Foobar a Crossfeed - prinos pre sluchatkovy posluch ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod duvsan 15. 10. 2018 00:11

Po odstupe som si Meier Crossfeed skúsil v mobile. Nastavený som ho mal na 1 až 2. Či som si pustil niečo od Floydov, alebo balady od Scorpions, speváka to dalo predo mňa a dalo mu kontúry. Keď som to vypol, spevák sa jaksi "rozpil v éteri". Síce to sem nepatrí, ale pohrávam sa so špekuláciou kúpiť Hi-Res prehrávač. Zvažoval som Shanling M3s. Stopla ma cenovka, ale asi je to najlepší súčasný pomer kvalita/cena, tak som sa k nemu okľukou vrátil. Ale Crossfeed mi zamiešal karty. Sú prehrávače s niečím podobným v sebe (DSP procesor) v dostupnej cene, alebo som odkázaný na Android či Linux, prípadne si hudbu prekonvertovávať? Keď - tak na túto tému založím zvlášť vlákno.
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod amarok 15. 10. 2018 07:58

Před pár dny jsem porovnával CF ve Foobaru a CF na Fiio E12 MB. Foobar je zvukově transparentnější a síla efektu se dá jemně nastavit. Fiio zasahuje do zvuku celkem výrazně a zároveň potlačuje výšky.
V obou případech to je zajímavá zkušenost a dokážu si využití představit třeba při práci nebo učení, kdy mohou zvuky v L/R kanálech vadit. Osobně mně ale ztráta detailů při zapnutém CF vždy po chvíli vadila a pro zažraný poslech hudby toto není.
amarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 10. 2018 08:19

amarok píše:... pro zažraný poslech hudby toto není.
To je geniálna formulácia, ktorá podľa mňa v skratke presne vystihuje funkciu CF a podobných "aditívnych fičúrii" používaných pri sluchátkovom posluchu :tleskani
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 15. 10. 2018 12:12

Mal som ho len na jedničke a dvojke. I to už strácala postrannú informáciu. Vyššie som skúsil a hneď zase dolu. To stereo sa mi práve páči. Ale nie je všetko.
duvsan
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron