Převodník z koaxu na optiku nebo naopak

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Abox 15. 1. 2016 14:04

Tak jako kabel potrebujes cinch - cinch. Na barve nezalezi.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 15. 1. 2016 14:10

Já jen, že tenhle mi nepasoval https://www.mall.cz/elektro-digitalni-k ... m?v=575265
Převodník objednán, tak snad to bude ok.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 19. 1. 2016 19:08

Možná byly ty konektory na tom kabelu prostě trochu těsnější.

Jak mi říkal jeden starý hifista: "jsou jenom dva druhy cinch konektorů - první nedrží kontakt a druhé nejdou nasunout" :-)
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 1. 2016 02:06

A Rusi k tomu dodávají, že "co nejde silou, určitě půjde ještě větší silou" - proto taky ruská verze šroubováku vypadá jako u nás obvyklý kladivo a podobně i jejich verze maticovýho klíče vypadá jako kladivo a majzlík ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 25. 1. 2016 17:55

Tento týden to čekám, tak uvidím.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 27. 1. 2016 19:04

Tak už to mám doma a funguje tak, že fungují pouze přední reproduktory a ještě i při úplném vypnutí zvuku je slyšet nějaké rušení v repro. A to i v těch zadních ve kterých zvuk z TV nehraje. Rušení zmizí při odpojení jakéhokoliv kabelu z té krabičky, nebo i z TV.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 4. 4. 2016 16:08

Nikdo nemá podobnou krabičku? Já dostal vyměněnou novou a stejný problém... Prý mi doporučují si připlatit. Tak to teda udělám a snad to bude dobré.
Je nesmysl, aby byl problém v TV, že? Když jsem měl připojení se starší TV přes koax, tak vše fungovalo jak mělo, ale teď s novou TV a optikou na koax už problém.
m.a.x.i.m.u.s
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neillf 8. 10. 2019 22:46

Ahoj. Snad nepíšu na špatne místo. Chtěl bych se zeptat na následující. Dostal jsem novou vinilovou desku, mám starý Tesla gramofon po prababicce, ale repro se zesilovače jsem vyměnil za nové. Jak to propojit aby tento zesilovač dle fotky umel hrát z gramofonu dle fotky? Pajeni se nebojím. Dekuji za radu.
Přílohy
received_2384438641825743.jpeg
received_524094675073837.jpeg
Neillf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 8. 10. 2019 23:11

Ten zesilovač má pouze digitální vstupy?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 8. 10. 2019 23:17

Tak tady žádné pájení nepomůže. Ten zesik má jen opticky vstup? Ale i tak, musel by se udělat odporovy delic, protože gramec má pouze repro vystupy a z nej se sakra těžko děla linkový výstup aby to trochu noŕmalne hrálo. Sehnal bych si za par kacek nějaké 4 ohm repro a píchl bych je rovnou do gramce a můžeš poslouchat.
_Rocco_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Neillf 8. 10. 2019 23:57

Ano pouze digitální vstupy. Takže, pokud neexistuje žádný převodník (jakože asi ne, protože já našel pouze Digital To analog a ten mám doma) tak mě čeká asi koupě nového gramce a optickym vystupem což mě bude stát jako ojeté auto :D

-- 9. 10. 2019 01:04 --

Jo a další repro nechci. Ještě před rokem jsem tu měl dvě sady repro, právě kvůli této problematice a už to tak nechci. Rád bych to vyřešil elegantneji. A původní repro mi momentálně slouží na chatě u 1080pix platna na uhlopricce 3metry, spolu se zesilovač Pioneer SA-8800 ve kvadru.. A takovou libustku přeci nemůžu zrušit =)))))) zkrátka a jednoduše. Hledá se řešení jak použít tento digitální zesik.
Neillf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 9. 10. 2019 00:18

ADC převodníky existují. Umí to prakticky každá zvukovka pro PC. Otázka, co s tím podivným signálem, co leze z gramcu. Asi by to nějak zbastlit šlo.
Jinak samozřejmě existují gramofony, ze kterých leze digitální signál a rozhodně to nestojí jako ojeté auto (pokud se nebavíme o Favoritu s milionem kilometrů bez nehody). Inspirace třeba zde, osobní zkušenost nemám:
https://www.conrad.cz/usb-gramofon.c1404015
https://shop.disk.cz/t-92-usb-m2--stanton-/
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků