[RADA] Pomoc s výběrem mikrofonu

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 16. 1. 2019 16:15

Dobrý den

Potřeboval bych pro užití skype, discord, team speak hovorů a samozřejmě pro nahrávání při tvorbě videí, streamu atd.. už pokročit kupředu. Aktuálně jsem si vybral sluchátka, které odpovídají mým potřebám a jak už to tak bývá nemají mikrofon.

Sluchátka jsem po měsíčním výběru zvolil : Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohm

Nyní vybírám mikrofon tak, aby mě ten set nestál bambilión a splnil svůj účel (v RODE to vychází celé na 8390,- což je moc).

Moje kompletní představa je :
Rode PSA1 Studio Arm + Rode SM6 + Rode PodCaster ... teď neberme v potaz značku ale sestavu tedy Studio Arm + odpružený držák + pop filtr + USB mikrofon. Mikrofon Superlux E205UMKII Black má super cenu 990,- ale nevyznám se pořádně v parametrech mikrofonů a hlavně se údajně nevejde do žádné mic arm bo je tlustý.

Má žádost tedy zní, zda se dá sehnat v cenově přijatelné rovině komplet, který bude sedět a bude kvalitní. Moje představa byla kolem 4.500,- za komplet. Nemohu a nechci mít mikrofon na stole, z technického hlediska ho potřebuji natahovat alespoň do poloviny 2m dlouhého stolu a měnit lehce výšku i vzdálenost, proto musí být v té "ruce" aby mi nezavazel jelikož bude přidělaný k desce co je 35cm nad stolem. Zjistil jsem, že je celkem velký problém kombinovat různé značky a ne všechny značky mají tu ruku.

Věřím, že zde mi poradíte.
Děkuji moc za rady.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 1. 2019 09:41

Alternativně co říkáte na Auna MIC-900B-LED, USB MIKROFONNÍ SADA V4, ČERNÁ, kondenzátorové mikrofony, POP FILTER, mikrofonní rameno, LED ... ta se cenou za komplet pohybuje kolem 2.800,- ale netuším jak moc kvalitní to je.

Případně Audio-Technica AT 2020 + Rode PSA1 ... ale nikde jsem nenašel zda to do sebe pasuje.
anonymni

Odeslat příspěvekod marts 28. 1. 2019 16:02

PSA1 má standardní 3/8" šroub + přiloženou redukci na 5/8" takže bude pasovat s čímkoli co dodržuje tento standard (tj. asi všechno), důležité je aby celková hmotnost mikrofonu se zavěšením byla mezi 700g a 1.1kg jinak se to rameno asi bude samovolně zvedat/padat.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 2. 2019 09:44

Již vyřešeno jako komplet.
Prosím LOCK.
anonymni


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků