Jaké Koss ??

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod coyd 14. 12. 2006 12:03

Zdravím měl bych dotaz a sice - uvažuju o koupi Koss porta pro nebo Koss spark plug ale je to do mp3 přehrávače napájeného jen jednou mikrotužkovou baterií. Má cenu kupovat porta pro ? Aby to nebylo za 10 minut vyšťavené a já nekupoval baterky jako blázen. Na klasické pecky mi to vydrří hrát poměrně dlouho (12-15hodin)
coyd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 12. 2006 12:25

Kupte jednoznačně portaPro, nabídnou mnohem lepší zvuk a to nejen ve spojení s MP3 přehrávačem. Nebál bych se toho, že by bylo za 10 minut po baterce, odběr se možná malinko zvýší, ale jen nepatrně. Jde o to, že pokud budete mít Plugy, tak stačí menší hlasitost (díky jejich konstrukci), tedy baterka vydrží o něco déle. Ale v porovnání zvuku Plug vs. portaPro jednoznačně vítězí portaPro.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gamblik 14. 12. 2006 12:33

je to tak
gamblik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vltavín 14. 12. 2006 12:35

Přeji Vám dobrý den,
možná to bude znít zarputile, ale už mám své třetí Kossy porta pro. Tyto špunty mám taky, ale nepoužívám je. Dobrý zvuk je totiž přeci jenom zvuk o celé své škále a stále ještě fungují fyzikální zákony, kdy do špuntů dobrý zvuk prostě nenacpete, byť právě z těchto jsem slyšel zatím zvuk špuntovksy nejlepší.

Proto vám řeknu to samé, co vám řeknou všichni s portičkama a hlavě: pokud chcete skvěle vyvážený zvuk podpořený hloubkou a ostrou jasností (ze které Vám i 160 kbpsové empétrojky část uberou) zvolte Porty pro. Vždycky je budete moct nacpat do nějakého zesilovače, doma do televize... Jsou lehké, jsou kompaktní, jen opravdu nevypadají moc pěkně ;) - A slibuju, že vám kvalitní empétři-přehrávač nevyšťaví. U šmejdů se občas stává, že nezvládají vysoké hlasitosti, ale to už jsem dlouho neviděl.

No a špunty asi ve všech ostatních případech. Jo, ještě v jednom případě, že máte raději, když vám muzika řve do uší. Na portičkách je totiž znát jisté "zeslabení" zvuku kvůli vyváženosti. To jde samozřejmě dohnat vytočním zesilovacího kolečka, ale zkrátka a dobře musíte u portiček na stejný řev pootočit o něco víc. Takové špunty můžou řvát do haleluja, protože nízké tóny tam prakticky nejsou tolik znát.
Vltavín
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 12. 2006 12:46

[quote="Vltavín"; Dobrý zvuk je totiž přeci jenom zvuk o celé své škále a stále ještě fungují fyzikální zákony, kdy do špuntů dobrý zvuk prostě nenacpete, byť právě z těchto jsem slyšel zatím zvuk špuntovksy nejlepší.
u/quote]

Bohužel nelze souhlasit, škoda, že tu teď není gaminn, ten by Vám zcela jistě určitě oponoval. Ono špunty jako tyto nebudou zřejmě hrát tak zle http://headphones.cz/inshop/scripts/det ... 9&level=59

pquote="Vltavín"; Na portičkách je totiž znát jisté "zeslabení" zvuku kvůli vyváženosti. To jde samozřejmě dohnat vytočním zesilovacího kolečka, ale zkrátka a dobře musíte u portiček na stejný řev pootočit o něco víc. Takové špunty můžou řvát do haleluja, protože nízké tóny tam prakticky nejsou tolik znát.y/quote]

Tomuto příliš neroumím, ale myslím,že to nebude kvůli "vyváženosti" (když jsme u toho, tak zrovna u portaPro bych zrovna moc obrat vyváženost zvuku nepoužíval), ale vyšší impedanci.

Jinak ale musím souhlasit, pěkně napsané.
Naposledy upravil Jersey II. dne 14. 12. 2006 13:32, celkově upraveno 1
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod coyd 14. 12. 2006 13:00

Oka díky všem za názory - jdu tedy do portek :) Už jsem je slyšel a vím jak hrají jen jsem si nebyl jist tou výdrží. Ale když jste mně tak pěkně uklidnili tak nemám co řešit ;)
coyd
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků