Sluchátkový přepínač

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wotaen 17. 8. 2016 13:55

Ahoj, v noťasu mám jeden jack, kombinovaný na mikrofon a sluchatka. Neustále přehazuji headset, kvalitní sluchátka na poslech a bedny (když chci poslech a nechcou se mi nosit sluchátka). Existuje nějaká krabička, kterou bych připojil do toho jacku v noťasu a 2x sluchátka a 1x bedny bych připojil do krabičky a pak to nějakým kolečkem přepínal?
Podotýkám, že je důležité aby připojení do noťasu bylo kombinované, tj. 1 jack pro mikrofon+zvuk.

Nechci nic do USB, musí to být do toho jacku

Díky,

Michal
wotaen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 8. 2016 15:15

Mám takovej neblahej pocit, že chtít takovouhle fičuru bude znamenat jedině si ji ubastlit. Ten kombinovanej Jack je nejspíš 4-kontaktovej, co? Musíš vědět, na kterej kontakt zdířky v NTB je co napojený - kvůli kompatibilitě s normálníma stereosluchátkama tam bude od špičky Jacku nejspíš pořadí levej, pravej, mikro a zem - takže bys musel mít škatulku, která bude mít na jednom "konci" kus kabelu se 4-kontaktovým "banánkem" = samečkem Jack a její "druhej konec" bude mít vyvedený extra konektory pro normální sluchátka (Jack 3,5mm ev. 6,3mm - vždycky stereo), Jack 3,5mm "kombi" pro headset s mikrofonem a pak buď zase Jack 3,5mm stereo, nebo 2x CINCH/RCA pro ty bedny. Zem všeho může zůstat obvykle trvale propojená natvrdo, takže bys potřeboval přepínač, kterej bude mít 3 polohy a 3 na sobě nezávislý přepínací "sekce" - jednu pro kanál L, druhou pro P a třetí pro Mic.
Výběr bych realizoval z něčeho podobnýho:
http://www.ges.cz/cz/elektronicke-souca ... /SAK2.html?
nebo http://www.gme.cz/otocne-spinace-do-dps případně http://www.gme.cz/otocne-spinace-do-panelu ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wotaen 18. 8. 2016 11:11

No bastlit asi určitě ne :)...není, tak holt není. Budu přehazovat ručně. Díky za info
wotaen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 8. 2016 13:14

wotaen píše:No bastlit asi určitě ne :)...
Otázka zní PROČ NE ??? Těch pár pájenejch spojů snad není takovej problém, pokud si koupíš krabičku dostatečně velkou k tomu, aby se do ní všecko vlezlo, patřičný konektory a přepínač s knoflíkem, zbytek práce by zvládnul každej kdo trochu umí s páječkou - navrtání a začištění děr taky... Pochop, jde o to DOMLUVIT SE S NĚKÝM TAKOVÝM - a to si myslím by šlo i v servisech, když to tam přineseš a poprosíš o profi spájení, že si na to sám netroufneš a vysvětlíš co by to mělo dělat, za stovku - dvě "hodinový práce" to v minimálně polovičce servisů musí umět udělat. V těch ostatních to sice taky musejí umět, ale nebude se jim chtít to dělat...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wotaen 19. 8. 2016 05:36

No vlastně máš pravdu. Ten nápad jsem zahodil hlavně z toho důvodu, že mám obavy o audio kvalitu. Nebude se tam někde po cestě zhoršovat kvalita? Aby nebyl slyšet šum apod? Např. mám teď takový ten přepínač myš/klávesnice/monitor a audio mezi dvěma počítači. Když je tam zapojené audio, tak to prostě jde slyšet. U podobné krabičky bych měl stejné obavy. Ale nakonec, jde jenom o HW zapojení, drát na drát, tak snad by tam neměl být problém ne?
wotaen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 19. 8. 2016 05:58

Ten prepínač som si všimol, že používa na ZReviews, takže existovať by to malo..napr.

http://www.aliexpress.com/item/4-Input- ... 4.2.C8cpOZ

http://www.instructables.com/id/How-to- ... witch-diy/
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod wotaen 19. 8. 2016 14:05

Jo krabička je to pěkná...ale bohužel ty konektory nejsou TRRS (tj stejný konektor na mikrofon + sluchatka)
wotaen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 19. 8. 2016 20:54

Krabicku - prepinac s TRRS konektorom pravdepodobne nikde nekupis.

Najlogickejsie riesenie, co ma napada, je scasti take, ake nechces (USB):
- headset mat trvalo pripojeny do TRRS konektora pocitaca
- zvysne 2 zariadenia (sluchadla a repro) by si mal trvalo pripojene ku vhodnemu USB DACu
V pokrocilych audio a video prehravacoch sa da nastavit vystupne zariadenie, nastavil by si tam USB DAC. Ziskal by si aj na zvukovej kvalite (oproti integrovanej zvukovke) a rozsiril by sa ti vyber sluchadiel, ktore by si mohol pozit.

Este jeden napad. Mozno sa ku tvojmu nb da dokupit docking station s vlastnym konektorom pre sluchadla. V pripade mojho nb mozem sluchadla vsunut priamo do nb a aj do dokiny. Cize mohol by som napr. do dokiny zapojit prepinac z prispevku vyssie a headset by som pripajal priamo do nb.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wotaen 29. 8. 2016 14:49

Diky vsem za odpovedi. Spokojim se s faktem, ze proste krabicka neni. USB nechci a dokovaci stanici uz mam, nicmene tam mi pripojovani/odpojovani zase delalo problemy v OS (Ubuntu). Myslel jsem, ze existuje ciste HW krabicka.
wotaen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 8. 2016 01:23

Existovala by, pokud by ji někdo klidně i ubastlil. Když se ti do toho nechce, tak nebude ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků