[článek] Jak vybírat sluchátka

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod appletree 18. 3. 2008 21:01

Lenze naco ti je jedlo ked nemas ultra high-endove sluchatka ?
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lagedo 15. 9. 2018 18:36

Zdravim .. poradite mi jaka sluchatka by byla vhodna na poslech techna spis stylu schranz .. diky
Lagedo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doorknob 6. 6. 2019 11:29

Takže ... já se pokusím , pokud dovolíte, vytěžit z vás, čtu , že jste v obraze, to, co chci pro sebe a co by to mohlo být........ 1. žádné vypadávačky z uší...asi mám nějakou malformaci, intraaur. se nebráním, ale jistě existuje technologie, která je tam podrží, chci slyšet veškeré tóny čistě a vyváženě, membrána ať to dává, žádné bzukoty, třasy a pocit, že každou chvíli je po ní......, mluvím o hlasitosti, která mi vyhovuje, a to je hooodně hlasitě..., a v neposlední řadě poměr cena-výkon ..... :-) je jasné, že by bylo fajn za málo peněz hodně muziky....děkuji za informaci, rady a AŤ HUDBA HRAJE!
Doorknob
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 6. 2019 11:59

.
Naposledy upravil _daRK dne 6. 6. 2019 16:27, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 6. 2019 12:52

Doorknob: to co požaduješ ti poskytnou CIEM. Na ušním si necháš udělat otisk zvukovodu, pošleš ho do firmy, oni ti udělají podle otisku na zakázku sluchátka přímo pro tvé uši a věř že vypadávat nebudou a hrát budou skvěle. Velice vychvalovaná je třeba firma Custom Art, poměr cena výkon je velice dobrý: https://thecustomart.com/product-catego ... rrency=EUR
Určitě si tam vybereš, za zálohu ti zapujčí i univerzální sluchátka, abys věděl do jakého zvuku jít.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wmartini 6. 6. 2019 13:58

Doorknob: Nebo koukni do tématu chi-fi, třeba zrovna málo známé DYI TD1 z aliexpressu o kterých jsem tam minulý týden psal jsou pro mě velice příjemné překvapení nejen po vizuální, ale i zvukové stránce. Možná vypadají trochu "cikánsky", ale díky dlouhému krku a anatomickému tvaru se v nich dají dělat kotrmelce a v uších se ani nehnou. Ke tvaru customů mají opravdu hodně blízko a nejsou to žádná velká monstra. Uvnitř je do epoxidu zalité pouzdro s jednoduchým 10 mm dynamickým měničem, ale na číňana nečekaně kvalitním. Uváděná citlivost je 123dB a hrají opravdu dost hlasitě, přitom na svou cenu poměrně čistě a dospěle, i když s výraznějším basem. Detaily ve výškách jsou dostatečné, nejsou jako z armatury, ale pro běžný poslech mi to tak možná i vyhovuje víc. Není to pro někoho kdo hledá analyticky přesný zvuk, ale pro ty co si chtějí muziku užít a doslova odpovídají požadavku za málo peněz hodně muziky. Nechci jim v žádném případě dělat žádnou reklamu, ale fakt mě neskutečně baví a i podle dalších recenzí nejsem sám.
https://www.aliexpress.com/item/FDBRO-D ... b201603_52
Obrázek
wmartini
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 6. 6. 2019 14:40

Zkus Etymotic ER3 XR .. Izolace opravdu velká a drží jak přibité .. + se dají vyzkoušet a objednat i u nás a případně v rámci 14 dní vrátit . Nové 6k .. Bazar se občas objeví i pod 3k .
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 6. 6. 2019 19:40

Existuje mnoho sluchátek,které se customům priblizují svým usazením.Pravdou ale je,ze customy jsou opravdu svým usazením dokonalé.A i zvukove patrí do extraligy toho,co se k poslechu dá najít.
Nicméné,pokud s poslechem zacínás,je dobre si projít urcitým vývojem,který ti dá také odpoved na to,zda jses ochotný utrácet za customy.
Pocítej,ze te cena tech levnejsích bude stát cca 10K a výs.Rovnez prodej customů,které jsou více méne urceny jen pro tvé ucho,je znacne obtíznejsí,nebot nový zájemce si musí nechat udelat opet novou skorepinu(reshell).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků