Mini DAC/Amp k PC, mobilu.

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vencaxxx 18. 9. 2016 16:11

Hodil by se mi nějaký hodně malý dac/amp na tahání s sebou a do práce. Mám Audinst HUD mx2 ale to už je na denní nošení s sebou celkem velká krabička tak bych raději něco menšího. Taky do toho nechci moc investovat, takže jsem zatím vybral SMSL Idol+ za nějakých 35$ ale určitě by se našly nějaké další alternativy. Má někdo s něčím podobným zkušenosti? Nebo nějaké další tipy na podobné nebo lepší kousky? Jedinou podmínkou je v podstatě aby to hrálo líp než integrované zvukovky v PC nebo mobil a hodil by se potenciometr, ale na tom netrvam.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 9. 2016 22:16

Mam na skusku doma AudioQuest Dragonfly Black. Vybral som na zaklade diskusii, najma tu a na head-fi. Je to miniaturne (vo velkosti USB kluca) a podla tychto diskusii ide o velmi kvalitny kusok, natrafil som o nom clanok aj v Stereo&Video. Je skoro vsade o nom pisane, ze patri do TOP x do 100$/€. Je mozne ho cez OTG zapojit aj do mobilu (mne funguje s Neutron Player bez problemov v SGS5).
Co sa tyka kvality, som viac menej konzument, tak ti to potvrdit neviem, zatial len testujem a porovnavam s internou kartoiu v NB (v inej teme tu na fore hladam odpoved na otazku, ci sa ext. DAC k NB oplati).
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 19. 9. 2016 08:24

Jo o dragonfly zrovna vím, ale ten už je dost přes rozpočet. Nejraději bych něco trošku většího s potenciometrem, nepotřebuju to používat za chůze, spíš na denní tahání do kanclu. Priorita je PC, mobil spíš jenom výhoda.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 19. 9. 2016 09:08

Zvážil bych toho DragoFlyje, slyšel jsem ho nedávno u známého v dost slušné sestavě (přes 100k Kč) a bylo to HODNĚ muziky za málo peněz, dokonce vrátil Audilab M-DAC a nechal si raději DragonFlyje a určitě ne z důvody úspory financí! Jak zde padlo, prcek ala USB flashka a do budoucna nemusíš DAC řešit až půjdeš třeba výš :). Jinak došlo i na srovnání s mým SMSL M8 DAC a subjektivně bylo občas slyšet, že má Dragon více rozpitvané detaily na výškách, i když mně SMSL plně vyhovuje v sestavě a má více možností připojení.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 9. 2016 09:16

Tak potom Fiio e10k, prip. e06, tie su z tých mensich.
Aj Sound Blaster ma viac možností (x-fi, omni a ine), Asus Xonar u3,5 len kvalitou to asi bude (možno) slabšie.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 19. 9. 2016 12:17

Co třeba fiio k1 nebo q1 jako alternativa toho SMSL?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 9. 2016 21:43

Geek out 720. Lepsie ako vsetky Fiia aj ako Dragonfly.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 20. 9. 2016 08:34

Díky vypadá dobře, ale nesplňuje moje kritérium hrát líp než integrovaná zvukovka za co nejmíň peněz. Stojí skoro 3000 a to radši koupím ten SMSL za necely litr. Na serióznější poslech mám Audinst, tak nepotřebuju konkurenta, jenom schopného sekundanta ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 9. 2016 12:48

A ktoru verziu SMSL ides kupit ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 21. 9. 2016 19:28

No to ještě nevím právě, proto to tady řeším.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 22. 9. 2016 19:55

Tak ještě připadá do úvahy SMSL M2 pro nebo Topping NX2 s cenou do 50$. Tak a teď babo raď. ;)
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1sker.com 22. 9. 2016 21:04

Vsetky su take lacne, ze mozes objednat vsetky tri. Vyskusas a dva tu predas na bazari ;)
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filltos 23. 9. 2016 05:32

filltos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 23. 9. 2016 07:43

To nemá amp jestli se nepletu, což by možná ani nevadilo, ale už je to hodně minimalistický řešení.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petema 29. 9. 2016 13:26

Ryane a porovnával jsi to i s Chord Mojo?
Petema
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků