NC 450 - šmajdá talíř a nezvedá raménko

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod platprd 28. 10. 2016 13:37

Tak já ti například psal, že tannoy řady Mercury nemá pro seriozní poslech smysl ani zapojovat a ty sis stejně mlel svoje :lol:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 28. 10. 2016 14:20

Protože ty seš kašpar kterej je nikdy neslyšel a na Tvé rady rozhodně nedávám ani zlámanou grešli :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 21. 11. 2016 07:45

Tak jsem se sem nedostal dřív... Nějako nebyla síla. To Lenco hraje oproti Tesle minimálně o třídu víš! Nejednou radost poslouchat... výsledek řekl bych lepší než NC 420 s OMB.. ale ten už nemám pro přímé srovnání.
Pak jsem byl také v Litovli u pana Zatloukala a dá se u něj koupit nový sub talíř s ložiskem za 500 a nový talíř se strobo obrazcem za 1000. Ale zatím vše funguje, tak budu radši šetřit a časem se to vyladí...
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 11. 2016 12:55

Počkej - myslíš Teslu NC420 s přenoskou LENCO, nebo celej gramec LENCO?
Nějak se v tom ztrácím ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 21. 11. 2016 14:56

Měl jsem NC 420 s Ortofonem OMB s kopií hrotu E5. To jsem prodal a koupil NC 450 s 2 přenoskama a to ta LENCO jak jsem sem fotil a Teslu 2102. Takže teď tím myslím, že NC 450 s tou přenoskou LENCO hraje asi lépe než NC 420 s tím ortofonem :-) S teslou tomu chyběly detaily. Ortofon měl zase slabší bas pocitově než to LENCO. Při čemž LENCO nemá méně detailů. Ale je tam tedy i nějaký vliv vlastního gramofonu.

Ale říkám, nemám je vedle sebe pro přímé srovnání...

No nevim, snad už je to trochu pochopitelnější :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 11. 2016 16:45

OK - k tomu řeknu jen, že srovnáváš neporovnatelný - ta tvoje LENCO je srovnatelná tak s Ortofonem 2M RED, rozhodně ne s OMB-5(E) nebo OMB-10 čili se základní řadou. I kdybys ji nacpal do NC-420, slyšel bys výraznej pokrok ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 21. 11. 2016 19:29

Aha, no já jsem právě vůbec nevěděl co je ta LENCO zač... jako do jaké třídy ji tak řadit.... takže to jsi mě udělal docela radost :-)
Zvukově se mi líbí hodně, tak teď už vím, že právem :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 11. 2016 20:44

No a počkej, až tě to opravdu chytne a začneš se pídit po lepším preampu, třeba po pravým Dudkově Actidampu (nejjednodušší Mk.II je v dnešních cenách součástek doma postavitelnej za 1200-1500 kaček bez zdroje, vyšší typy jsou samozřejmě dražší, prodražujou je špekulanti, co skoupili dostupný zásoby vstupních nízkošumovejch j-FETů TOSHIBA 2SK140 nebo 2SK147 a prodávají páreček za nekřesťanský prachy (potřebuješ 2ks na každej kanál), přitom dřív kus bejval za 40-50 kaček podle kursu, bohužel špekulanti pod záminkou párování požadujou naprosto bezostyšně 100Kč a víc ZA JEDEN JEDINEJ KUS = 200Kč a víc za pár ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 22. 11. 2016 09:52

Myslíš, že Actidamp by měl být dalším krokem ke zlepšení zvuku? Rozdíl od předzesilovače v HK 675 by měl být znatelný?
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 11. 2016 13:39

Neříkám že měl, ale MOH BY BEJT ...
Ono zkus si překonat (najít typ, kterej je překoná) následující parametry:
Actidamp Mk.II :
Zkreslení na výstupu při úrovni - 1kHz/1V ....... neměřitelné (pod 0,002%)
Zkreslení na výstupu při úrovni - 10kHz/1V ....... neměřitelné
Zkreslení na výstupu při úrovni - 1kHz/8V ....... 0,002%
Zkreslení na výstupu při úrovni - 10kHz/3,5V ....... 0,003%
Odstup s/š při citlivosti pro MM přenosky ........ 83dB/5mV, 1kHz
Odstup s/š při citlivosti pro MC přenosky ........ 68dB/0,5mV, 1kHz
Přebuditelnost (při napájení ±18V):
- 230mV / 1kHz (citlivost pro MM);
- 380mV / 10kHz (citlivost pro MM);
- 23mV / 1kHz (citlivost pro MC);
- 110mV /10kHz (citlivost pro MC);
Tolerance dodržení průběhu korekční křivky RIAA .... ±0,1dB v pásmu 20Hz - 20kHz
Zesílení ... 48x/1kHz (MM) nebo 480x/1kHz (MC)

A u preampu Actidamp Mk.III je to:
Zkreslení na výstupu při úrovni - 1kHz/1V ....... neměřitelné (pod 0,002%)
Zkreslení na výstupu při úrovni - 10kHz/1V ....... neměřitelné
Zkreslení na výstupu při úrovni - 1kHz/10V ....... neměřitelné
Zkreslení na výstupu při úrovni - 10kHz/4V ....... neměřitelné
Odstup s/š při citlivosti pro MM přenosky ........ 85dB/5mV, 1kHz
Přebuditelnost (při napájení ±21,5V):
- 250mV / 1kHz;
- 380mV / 10kHz;
Tolerance dodržení průběhu korekční křivky RIAA .... ±0,1dB v pásmu 20Hz - 20kHz
Zesílení ... 48x/1kHz
......
Parametry Actidampu Mk.IV bych musel pohledat, protože jeho plánek vyšel zhruba o 10 roků pozdějc než první dva typy - ale hlavní parametry jako zkreslení, přebuditelnost a dodržení křivky korekce RIAA jsou určitě minimálně stejný - spíš vzhledem k vývoji součástkový základny a taky k pokroku, kterej ve vývoji udělali Big Audio Druid Velkej Bobo s Kazzatelem, budou ještě lepší...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 23. 11. 2016 08:59

No parametry to jsou hezký, ale u toho mýho je neznám :-)
Našel jsem jen toto...
imput sensitivity/ impedance 4.0mV/47k Ohms
Overload 110 mV
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 11. 2016 11:46

Input sensitivity je vstupní citlivost, tu má Actidamp průměrně 2mV, údaj 47kohmů je normovaná impedance vstupu preampu pro magnetodynamický přenosky s pohyblivým magnetem. Overload je to samý co přebuditelnost - tady je to velikost vstupního signálu, kterej je preamp schopnej ještě lineárně bez limitace zesílit a přenýst na svůj výstup. Hodnota přebuditelnosti klesá s poklesem napájecího napětí.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod misakq 23. 11. 2016 12:19

No tak že je jasné, že tyhle parametry má Actidamp lepší, tak bude asi celkově lepší... ale zatím jsem takhle spokojen... Možná někdy časem... Alespoň bych si po dlouhé době osadil desku... :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misakq 8. 12. 2016 10:46

Tak teď tu mám od kolegy na vyzkoušení tohodle malýho mrzáčka :-)
http://www.elektro-ivicic.cz/stavebnice ... ou-p45078/
Ne že bych si od něj sliboval něco lepšího, jen si ho teď postavil a gramec má do jara na opravě u p. Zatloukala, tak to nemá kde vyzkoušet...
Tak schválně, jak se zvuk změní :-)

-- 8. 12. 2016 11:51 --

Mimochodem dá se Actidamp Mk II nebo III sehnat někde jako stavebnice s vyleptaným plošňákem? Asi ne co?
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 12. 2016 12:14

Co tam TIPA dodala za operák? TL072 nebo NE5532? Patří tam něco nízkošumovýho, klidně i OPA2431 a podobný typy.
Actidampa pokud si ho neuděláš sám splašíš jedině pokud by ti ho někdo vyrobil, nebo si nechat ve firmě dělající plošňáky vyrobit podle nějakýho pramenu desku. Možná že by Dudek měl desky ve svým obchodě, on prodával desky na svoje výkonový zesilovače řady DPA, možná má v komoře někde pod regálem ještě zbytek desek na Actidamp ... Ale co jsem našel firmy spojený s jeho jménem, tak jsou všecky zrušený nebo v likvidaci. Zkus se podívat na web http://hifi.slovanet.sk/bb/ - má tam nick Kazzatel .
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků