Sluchátka - poškodený káblik, oprava, servis

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ansam 3. 12. 2006 16:02

Tak ako sa tomu nevyhnú asi žiadne sluchátka, aj u tých mojich špunťákov po niekoľkoročnom používaní došlo k porušenie káblika a ľavé sluchátko mlčí a mlčí. K prerušeniu káblika došlo na mieste, kde sa rozdvojuje pravé a ľavé sluchátko. Pre mňa sú tieto sluchátka veľmi vzácne, pretože s ich akustikou som veľmi spokojný a nerád by som ich kvôli takejto maličkosti vyhodil. Doteraz som sa nestretol že by niekto ponúkal taku službu, ktorou by takto poškodené kábliky bol schopný na sluchátkach vymeniť, alebo opraviť.
OTÁZKA:
Je niekto v Bratislave, kto by bol schopný vymeniť alebo opraviť poškodený káblik na sluchátkach, alebo existuje v Bratislave, alebo na Slovensku servis, kde by mi to opravili. Poradí niekto?
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 3. 12. 2006 19:31

malicky OT:
hlavne pozor na ten servis, ja som kedysi davno poslal svoje vyborne SONY spunty po bratovi k opravarovi, jedno sluchadlo vynechavalo, naruseny kablik... ja som vedel, kde bol naruseny, bratovi som to nepovedal, on to dal opravarovi, a ten ani nehladal miesto prerusenia, ale rovno odcvakol oba spunty a pripojil ich na dvojkabel mizernej kvality a strasne tvrdy + na konci klasicky velky jack. A zapojil ich navyse naopak L a R.

Povodny tenucky nesymetricky kablik s pozlatenou koncovkou si samozrejme nechal a brat mu za to este zaplatil. :evil:

Bodaj toho opravara picha v boku!



Servisov, kde by Ti to za nejaky peniaz opravili, je urcite vela, skus sa poobzerat po znackovom servise, akej znacky mas tie sluchadla?
Naposledy upravil THeBaNDiT dne 3. 12. 2006 19:41, celkově upraveno 1
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 3. 12. 2006 19:34

THeBaNDiT píše:Servisov, kde by Ti to za nejaky peniaz opravili, je urcite vela, skus sa poobzerat po znackovom servise, akej znacky mas tie sluchadla?
Sú to sluchátka SONY, ale servis som žiaden nenašiel. Preto sa snažím zohnať niečo na tomto fóre - nejakého machra, ktorý by sa do toho pustil.
Ansam
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Ansam 4. 12. 2006 06:09

[quote="Baron Prášil"thttp://www.sony.sk/res/attachment/file/68/1082027543768.pdf[/quote]
ĎAKUJEM.
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 5. 12. 2006 11:41

THeBaNDiT píše:Servisov, kde by Ti to za nejaky peniaz opravili, je urcite vela, skus sa poobzerat po znackovom servise, akej znacky mas tie sluchadla?
Tak som sa obzrel po značkovom servise "Sony Servis IT, Avpro sro, Budovateľska 23 Bratislava tel: 02/55572310" a nechcú to opraviť. Odôvodňujú to tým, že sa sluchátka do uší neopravujú a že si treba kúpiť nové. To sa mi ani nechcelo veriť, že by na Slovensku nikto nechcel zbohatnúť a nezačal by so servisom slúchadiel. Alebo že by to iba SONY sa takto správalo k svojím zákaznikom?
OTÁZKA2:
Je niekto v Bratislave, kto by bol schopný vymeniť alebo opraviť poškodený káblik na sluchátkach.
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 5. 12. 2006 12:09

Já myslím, že po přečtení pár návodu a rad byste to hravě zvádl i vy sám. Ale jinak si myslím, že Sony není až zase tak od pravdy, když řekla, že tonemá cenu opravovat. Za kolik jste ty špunty kupoval? Já jednou koupit šunty Sony za 50Kč, kdybych je donesl k autorizovanému servisu SONY, určitě by se mi na místě vysmáli. Pokud jsou ale pecky dražší, což předpokládám, zkuste je otevřít a podívat se, jak to uvnitř vypadá, popřípadě si to vyfotťe a pak prostě podle původního zapojení předělejte..
Naposledy upravil Jersey II. dne 5. 12. 2006 12:49, celkově upraveno 1
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzon 5. 12. 2006 12:29

jestli si myslis ze se da zbohatnout na servisu sluchatek... :D
Oprav si to sam, je to jen o spojeni dvou dratku.
Dzon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mraaazo 5. 12. 2006 12:29

Takisto suhlasim, zvladnes to aj sam. Ja som nedavno brachovi opravoval sluchadla a teraz su ako nove :) Milujem taku piplavu robotu. Skoda, ze nie som z Blavy, urcite by som ti s tym pomohol, ale ako Jersey spominal, urcite to zvladnes. Tak vela zdaru.
Mraaazo
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 5. 12. 2006 12:38

Jersey (novy) píše:...... jinak si myslím, že Sony není až zase tak od pravdy, když řekla, že tonemá cenu opravovat. Za kolik jste ty špunty kupoval? Já jednou koupit šuny za 50Kč, kdybych je donesl k autorizovanému servisu SONY, určitě by se mi na místě vysmáli. .
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spown 5. 12. 2006 12:43

Hm ak niekto velmi potrebuje opravit sluchatka a je z BA a nevadi mu ze to bude trvat tak den (kym si na to najdem cas) tak sa mi kludne moze ozvat.. (spown@chello.sk)
spown
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mraaazo 5. 12. 2006 12:47

No vidis Ansam, gentlemani este nevymreli :)
Mraaazo
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 5. 12. 2006 14:39

Ansam píše:...
Odôvodňujú to tým, že sa sluchátka do uší neopravujú a že si treba kúpiť nové.
...
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 5. 12. 2006 20:54

Presne s tym, ze "sluchatka do usi neopravuju" som sa aj ja stretol. Sluchatka som kupoval v Nay, asi tak 2 roky dozadu, boli to Sony, stali 1200Sk, a taktiez sa mi klasicky vo vnutri kabel zlomil... Prisiel som do predajne a presne s tymto ma odbili... A ze aj keby sa to rozhodli opravit, tak by sa mi viac oplatilo kupit nove sluchatka.... Skoro ma slak trafil....
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků