Nový gramofon + bedny

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 25. 8. 2016 17:16

Finálne umiestnenie to neni.
Vibrácia nie sú až taký problém - samotný gramofón stojí na antivibračných podložkách - na foto to ale nie je vidno.

Máte nejaké konkrétne skúsenosti s antivibračnými podložkami? ideálne lacnými, funkčnými, a dostupnými v ČR ? :)
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 8. 2016 19:22

Navštívit prodejnu koberců a bytovýho textilu a nechat si uříznout že zbytků zátěžovýho koberce podle půdorysu zařízení obdélníky. Nejlepší je vzít z vícero druhů aby byly tvrdší a měkčí a proložit je. Když by byly různý barvy, dá se to obejít natřením bočních stran tuší.

Všecko ostatní se nedá podle poměru cena vs. další vlastnosti vůbec použít (vlastnosti obdobný, ale cena několikanásobná...).
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 26. 8. 2016 15:43

Tak momentálne to mám takto..

Obrázek

Repráky sú postavené na polystyrénových podložkách - neviem ako veľmi účinné to je, ale momentálne nemám nič iné k dispozici.

Gramo stojí taky na antivibraných podložkách..

Na stojany momentálne nemám rozpočet.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 8. 2016 16:06

Ještě podlož malýma destičkama polystyrénu i gramec - abys zabránil přenosu vibrací z podlahy přes tu skříňku do konstrukce gramce.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 26. 8. 2016 16:47

No já mám zkušenost takovou, že přenos přes ozvučnici je naprosto minimální, tak je za prvé z MDF a za druhé odstíněná od výrobce. hlavní přenos vibrací je tam kde má být, tedy vzduchem. čili můžeš izolovat jak chceš, ale pokud chceš slyšet SPL, tak tam vždy vibrace budou obzvlášť, pokud je ta skříňka na které to je z masivního dřeva. mně takhle vibruje stůl 2 metry od beden, mnohem víc než laminátová podlaha, na které jsou položené, i víc než samotná ozvučnice beden, takže asi tak. čili na nějakou izolaci beden bych se vyprd s klidem, spíš nějak odstínit ten gramec od skříňky. ale vzhledem k tomu že ty bedny jsou opravu blízko tam prostě ty vibrace půjdou stejně nejcitelněji vzduchem.

Co by u toho gramce pomohlo bez debat je zvýšení hmotnosti, ale vzhledem k tomu, že tam musíš zvrchu dávat desky, na něj asi těžko dáš nějakej mramorovej šutr, jako se to dá udělat u CD.jedině zespoda si nechat udělat nějakou mramorovou desku a přimontovat jí tam místo nožiček.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 27. 8. 2016 00:55

Polystyren je z hlediska zabránění přenosu vibrací naprosto k ničemu. I obyčejný kus vyššího koberce ze zbytků udělá mnohem lepší službu. Různě pohltivé materiály lze navíc různě kombinovat pro lepší účinnost.

Zajímalo by mne jak může být bedna "odstíněná" od vibrací. MDF je také prima, ale není všespásná.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 27. 8. 2016 01:07

To je fuk, tak třeba vytlumená, odizolovaná, jak chceš. Nevim proč to řešit kobercem, pořádnek kus šutru od kameníka událá lepší službu nahoře na bedně. Ale jak říkám u bedny bych to neřešil, spíš bych řeil ten gramec. Obzvlášť, když podle mne tu polici mnohem víc rozvibruje samotný měnič skrze zvukový výstup, než kontakt ozvučnice.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 8. 2016 07:41

Ach jo, zas ty Joudoviny o kamenný desce... Jak rád bych tě Joudo pod jednu takovou položil....
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 27. 8. 2016 15:01

A co máš proti zvýšení hmotnosti zatížením? Znáš snad lepší způsb k minimalizaci vibrací?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 8. 2016 16:10

Všecko - hlavně to, že zvednutím celkový váhy možná omezíš viditelnej projev vibrací na horní ploše zatíženýho předmětu, ale absolutně nezmenšíš pronikání vibrací do něj směrem z podložky nebo z něj do podložky. Pokud tak zatěžkáš gramec, jeho přenoska bude dál brát pazvuky z podkladu, protože větší váha tělesa gramce ty vibrace neutlumí, jen je hezky převede dál. Kdy už konečně lidi pochopíte a Joudá obzvlášť, že fyzika si že sebe srandu dělat nenechá?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 27. 8. 2016 17:08

A kamenná deska místo nožiček je na horní straně gramofonu? Jinak si někdy zkus měřit vibrace 10 kg těžkého předmětu a 1 kg, za jinak stejných podmínek. Proč si asi myslíš, že se dělají membrány reproduktorů co nejlehčí? Proto, že abys je rozvibroval, tak hmotnost nehraje roli? Navíc se nebavíme o vnikání vibrací do beden, ale jejich výstupu z beden.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 8. 2016 18:28

Ó VESMÍRE, na cos zas myslel, kdyžs dopustil vznik takovýho VOLA jako je Joudá...????
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků