Foobar a Crossfeed - prinos pre sluchatkovy posluch ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod detto 23. 7. 2015 20:37

Nemyslím si, že sluchátkový posluch je dvakrát prirodzený pre ľudský mozog. Hlavne väčšina nahrávok nieje pre sluch. posluch mixovaná. CF tento problém celkom zaujímavo rieši. A podľa mňa aj dosť efektívne. Najviac sa mi páči efekt na klasike, resp. orchestri, kde zmizne dojem nereálne veľkých nástrojov a všetko sa pekne usadí do prirodzeného priestoru pred poslucháča a nástroje sa krásne dajú lokalizovať.
A ešte min. jednu výhodu CF má, môžem počúvať 3x tak dlhý čas ako predtým bez únavy.
detto
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 24. 7. 2015 01:24

detto: tvoje postrehy neodporujú tomu čo tu tvrdím aj ja, skôr naopak ... vrátane toho, že používaš sedemstovkové AKG-čka, ktorým CF hodne dokáže pomôcť
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod detto 24. 7. 2015 10:24

Ide o to, že odkedy testujem CF tak mám dilema, či počúvať radšej "bit-perfect", alebo si pomôcť, aj keď užitočným, ale stále *****ítkom zvuku. Priznám sa nemám v tom momentálne úplne jasno.
detto
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 7. 2015 12:34

Jestli to funguje jenom ve Foobaru, tak je to k ničemu, protože poslouchám hudbu nebo živé koncerty i z jiných zdrojů, streamy apod. a nejen přes foobar.
Pokud se to nedá nastavit jako profil u zvukového zařízení (zvukovky, externího DAC apod.) tak to nevyužiju.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 24. 7. 2015 19:32

ja som si cez foobar prekonvertoval kniznicu s tymto pluginom do mobilu :D
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duvsan 23. 10. 2015 23:36

Ahojte. Nemáte niečo takéto pre Android? Doň balík *.dll asi nenapasujem. Alebo vlastne, ten Foobar2000 by mal byť pre mobily. Ako na to? Asi som príliš od témy, tak ma trebárs presmerujte doň. Dík
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod farnell 24. 10. 2015 06:54

To co popisuje Andrejsvk je trochu inak.
Najprv ta vsak upozornim na to, ze Foobar2000 do mobilu zatial neexistuje.
Co vsak existuje je to ,ze Foobar pri konverzii dokaze pracovat s roznymi nastaveniami.
Cize ak pouzijes Crossfeeed plugin v nastaveniach pre konverziu tak vysledny takto upraveny subor uz bude obsahovat aj danu upravu.
Nasledne uz v mobile pouzijes akykolvek prehravac a prehras uz priamo v nom takto upraveny subor so "zapnutym" crossfeed.

Cize najprv si do PC nainstaluj (ak nemas) foobar a od toho sa potom mozu odrazit dalsie rady.
Toto je zadarmo.

Ak mas zaujem o platenu verziu prehravaca (velmi dobrého prehravaca) tak odporucam Neutron
http://neutronmp.com/
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod duvsan 24. 10. 2015 11:09

Neutron Music Player je v ponuke Gogle Play, platená verzia i verzia free - ak to nie je trial. Čo som prebehol obrázky, vyzerá , že sa s tým dá vyhrať. Vie i tu riešené úpravy?

Mimochodom v notebooku mám Linux. Ale možno by šiel pod emulátorom.

Našiel som Noozxoide EIZO- rewire tm v dvoch verziách a to PRO a E. Ako hodnotíte túto apku?
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod farnell 24. 10. 2015 12:11

No vo wine som sice foobar testoval ale ako to funguje v pripade plugin a ich realne vyuzitie ci funkcnost, tak k tomu sa uz vyjadrit neviem.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod duvsan 25. 10. 2015 22:59

A čo oten Noozxoide EIZO? Neskúšal ho niekto?
duvsan
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 1. 12. 2015 03:24

Bavim sa s pluginom na dt150 (modnute nausniky na zahnute - o polovicu tensi molitan vpredu) a vychadza mi najlepsie nastavenie crossfeedu 5, nie 6 ako na focaloch. :)
Bez zahnutych nausnikov maju dt150 hrozny priestor, tam som chvylu skusal aj nastavenie 10.
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 30. 1. 2016 20:42

Peknu nahravku som nasiel na porovnanie preco crossfeed ano a na nastaveni okolo 5
Chce to dobre repro v 60° uhle (rovnostranny trojuholnik), vyskace nasmerovane na usi

https://www.youtube.com/watch?v=tzWckYfZhbA

samozrejme chce to flac, a nie vinyl rip

pustite si na sluchadlach bez crossfeedu, prepnite na crossfeed 1, potom crossfeed 5, potom vypnite crossfeed a prepnite na repro

aj crossfeed 1 vam bude potom na sluchadlach pripadat ako total nezmysel, nie to este off

sluchadla bez crossfeedu na 5 pridaju taky nechutny plechovejsi reverb, kdezto na repro je priestor medzi hlavnymi zvukmi suchy, bez plechoveho reverbu
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 4. 1. 2017 21:16

btw uz pol roka je von nova verzia 1.1. meier crossfeedu do foobaru
http://www.foobar2000.org/components/vi ... sp_meiercf
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 4. 1. 2017 23:42

duvsan píše:Ahojte. Nemáte niečo takéto pre Android? Doň balík *.dll asi nenapasujem. Alebo vlastne, ten Foobar2000 by mal byť pre mobily. Ako na to? Asi som príliš od témy, tak ma trebárs presmerujte doň. Dík

Foobar ve verzi android existuje.Mám ho v mobilu.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 22. 1. 2017 20:25

Takze, konecne som pridal do retazca room reverb, na vyplnenie neprirodzenych hluchych miest pri pocuvani na sluchatkach.
http://www.foobar2000.org/components/vi ... dsp_effect
nastavenie odporucam:
Obrázek
ak vam to pride moc, tak druhy posuvnik (wet time) si jemne uberte
s ostatnym vam neodporucam stracat cas, ak neviete ako na to
v zapojeni to mam pred crossfeedom (inak ten pouzivam na nastaveni 60 s dt150)
(matrix mixer mam L-R balance)
btw klavesovymi skratkami si prepinam preset repro, sluchatka a sluchatka bez reverbu
poprosim vas feedback :-)
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků