Tesla NC 500 problém s hučením

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod philcol 13. 10. 2014 08:07

Zdravím všechny místní odborníky a znalé.

Mám pocit, že se to tu už řešilo nicméně se mi to nepovedlo dohledat.
Před nějakým časem jsem si pořídil gramofon Tesla NC 500. Nechal jsem si ho přehodit na cinch a opravit uvolněný motor. Když jsem pak gramec zkusil, zjistil jsem, že hučí (nevím jestli je to to samé, co brum). Odnesl jsem ho zpátky do opravny, kde to tam přímo přede mnou pán upravil tak, že jemu nehučel. Doma jsem to ale nebyl schopný vyzkoušet, protože jsem neměl preamp (vybíral jsem v té době zesilovač a jak jsem zkoušel různé kousky, tak někdy ho měly, jindy ne). Nakonec jsem vybral NAD356BEE, který ho zabudovaný nemá, a vzhledem k financím jsem ho chtěl pořídit později.
Nyní jsem chtěl definitivně vyřešit právě onen phono preamp (asi Actidamp IV nebo Project se subsonickým filtrem), ale napadlo mě ještě před obejdnávkou gramo přeci jen vyzkoušet. Půjčil jsem si AQ MM2, připojil jsem ho a zjistil jsem, že gramec vesele hučí dál. Vzhledem k tomu, že z gramce není vyvedené zemnění, zkoušel jsem ho uzemnit repro kabelem (nic lepšího jsem po ruce neměl), kdy jsem spojoval preamp s různými kovovými částmi (hlavně motůrkem). Hučení se v tu chvíli zřetelně ztišilo, nicméně nikdy zcela nevymizelo.

Tudíž se ptám, co s tím?
Vzhledem k tomu, že nejsem rozhodně elektrikář, potřeboval bych spíš poradit, kam ten gramec v Praze a okolí dovést, aby s tím něco udělali. Poštou na Moravu se mi ho posílat zatím nechce.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 10. 2014 08:23

Přečti si tohle: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 0&thold=-1 a pak kontaktuj Šeďoura nebo Thalese tady na fóru - oba dva jsou pražáci.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod philcol 13. 10. 2014 12:50

V první řadě děkuju za odpověď.
Nedá se ale říct, že bych z toho byl úplně moudrý. Chápu správně, že řešením je vložit do cesty signálu (mezi gramo a preamp, nebo preamp a amp?) nf trafo? Vzhledem k tomu, že toto nemá nic společného s anténou, tak tam se to asi přerušením řešit nedá.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 10. 2014 15:11

Zemní smyčka vzniká nejen připojením antény - obecně je způsobená nesprávným pospojováním ochrannýho a nulovýho vodiče u přístrojů, který mají rúzně řešenou ochranu před nebezpečným dotykovým napětím (třída I a II) a zároveň spolupůsobením staršího způsobu zapojení síťovýho rozvodu podle normy TN-C (zjednodušeně popsaná = k zásuvce vedou jen 2 dráty, kolík zásuvky je spojenej žlutozeleným drátem s pravou dutinkou). Pokud se v bytě správně provede rozvodná síť podle soustavy TN-S (k zásuvce vedou 3 dráty - kolík má oddělenej přívod od dutinek), pak je vznik zemní smyčky z velký většiny omezenej.
Ve tvým případě bych zkusil kontaktovat nějakou odbornou elektrikářskou firmu nebo aspoň známýho, kterej má zkoušky z vyhlášky č.50 a tenhle problém konzultoval s odborníkem. Šeďour i Thales by měli umět poradit přímo.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lacoh 13. 10. 2014 16:13

Ja som tento gramofon mal, elektricky je to velmi jednoduche. Napada mi, ci sa nedotyka motor so sasi. Ked sa odoberie tanier, skontrolujte upevnenie motora, visi na gumickach a nesmie sa dotykat nicoho.
lacoh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod philcol 13. 10. 2014 16:32

V bytě mám dva roky udělanou úplně novou elektriku, takže v tom by snad problém být neměl. Ačkoli člověk nikdy neví, že?

No nějaké gumičky tam sice jsou, nicméně motor je na takových packách, které jsou přišroubované do šasi. Ty jsou tam evidentně již z výroby.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lacoh 13. 10. 2014 16:59

Motor nesmie byt prisrubovany k sasi, ma visiet iba na gumickach, bez dotyku so sasi, iba na gumickach.
lacoh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod philcol 13. 10. 2014 17:07

No dobře ale i v manuálu (http://www.radiojournal.cz/schemata/NC500nav.pdf) jsou tam rektifikační šrouby motorku kreslené.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lacoh 13. 10. 2014 17:14

Ved prave:
Sestaveni pristroje:
1. Vyberte dva aretacni srouby!!!!
lacoh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod philcol 13. 10. 2014 17:28

Aha, tak to mi takhle opravili v té opravně. Vyšrouboval jsem je a bručí dál, nicméně teď když motůrek zkusím uzemnit, tak brum prakticky vymizí.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lacoh 13. 10. 2014 17:40

Motor treba vycentrovat na tych gumickach tak, aby sa nedotykal sasi. V tomto gramo nie je nijake prepojenie elektricke medzi motorom a prenoskou. Moze to brumiet iba mechanicky od motora ak sa dotyka sasi. Brumi to ked sa netoci motor na gramo? To neprestava brumiet preto, ze to uzemnujes, ale preto, ze odtiahnes motor od sasi.
lacoh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 13. 10. 2014 17:52

Omyl. Vlastnil som tento gramofon a v pripade ked som prizemnovaci kablik nemal pripojeny k preampu(actidamp) tak to mierne brumelo. Po zpojeni kabliku bol klud. Siet mam TN-S. A ramienko bolo prekablovane kompletne.
Takze ak boli menene iba cinch na povodnu kabelaz, odporucil by som sa zamerat aj ba ramienko. No ak v servise problem s brumom nebol tak je chyba v elektroinstalacii a rozdielnym potencialom medzi jednotlivymi komponentami.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod philcol 13. 10. 2014 17:56

Brumí to i když se gramofon netočí, točení na to nemá vliv. Zkusil jsem s motůrkem zahýbat, ale to nemá na to vliv, akorát když si s ním dotknu šasi, tak to zesílí. Zesílí to i když hnu s přenoskou na konec desky, tedy když ji k němu maximálně přiblížím.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 13. 10. 2014 18:18

Mozno taka blbost. Skus otocit vidlicu v zasuvke ci sa to nezmeni.... Ale mozno je to fakt blbost.
Navyse, co vsetko mas pripojene v mieste pripojenia gramo. Mne napr. robil problem satelit cez hdmi k lcd.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod philcol 13. 10. 2014 20:21

Žádný efekt...
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků