Výměna kabeláže raménka - materiál

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod platprd 22. 10. 2016 18:40

LUK, jakou máš sestavu? myslím klasiku, ne sluchátkovou.

Jinak jedinný objektivní faktor, který mají gramodesky lepší, je dynamika, kterou tam v masteringu nekomprimují, takže bývá i dvojnásobná vůči digitálu. Otázka je, jak tu dynamiku ten gramec dokáže zpracovat a poslat zesilovači, to upřímně nevím, ale zajímalo by mne, jestli tam nejsou nějaké velké ztráty. Přecijen, je otázka co ten hrot dokáže všechno pobrat. Pokud se nebavíme o těch speciálních širokých hrotech pro 78 ot.min.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 10. 2016 19:38

Nepoužívám repro na hudbu, jen na filmy, ani nemám žádnou extra reprosestavu. Mám JBL E80 a efekty nějaký Dynavoice a AVR Marantz NR1402. Hudbu poslouchám jen přes sluchátka, nemusím řešit akustiku, rozmístění atd. a za stejný peníze získám víc muziky. Žádná stereosestava kterou jsem slyšel mě nenadchla, tak jsem se dal cestou sluchátek a repro už vůbec nepotřebuju.
anonymni

Odeslat příspěvekod platprd 22. 10. 2016 19:55

posloucháš gramofon přes sluchátka?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 10. 2016 20:06

Děláš jakoby to snad nešlo :-D Jo, poslouchám gramofon přes sluchátka.
anonymni

Odeslat příspěvekod platprd 22. 10. 2016 20:17

Měl by sis ho doplnit do podpisu, máš tam kdejaký kabel, ale zdroj (gramofon/přenosku) ne.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 10. 2016 21:01

Poslouchám přes gramofon, ale i přes PC a právě tu PC sestavu mám v podpisu. A pokud vidím dobře, ty tam sestavu nemáš vůbec, měl by sis jí do podpisu doplnit, taky by mě zajímalo na čem posloucháš.
anonymni

Odeslat příspěvekod platprd 22. 10. 2016 21:12

Já toho mám hrozně moc, to by ten podpis byl hrozně dlouhý. Za druhý momentálně využívám AVRka, s čímž bych tady asi moc nemohl machírkovat, jako doteď :-D

Ale já zase nejsem honič nějakých detailů, takže bych si taky rád pořídil nějaký gramofon, abych si mohl pouštět ty různobarevné placičky, ty barevné edice jsou fakt nádherné.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 10. 2016 22:24

Pořád píšeš jakoby vinyl byl něco podřadnýho :hm. Taky se nehoním za detaily, ale mám přímé srovnaní zvuku z PC a z gramofonu na sestavě stejné úrovně a vinylu oproti digitálu nic neschází, rozhodně neschází detaily v nahrávce, ani vinyl nijak kvalitu nahrávky nesnižuje. Já to vidím spíš naopak, digitálu prostě něco chybí a to něco má podle mě právě vinyl. Nedokážu popisovat rozdíly ve zvuk jako někteří jiní, tak se o to ani nebudu pokoušet. Prostě se mi zvuk LP líbí víc a to mi stačí.

Nevím jestli si někdy slyšel nějaký lepší gramofon, ale jestli ne, zkus si ho pořídit. Možná ti to nebude vyhovovat, obzvlášť když bych řekl že už sis nejspíš udělal názor dopředu, ale taky možná zjistíš že digitál je prostě až moc sterilní, nebo jak to popsat :-))
anonymni

Odeslat příspěvekod platprd 22. 10. 2016 23:21

Slovo podřadný jsem myslim nepoužíval, ta technologie je prostě překonaná. Já o ní uvažuju hlavně z toho důvodu komprese dynamiky na digitálu (a taky protože se mi ty desky líbí), ale to není vlastnost vinylu/digitálu, ale věc jak se dělají mastery pro digitál/analog.

ad Sterilní. Sterilní by asi ten zvuk měl být, spíš něž nějaký nesterilní (hoho). Tak mně taky ten šum nevadí, popisuje se to jako teplý analogový zvuk, ale je otázkou jestli je tohle opravdu plus, nebo spíš mínus, které někteří lidé vnímají jako plus.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 10. 2016 00:51

Anebo je to plus, které někteří lidé vnímají jako mínus, záleží jak se na to dívaš, jestli vidíš sklenici zpola prázdnou nebo zpola plnou. A právě tady se hifisti nikdy neshodnou :D.
Sterilní zvuk mi prostě nepřipadá jako něco, co chci poslouchat. Analog se často popisuje jako teplejší zvuk to je pravda a já se prostě chci poslechem hudby bavit a analog se mi zamlouvá víc a je pro mě zábavnější.

Netvrdím že si použil slovo podřadný, jen to tak vyznívá z toho co píšeš, nejspíš práve proto že, považuješ tuhle technologii za překonanou. Já jí takhle nevidím, spíš beru digitál jako krok stranou a ne zrovna vpřed. Obojí je prostě něco jinýho a obojí má svoje klady i zápory. A jedním ze záporů u vinylu je šum a praskot to je pravda, ale desky ani zdaleka nešumí/nepraskají všechny, mám doma hezkých pár desek a ano některé šumí nebo praskají, ale je to slyšet jen v tišších pasážích a to poslouchám přes sluchátka a v těch slyšíš každý zašumění snáz než přes repro. A v HD800 je vážně slyšet ledacos.

Když i ty desky, které se mi zdají že ve sluchátkách šumí vážně dost, pustím přes repro, tak slyším šum velmi slabě a někdy se musím vážně dost snažit abych nějakej vůbec slyšel. I když to může bejt daný mou reprosestavou, ta za moc nestojí a málokdy ji poslouchám. Samozřejmě jsou ale i desky co se nedaj kvůli šumu a praskotu poslouchat vůbec. Tohle je vážně mínus pro vinyl a možná právě proto spousta lidí na analog nadává a považujou ho za překononou technologii a hledají na něm co nejvíc dalších chyb. (tohle je jen můj názor :-D)

U digitálu tohle odpadá, nahrávka je vždycky čistá a možná právě proto "sterilní" a digitál je taky pohodlnější. Chápu že hledačům detailů prostě šum analogu vadí a nemaj na to nervy. Taky si rád pustím muziku z PC a není to tak že bych si to nedokázal vychutnat, nebo že bych za každou cenu preferoval vinyl. Třeba teď poslouchám novinku od Green Day - Revolution Radio z PC.

A k dynamice nahrávek, je pravda že digitál mívá menší dynamiku, zvlášť novější nahrávky (to je zas mínus pro digitál). A je to i jeden z důvodů proč se mi víc líbí vinyl. Zrovna třeba Revolution Radio dynamikou moc neoplývá, ale i tak je to dobrá deska a docela se mi líbí (takže dynamika taky není všechno), už ale plánuju že si pořídím LP :mrgreen: a porovnám jestli to hraje líp z PC nebo z desky. Na druhou stranu před chvílí jsem poslouchal White Lion - Fight To Survive taky z PC a to je jiný kafe oproti Revolution Radio co se dynamiky týče. Takže taky záleží na nahrávce samozřejmě.

Navíc deska jako taková, je prostě něco jinýho než obyčejný CD. Je pěkný koukat se na točící se desku je to taková třešnička na dortu k poslechu. A některý barevný edice jsou vážně hezký, pár barevnejch desek tu taky mám 8-P.
anonymni

Odeslat příspěvekod platprd 23. 10. 2016 01:13

Já jsem ani nemyslel praskání nebo šum jako takový, spíš poměr signál/šum, který dělá ten zvuk teplejší. Nedáno sem četl o nějaké aplikaci, která by tohle měla umět i s digitálem, ale o kvalitě pochybuji. Jak sem řekl taky uvažuju o gramofonu, ale ne kvůli tomu, že bych se chtěl nějak přiblížit ultimátnímu zvuku. Prostě jen proto, že se mi to líbí a možnost sbírat desky je také dobrá. Se sbírkou CD dneska asi nikoho neuchvátíš, se sbírkou limitovaných vinylů určité více.
Jinak je zajímavé, že já právě kvůli tomuhle nemám rád sluchátka, zvuk (nebo spíš poslech) se mi zdá příliš sterilní :-D. Ale zase je fakt, že tam těch faktorů je víc a myslim nemá se smysl o tom znovu rozepisovat.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 10. 2016 01:32

No vidíš, já si nemyslím že je zvuk přes sluchátka sterilní, ani mi nikdy nepřišlo že by tomu tak oproti reproduktorům bylo. Detailnější jo, snáz všechno rozlišíš, ale sterilní mi ani trochu poslech na sluchátka nepřijde. Detailní a sterilní jsou u zvuku různý věci (alespoň z mýho pohledu).

Holt každy máme to svoje no :-D

O tej aplikace jsem taky někde čet, ale beru to spíš jako takovou srandu a ani to nemám v plánu zkoušet. Snažit se tím vylepšit zvuk v rámci Hi-fi nemá smysl, leda tak naopak.

A je pravda že sbírat vinyly mě vážně baví no. Když přijde návštěva, tak všichni koukaj :mrgreen: zvlášť ti co už vyrostli na CD. Akorát sbírání vinylů taky něco stojí a někdy ne zrovna málo.
anonymni

Odeslat příspěvekod misakq 23. 10. 2016 09:06

Tak pro upřesnění, nepsal jsem nikdy že drhne raménko, pouze páčka na jeho spouštění. A to bylo v tu chvíli kdy gramec přišel a nebyl 35 let otevřenej.. Bylo poznat na neporušených barevných fixacíx šroubů. Po rezebrání byl zcela pochopitelně plnej prachu a bordelu. Po vyčištění a mazání vše chodí jak má včetně koncového vypínání. Všechny mechanické části jsou vpořádku, nevvychozené, nezohýbané... Ložiska raménka chodí perfektně... A ten brum je právě hlavní moucha NC 420. Po jeho odstranění už se mu toho moc vytknout nedá... Jo, nelíbí se mi o trochu menší talíř... Tolik tomu stavu.
To že se hýbe headshel je na prd, je mi známá problematika nastavování úhlů, přítlaků atp. Ale je to naprosto běžný jev, u gramců, kde ho drží bajonet s převlečnou maticí. Ale je to jenom malá vůle trnu v drážce, nic velkého! :-) Nic méně se to chystám nějako vyřešit...

Problém těhle fastonů je v tom, že jsou hrozně malé a takhle malé jsem nikde na netu nenašel, ani u nás v práci, jako že se zabýváme speciální elektronikou. Ale možná někde v modelářství by se sehnat nechali. Drátky bych si nejaký sehnal... šlo hlavně o ty fastony. S drátama jen jestli někdo nemá typ... a za ty 3 kilka bych je jako ověřený bral. A nejde tady jen o obyčejný dráty tedy. Musejí být i co nejvíce ohebné, aby kladli raménku co nejmenší odpor.

A když jte v této diskuzi :-)
Podle mě je gramofon překonaná technologie z pohledu Hi-fi (vysoká věrnost) protože právě ta sterilita je pro vysokou věrnost nutná.. čístota, odstup signál šum atp. Bohužel jak píšeš, spousta dnešních digitálních nahrávek stojí za prd, ale to je věcí nahrávky, ne technologie. Mám tu super nahrávky na vinilech, super nahrávky v digitálu a taky strašný nahrávky v obou technologiích. Porovnám li dobré nahrávky v PC a na VINILU jsou obě dobré, ale z gramce to má prostě takové jiné zabarvení a líbí se mi to. Ale pokud mám dobrý falc, dokáže být "sterilnější" takže má podle mě třeba i přesnější prostor a takovéhle ty detaily. JInak co je přijemnější na poslech je věci jiná :-)

L.U.K.u, co Ty máš za gramec?
Naposledy upravil misakq dne 23. 10. 2016 16:23, celkově upraveno 1
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 10. 2016 13:16

On to není přímo Faston, nebo to tak alespoň neoznačujou. Jsou to pájecí konektory, jen tak zběžně jsem našel tohle, ale nevím jestli by to nechtělo ještě menší:
https://www.gme.cz/nasuvna-dutinka-rf7769

Debata co je Hi-fi, je k ničemu. Vysoká věrnost v porovnání s čím? S reálnými nástroji a zvukem na koncertě? To doma nikdy nenapodobíš a ani nemá smysl se o to pokoušet, reprodukovaná hudba je něco úplně jinýho než koncert naživo (navíc, že by zrovna na koncertech byl zvuk Hi-fi :-D). Nebo co nejpřesnější zvuk v porovnání s původní studiovou nahrávkou? Tak jak to studio, nebo teda kapela nahrála, nebo jak zamýšlela, že to má znít? A to je jak? Na jakej aparatuře a v jak akusticky upravenej místnosti, nebo na jakých sluchátkách to máš poslouchat, abys slyšel tu nahrávku co nejvěrněji? Pochybuju že se kapely snaží o sterilní, tedy pro mě suchej, nezáživnej a nezábavnej zvuk, aby to bylo Hi-fi (bráno trochu s nadsázkou samozřejmě), pro mě Hi-fi rozhodně neznamená sterilní zvuk, spíš úplně přesně naopak. Je to věc názoru a nakonec si (snad) každej najde to svoje.

Čistota nahrávek na vinylu, jak už jsem psal, nijak netrpí oproti digitálu, aspoň já to tak nevidím (neslyším). Mám desky u kterejch ti zaručuju, že bys nepoznal že hraje deska a ne digitál (třeba Faith od George Michaela, ta má hodně tichých pasáží) ani jedinkrát za celou dobu přehrávání nezašumí ani nezapraská a to poslouchám přes sluchátka (ale samozřejmě záleží kus od kusu). Jak už jsem psal, já považuju digitál spíš za krok stranou a ne vpřed. Ale chápu že právě ta jednoduchost obsluhy a taky to, že digitální záznam je pořád stejnej a u CD a PC záznamu nehrozí zhoršování kvality reprodukce častým přehráváním a nemusíš čistit desky a starat se o ně, abys je nepoškrábal atd., je právě to, proč se dneska analog už považuje za překonanej. A těžko si budeš brát gramofon na cestu vlakem do práce, že jo. Takže z tohohle pohledu jo, je to starší technologie a digitál jí v ledasčems překonává, ale analog má taky svoje výhody. Takhle to alespoň vidím já.

A ten hýbající se headshell. Já bych ten gramofon ani nepoužíval dokud bych tu závadu neodstranil. Pro mě je to zkrátka problém, když nemůžeš nastavit přenosku co nejpřesněji. Mám tohle asi z práce, prostě pokud něco není 100% tak je to špatně :-)) a málá vůle v drážce, ktrerá je menší než malá, prostě špatně je. Nehledě na to, že když hrot nejede v drážce tak jak má, tak to ovlivňuje zvuk co z toho leze, tak hrot může drášku i poškodit. Ne třeba hned, ale takovýmhle opakovaným přehráváním, prostě drážku vydře a poškodí mnohem rychlejc, než by se to dělo za ideálního nastavení přenosky (ano, další mínus pro vinyl :mrgreen:).

Gramofon mám Pro-Ject 2Xperience Acryl - http://www.project-audio.com/main.php?prod=xperience
přenosku Ortofon 2M Blue - http://www.ortofonaudio.cz/ortofon/esho ... on-2M-Blue
a předzesilovač Musical Fidelity V90 LPS - http://www.musicalfidelity.com/v90-lps
zbytek sestavy je v podpisu, předzesilovač je připojenej ke KHV-1 a pak už jen sluchátka.
anonymni

Odeslat příspěvekod platprd 23. 10. 2016 16:13

Jako ať si každý poslouchá co chce, jak sem sám psal, tak zvažuji taky nákup gramce, kvůli tomu požitku z pouštění placiček.
Já mám docela dost stažených vinylripů a žádný šum tam není,otázka je, jestli to není prohnané přes nějaký filtr.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků