Přehrávač na android phone s podporou USB DAC

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod daw1d 22. 4. 2016 16:18

Už pár dní si užívám zvuk s JDS C5D a řeším appku pro připojení DACu k telefonu (android). Po googlení mi zůstala trojce appek s přímou podporou USB DACů:
1. USB Audio Player PRO
2. Neutron Music Player
3. Onkyo HF Player
Onkyo nepodporuje přehrávání přes DLNA takže to jsem rovnou zavrhnul (hudbu mám na NASu) a rozhodoval jsem se jestli koupit UAPP nebo Neutron. Telefon mám Nexus 5 (Android 6.0.1) a při projíždění fór jsem narazil na celkem protichůdné informace, jestli vůbec potřebuju nějakou appku pro přehrávání v co nejlepší kvalitě skrze USB DAC.

V článku zde autor uvádí, že Android od verze 5 nativně podporuje USB DAC a 24bit 96kHz:
2. 24bits per sample
Sample resolution is up from 16bit PCM to 24bit for better precision. In Kitkat and older releases, Android was 16bit per sample throughout the processing system. Even though several 2013 and newer phones supported24bit 96khz DAC, Android core never really made use of it. Some OEMs like LG did make alter the Android AudioFlinger and kernel to leverage 24bit but it was never contributed back to Android community.
3. 96khz sampling rate
Yes, up from 44khz/48khz, now Android supports 96khz sampling rate.
7. USB audio
Yes, USB audio is now officially supported. Out of the box, you should be able to use external Soundcards (or DAC) and route all audio through it. This is a big news for Android Audiophiles who use USB DACs like Fiio E7, Meridian Explorer, Audioquest DragonFly DAC checkout this thread for USB DAC compatibility list.

V popisu USB Audio Player PRO je ale něco jiného:
Android 5 users: although Android 5 has some support for USB DACs, it is limited to 16-bit and sample rates of 44100/48000Hz. For high quality playback, you still need this app to enjoy 24-bit music at any sample rate your DAC supports.

Zkoušel jsem osobně všechny tři programy a poté i klasické audio appky (Spotify, Google Music, N7 player atp.) a upřímně jsem žádný rozdíl nepozoroval. Má tedy nějaký význam kupovat dedikovaný přehrávač (pokud můj DAC podporuje max 24/96), nebo mi stejnou práci odvede jakákoliv hudbení appka? Windows taky podporují 24/96, ale pokud obejdu systémový postprocesing např. přes Wasapi, je to okamžitě slyšet. U USB DACu nic takového nepozoruji a ani nevím jak bych případný paramtery výstupu do DACu ověřil. Má s tím někdo zkušenost?
daw1d
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků