Tesla NZC 300

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mordechai 4. 8. 2014 16:04

Dobrý den, prosím o radu. Naskytla se mi možnost koupit gramofon Tesla NZC 300. Hledal jsem nějaké názory, ale mnoho jsem nenašel, proto bych se chtěl zeptat, zda někdo nemá s tímto modelem zkušenosti a zda se koupě vyplatí. Rovněž by mne zajímalo, jaká cenová relace by byla rozumná. Díky za odpověď.
mordechai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 8. 2014 17:35

Cena záleží na stavu, v jakým gramec je. Nová přenosková vložka stojí podle značky a typu zhruba od 600,- nahoru, můžeš počítat s faktem, že nikdo neprodá gramec s fungl novou přenoskou, takže bude dobrý si ji rovnou vyměnit, písmena NZC znamenají, že v gramci je integrovanej i nf zesilovač, tudíž tam jsou potenciometry, který se můžou používáním "vyběhat" a potom chrastit, takže je bude nutný vyměnit (oprava na delší dobu je nereálná) - za 4 kousky dáš i s prací taky nemálo peněz, i samotnej zesilovač může mít nějakou závadu (je v něm integrovanej zesilovač 2 x 10W s obvodama MDA2010), prostě možností co na něm může bejt chorýho je víc. A to všecko ve spojení s dostupností oprav a ND má určitě vliv na případnou cenu.

Dej sem další info, jestli jsi ten gramec slyšel a kolik za něj prodejce chce. Pak se bude dát usuzovat něco dál.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mordechai 4. 8. 2014 17:49

Díky za rychlou odpověď.
Gramofon jsem neslyšel, je to relativně daleko, proto jsem se chtěl nejdříve poradit - v gramofonech se moc nevyznám. Prodejce nabízí i zaslání, nevím ale, zda je dobré něco takového riskovat.
Cena je 1500 - 2000 Kč a prodejce píše v dobrém stavu, nevím přesně co si pod tím představit a jakému stavu taková cena odpovídá.
mordechai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 8. 2014 18:13

Radši bych neriskoval poslání - může to mít nakřápnutý a bude to svádět na počtu a podobně. U takovýhle věci, která není originál z obchodu = není zabalená v původním obalu navrženým výrobcem a schopným zabránit případnýmu poškození bych volil zásadně osobní převzetí a ještě případně i s předvedením, jak to hraje - má ten prodávající k tomu i bedny? Původně se NZC 300 prodával bez nich! Cena 2000,- by byla odpovídající, pokud by stav byl opravdu bezvadnej, zvuk bez brumu a bez praskání při pohybu potenciometrama, otáčení talíře lehký a vložka minimálně ohraná. Jinak požadovat příslušně vysokou slevu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mordechai 4. 8. 2014 18:18

Ne, bedny k tomu nejsou, prodává jenom gramofon.
mordechai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 8. 2014 18:27

Ale on ty bedny určitě měl a nejspíš ještě pořád má. Takže bych si k němu radši pro ten gramec zajel...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ThalesX 5. 8. 2014 00:58

Na NZC300 se vykašli, pokud chceš Teslu tak se zaměř na přístroje od NZC420 výše (pokud potřebuješ zesilovač), pokud zesilovač nepotřebuješ pak koukej po strojích bez toho Z v názvu. Cena 2000Kč za NZC300 je dle mého zcela mimo, ale to si musí každý přebrat sám. Napiš jestli ten zesilovač potřebuješ nebo ne, eventuálně jestli bedny máš nebo také potřebuješ a třeba něco vymyslíme.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mordechai 5. 8. 2014 13:49

Zesilovač doma nemám a bedny mám v plánu pořídit taky. Teslu sháním proto, že je docela snadno dostupná a když jsem pročítal různá fóra, Tesly jsou doporučované víceméně všude. Nový gramofon jsem vyloučil, protože ty levnější varianty mne vůbec nezaujaly (a desky digitalizovat nechci), ty dražší jsou pro mě momentálně nedostupné. Možná bych ještě mohl napsat účel - desky, co doma mám, nejsou žádné raritní, velké sběratelské ambice nemám (to "nej" co mám, tak je ještě nerozbalený John Coltrane, jinak jsou to běžné nahrávky), takže hledám něco, na čem to budu moci bez problému přehrávat.
Jak už jsem psal, moc se v gramofonech nevyznám, takže jestli jsem v něčem úplně mimo, prosím o shovívavost a rád si nechám poradit.

Kdybych chtěl pořídit gramofon + zesilovač + bedny, na kolik to zhruba přijde?
mordechai
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pech. 5. 8. 2014 20:56

Měl bych v merku jednu NZC421 což je o třídu lepší stroj s dobrým 2*20W diskrétním zesilovačem, integrovanej do jedný pixly. Peníze by se dohodly rozumný a bedny k tomu můžeš pro začátek vzít třeba 1pf06733, 1pf06762, ty hrají vepmi příjemně a seženou se s trochou trpělivosti ve slušným stavu do tisícovky, použít můžeš ars920x apod... Poslechnout by to po dohodě šlo.

Pokud bys měl zájem dej SZ
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xccx 4. 3. 2019 20:31

Dobrý den,
Sháním gramofon a původně jsem chtěl Tesla NZC 300, ale potom co jsem si přečetl vaše příspěvky, budu spíše shánět NZC 420 nebo 421. Rád bych se zeptal, jestli by někdo nevěděl kde je sehnat? Ke gramofonu sáním i reproduktory. Momentálně jsem našel nabídku na1pf06762 a 1PF 067 33, mohli byste mi poradit, které vzít?
Předem děkuji.
xccx
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků