Nový gramofon - laik

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 8. 2016 21:33

Tak podle fotky je taky "půlpalec", tudíž namontovat by jít měla. Otázkou zůstane jak půjde vyvážit a jak si bude notovat s preampem....
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mautin22 27. 8. 2016 06:17

Také vás zdravím pánové. Ještě zkusím, zda obdržím radu od vás tady na foru.
Potřeboval bych také poradit. Prošel jsem si, to je asi nevyhnutelné, Tesla NZC 030, pak nějaký Roadstar, ale už je to pryč z domu. Mám Onkyo TX 607 a rád bych to s ním propojil. Cenový strop je cca 7000, důležitý je pro mne autostop a kryt. Jinak poslouchám staré desky Supraphon a Opus a nyní jsem dostal nějaké 180g. Rock a pop. Nebo jít do nějakého bazaru? Trochu se toho bojím a zase se nechci zruinovat a vysvětlovat ženě, že chci za gramec dát víc než cca 7 000 Kč. Favority mám zatím Lenco L 90 nebo Denon DP 300F. Nebo existuje zlatá střední cesta jiným směrem?
Děkuji za radu předem.
Naposledy upravil mautin22 dne 27. 8. 2016 09:02, celkově upraveno 1
mautin22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 8. 2016 07:45

Proč zakládáš nový vlákno, když prakticky o půl stránky níž máš v seznamu vláken DOSLOVA TO SAMÝ TÉMA????
Sloučeno se stávajícím vláknem.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mautin22 27. 8. 2016 08:09

Omlouvám se, v tomto vlákně bylo spoustu bazarového. Rád bych znal názory vás odborníků na nové zboží. Děkuji předem.
mautin22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mautin22 4. 10. 2016 17:12

Tak poslední duel mezi Dual DTJ 301.1 nebo Lenco L-90. Díky.
mautin22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 11. 10. 2016 13:00

Nemám s týmito modelmi skúsenosť, ťažko povedať, či pri tejto cenovej kategórii bude vo výslednom zvuku nejaký zásadný rozdiel.

Čo som si však všimol je vychytávka, ktorú má model Lenco - a to je automatické vypnutie po skončení prehrávania desky.

Dokým som túto funkciu na gramofóne nemal ani som si neuvedomil, aká je skvelá..dnes by som už bez nej gramofón nekupoval.
OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod Marin1 9. 2. 2017 18:51

Ahojte,

tiež by som po rokoch chcel poriešit nejaké solidné gramo. Začínal som s Tesla NC 420, a potom niektorý Akai, tušim rady AP, tuzexový model z roku 1987. Ten som ale pred rokmi predal a teraz som oprašil Teslu. Len ju treba komplet zrepasovať.
Vašé názory, či Teslu,alebo niečo z doleuvedených strojov?
1. Tesla NC 420 - repas, kalkulacia a ponuka na cca 200€, s prenoskou Ortofon OM5E.
2. Audio Technica AT-LP120
3. Pro Ject - Debut/Essential
4. Akai BT 500 - ten sa mi celkom pozdával.

Ide mi o slušný zvuk za prijateľnú cenu. Mam receiver Yamahu RX-V 563, ku ktorému bude treba dokúpit phono predzosilovač. Repro mám Jamo rady Classic 6. Neviem, či tento receiver bude ku gramo najvhodnejši...

Ďakujem
Marin
Marin1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 9. 2. 2017 20:02

Pro-Ject bez přenosky:
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... AtVH8P8HAQ
+ přenoska (ale jakou ? Resp. za kolik asi tak, no to je otázka...)
+ Phono Pre od 3000 CZK výše
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Postak222 8. 4. 2017 22:52

Také jsem dospěl do stádia kdy bych chtěl oprášit několik krabic s gramofonovými deskami a pustil se do výběru gramofonu. Pro informaci do čeho ho chci zapojit, mám sestavu Heco XT 700(5.0), AV přijímač Yamaha RX-V3800 (eventuálně uvažuji obměnu za vícekanálové ONKYO TX-RZ 1100 a rošíření efektových repro.).
Hledám rozumný střed, tedy spíše níže, cca do 15 tis. Kč. Vzhledem k receiveru se vstupem Phono myslím nepotřebuji přístroj s předzesilovačem (nebo se mýlím?), funkci digitalizace asi též mohu oželet, pochybuji o její kvalitě, funkce pro DJ též oželím, ale asi to nijak nepřekáží. Trochu mám obavy z tzv. úplných "manuálů". Znamená to, že po dohrání se deska stále točí, obsluhovat nebudu asi vždy jen já.
Takže prosím o názory na následující nástřel.
Reloop TURN 3 (12100,-Kč, poloautomat, 3rychlosti, přenoska 2M Red, USB)
Reloop HIGH END ( 9190,- Kč , stejné parametry, jiné-S- ramínko....podezřelá cena :!: )
Thorens 190-2 (12990,- Kč, automat, 3 rychlosti, přenoska OM 10.....)
Teac 300 (event. 400) (10990,- Kč, předzesilovač, USB, přen. AT 95E......... mínus-je manualní
Pro-Ject Debut Carbon DC (10990,- Kč, vložka 2M Red, ............................. - manual
Díky za názory .P.
Postak222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 4. 2017 01:43

Na značku a typ přenosky nekoukejte, stejně ji časem musíte chcačky nechcačky vyměnit - hrot vydrží podle kvality výchozí suroviny 100 - 300h "práce" a pak i když pořád ještě hraje je potřeba ho vyměnit, protože je ze stran obroušenej a vzniklý hrany doslova frézujou vejšky z boků drážek.

Daleko spíš koukejte na to, jestli je ramínko vhodně zahnutý/zalomený (shoda snímacích úhlů), na snadnost přístupu třeba k výměně řemínku nebo i k blbý změně rychlosti 45 vs. 33 otáček, na snadnost výměny právě přenosky v hlavě ramínka. Pak se teprve zaměřte na ostatní aspekty a jako poslední koukejte na vzhled.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Postak222 11. 4. 2017 19:18

Díky za reakci. Vážím si Vašich názorů a znalostí. Nicméně Vy "lišáku" :-D , jste mě vybídl víceméně ke studiu konstrukce gramofonů. Jednak tyto informace nejsou pro laika v materiálech běžně dostupné a pokud jsou, tak spíše uživatelský typ jako já, neumí asi těmto věcem přijít na kloub. Nakonec každý umíme snad něco :kuk: . Nicméně pokud si vezmu k srdci Vaši připomínku, tak stále vybírám mezi uvedenými, snad jen Pro-Ject bych povýšil za typ SB ( speed box pro komfort obsluhy-přepínání rychlosti).
Který z mnou uváděných má lepší ramínko udržující optimální polohu nedovedu posoudit, ale při životnosti přenosky cca 300 hod., jak uvádíte, bude i ta počáteční přeci důležitá, neb toto pro mě bude cca rok provozu. Co se týče vzhledu, tak bych možná mohl z různých recenzí získat dojem, že ve stejné cenové kategorii to je kvalitativně vlastně jedno a tak lidé pak vybírají právě podle toho co se jim líbí. Z toho mám však právě obavu a tak jsem vznesl svůj dotaz.
Přeji hezký den.
Postak222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 4. 2017 20:33

To Pošťák - máš SZ.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Postak222 12. 4. 2017 08:08

??????????? SZ ??????????? :hm
Postak222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 4. 2017 18:52

Soukromou Zprávu alias Personal Message.

Mimochodem, teď už jsou dvě ... Najdeš je nalevo v horní polovině stránky - klikneš na řádek "Uživatelský panel" - a teď bys tam měl mít i text "máte 2 nové zprávy".
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -Romik- 5. 6. 2017 03:09

Zdravím,
pozorně jsem přečetl celou diskuzi a rád bych se také zeptal na výběr nového gramofonu.
Zaznělo tady několikrát Lenco, původně jsem měl strop do 5ti tisíc, nicméně asi bych ještě i trošku přidal,když vidím v jakých sférách se pohybuje alespoň průměr, ale nemůžu si dovolit gramec nad 7t.
Lenco se mi zdálo jako dobrá volba do začátku, mluvilo se o L-3807, ale rád bych se vás zeptal i na L-3808.
Případně nejdražší L-90.
Pokud byste měli jiné tipy do 7t, budu za ně rád.
Přijde zapojit k recieveru Onkyo txsv-525R

Na dobrou nahrávku si celkem potrpím, ale v případě gramce jsem schopen udělat prozatím nějaký kompromis, mám hodně starých desek, které nevím, jak na tom jsou, ale možná že byli přehrány leckde.
Nové desky teprve plánuju, ale převaha bude těch starších.

Je hloupost myšlenky pořídit např. nějaké Lenco z výše vypsaných a časem pořídit lepší přenosku a přenosku měnit podle toho, jestli budu přehrávat staré (možná ohrané) desky, nebo fungl nové?
Díky.
-Romik-
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků