadlo, preventivně s tím hýbat.. no to je fuk. Hlavně že to hraje už jako dřív :-)

-- 14. 1. 2017 18:35 --

Jo a kdyby někdo nevěděl a zajímalo by ho to... Žárovka na koncové vypínání je tam tato:
https://www.gme.cz/telefonni-zarovka-ct ... 50ma-t6-8f
Ale zatim to nouzově funguje tak, že svítím zezadu do gramce prázdnou objímkou po té žárovce čelovkou z penny :-D
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 1. 2017 17:45

Ale tys nepsal že hraje na ho***, ale že 2M Red má pevnější a objemnější bas než Lenco, ale že vnímáš úbytek detailů a výšek. Nepsal jsi že to jenom duní a nehraje vejšky nebo tak něco. Jsou to různý přenosky, přijde mi normální že nebudou hrát úplně stejně a tak jsem to pochopil z toho cos psal. Když jsem vyměnil OM 5E za 2M Blue taky jsem zaznamenal změnu na basech, středech i vejškách i jinou úrověň detailů, ale nepovažoval jsem to za vadu :-D
Jinak jak to hraje teď?
anonymni

Odeslat příspěvekod misakq 14. 1. 2017 19:20

No tak když to ztratí výšky a detail tak to je dost a hov... ty basy se zlepšili nepatrně a tam to možná bylo i ono subjektivní zlepšení díky tomu, že ubyly výšky...
Hraje to dobře, dneska už moc nebyl čas. Zítra to lépe otestuju.
Zatím bych řekl, že to hraje srovnatelně s tou původní - což znamená dobře :-)
Ale CA DAC MAGIC zní lépe pořád :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 1. 2017 20:05

Úbytek není ztráta :-D úbytek nemusí hned znamenat že je to na prd.

Porovnávat digitální a analogovej řetězec jde dost těžko, už jen kvůli rozdílným nahrávkám.
Navíc pokud se nepletu nemáš hotovej ten Actidamp cos chtěl stavět, ne? S ním by to taky mělo být jiný kafe než s integrovaným předzesilovačem.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků